-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Fejér megye és Székesfehérvár vezetői egyeztettek a Városházán
Csütörtökön délután egyeztető ülést tartott a megye-város koordinációs bizottság a Városházán. Dr. Balogh Ibolya megyei elnök és Warvasovszky Tihamér polgármester vezetésével több aktuális témát tekintettek át a résztvevők. Tárgyaltak a Barátság Mozi működéséről, közös pályázati lehetőségek is szóba kerültek és két jövő évi program szervezése is napirenden volt a jövő év eleji jogszabály változásokon túl.
2008.12.11. 17:13 |
Csütörtökön délután egyeztető ülést tartott a megye-város koordinációs bizottság a Városházán. Dr. Balogh Ibolya megyei elnök és Warvasovszky Tihamér polgármester vezetésével több aktuális témát tekintettek át a résztvevők.
Január 1-jétől több jogszabály is megváltozik, többek között ezekről tárgyaltak a megyei és városi önkormányzat képviselői a csütörtöki egyeztetésen. A gyermekvédelmi feladatok esetében az a döntés született, hogy Székesfehérvár a megyei szakellátó szervezeten keresztül látja majd el ilyen jellegű feladatait. Ennek megállapodás-tervezetét a következő közgyűlésen meg is tárgyalja a városi képviselőtestület.
Át kell alakítani a Térségi Integrált Szakképző Központok működését. A Gróf Széchenyi István TISZK-et is érinti ez a változás, a szakemberek közösen készítik elő azt a javaslatot, amit mindkét szervezetnek jóvá kell majd hagynia.
A Barátság Klubmozi további működtetése is naprendje volt a megye-város egyeztetésnek. Mindkét fél számára fontos, hogy megmaradjon a művészmozi, a működési formákról és a megoldási lehetőségekről a megye és a város szakemberei közösen dolgoznak ki javaslatot a jövő héten.
Javaslat hangzott el a korábbi közművelődési megállapodások megújítására, emellett egy beszámolóban több közös pályázati lehetőséget is bemutattak.
Két jövő évi rendezvénysorozat esetében is együttműködik majd a megyei és a városi önkormányzat. Így a 2009-es Hóman Bálint-évforduló és a megyerendszer 1000 éves fennállására szervezett programokba is bekapcsolódik Székesfehérvár.
Január 1-jétől több jogszabály is megváltozik, többek között ezekről tárgyaltak a megyei és városi önkormányzat képviselői a csütörtöki egyeztetésen. A gyermekvédelmi feladatok esetében az a döntés született, hogy Székesfehérvár a megyei szakellátó szervezeten keresztül látja majd el ilyen jellegű feladatait. Ennek megállapodás-tervezetét a következő közgyűlésen meg is tárgyalja a városi képviselőtestület.
Át kell alakítani a Térségi Integrált Szakképző Központok működését. A Gróf Széchenyi István TISZK-et is érinti ez a változás, a szakemberek közösen készítik elő azt a javaslatot, amit mindkét szervezetnek jóvá kell majd hagynia.
A Barátság Klubmozi további működtetése is naprendje volt a megye-város egyeztetésnek. Mindkét fél számára fontos, hogy megmaradjon a művészmozi, a működési formákról és a megoldási lehetőségekről a megye és a város szakemberei közösen dolgoznak ki javaslatot a jövő héten.
Javaslat hangzott el a korábbi közművelődési megállapodások megújítására, emellett egy beszámolóban több közös pályázati lehetőséget is bemutattak.
Két jövő évi rendezvénysorozat esetében is együttműködik majd a megyei és a városi önkormányzat. Így a 2009-es Hóman Bálint-évforduló és a megyerendszer 1000 éves fennállására szervezett programokba is bekapcsolódik Székesfehérvár.