Hírek


/ 2008.07.02. 08:01:22 |

Cigánymeggy fesztivál lesz Agárdon a hétvégén

 Július 4-5-én másodszor rendezik meg az Agárdi Cigánymeggy Fesztivált, ahol nemcsak a legjobb pálinkákkal és kemencés harapnivalókkal, hanem igazi kulturális és zenei csemegékkel is kedveskednek a látogatóknak. A programok baráti társaságoknak és családoknak egyaránt remek kikapcsolódást nyújtanak, a kétnapos rendezvényen Badár Sándor és Beliczai Balázs előadásában stand-up comedyvel, néptáncbemutatóval, táncházzal, különböző gyermekfoglalkoztató és -szórakoztató programokkal várják a vendégeket
/ 2008.07.01. 17:20:39 |

Székesfehérváron rendezik a Gróf Széchenyi Ödön XI. Országos Tűzoltósport Versenyt

 Ebben az évben Székesfehérváron rendezik a Gróf Széchenyi Ödön XI. Országos Tűzoltósport Versenyt. Tűzoltó sportversenyeket már 115 éve rendeznek Magyarországon. A tűzoltó sportversenyeken négy versenyszámot tartanak. Ezek a 100 méteres akadályfutás, a horoglétra mászás, a 4-szer 100 méteres váltófutás és a kismotorfecskendő-szerelés. A keddi ünnepélyes megnyitón a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is köszöntötte az ország minden részéből Székesfehérvárra érkezett lánglovagokat.
/ 2008.07.01. 16:17:42 |

II. Nemzetközi Régi Zenei Kurzus a fehérvárcsurgói Károlyi-kastélyban

 Július 12. és 19. között kerül megrendezésre a II. Nemzetközi Régi Zenei Kurzus, amelynek július 17-i állomása a fehérvárcsurgói Károlyi Kastély lesz. Ebből az alkalomból 18 óra 30 perckor ingyenes koncertre kerül sor. Az est folyamán holland, belga és magyar énekesek lépnek fel a II. Musica Transalpina kórustalálkozó keretében, amely a gregorián énekektől a reneszánszig öleli fel a zenetörténet alkotásait.
/ 2008.07.01. 15:29:47 |

Fejér megyei rendőrök nyerték az Országos IPA Hegyi Terepkerékpár Versenyt

 A hétvégén szombaton Miskolc mellett a Csanyik völgyben megrendezett Országos IPA Hegyi Terepkerékpár Versenyen a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság csapata első helyen végzett. A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei megmérettetésen Neubauer Tamás r. őrnagy és Orosz Gábor r. főtörzszászlós képviselte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságot, és csapatban megszerezték az első helyet. Az elért kimagasló eredményhez gratulálunk!

/ 2008.07.01. 07:58:21 |

A Kákics együttes és az Acusticure Zenekar lép fel a hétvégén a Zichy-ligetben

 A Nyáresti Térzene programsorozat a hétvégén kezdődött a Hang-Szín-Tér Big Band és a Budapest Acoustic Band koncertjével és augusztus 2-án ér majd véget, ezt követően egészen augusztusban fúvószenekari koncerteket hallhat a közönség hétvégén a ligetben.  A korábbi évekhez hasonlóan gazdag, színes kínálatot szerveztek, most is lesznek népzenei dallamok, jazz és  fúvószenekari koncertek. Szombaton és Vasárnap a Kákics Együttes és az Acusticure Zenekar lép fel a zenepavilonban. RÉSZLETES PROGRAM!
/ 2008.07.01. 07:41:02 |

20 év múlva megkétszereződik a nyugdíjasok száma Magyarországon

2025-re Magyarország lakossága csaknem 8 százalékkal lesz kevesebb, és a 65 év felettiek száma 40 százalékkal megnő. 2005 és 2020 között előreláthatólag majdnem 600 ezerrel fog csökkenni Magyarországon a munkaképes korú népesség (15–64 év), ami azt jelenti, hogy három százalékkal kevesebb lesz a potenciális munkaerő. Jelenleg a GDP több mint 10 százalékát költjük nyugdíjakra, ami messze meghaladja néhány nyugat-európai ország ilyen jellegű kiadásait.
/ 2008.06.30. 18:09:48 |

Fejér megye hét települése 56 millió forintot kapott a regionális vis maior alapból

 A KDRFT 2007-ben a rendelkezésére álló mintegy 104 millió forintos vis maior keretből 83 millió forintot használt fel. A legtöbb ilyen támogatást Fejér megye 7 települése kapta több mint 56 millió forint értékben, Komárom-Esztergom megyébe több mint 23 millió forintot, Veszprém megyébe pedig mintegy 3,6 millió forint vis maior támogatást ítélt meg a tanács főként a klímaváltozásból eredő viharkárok helyreállítására.

/ 2008.06.30. 14:50:02 |

Köztisztviselők Napja - a Bregyóban ünnepeltek a fehérvári közszolgák

 A hazai köztisztviselői törvény 1992. július 1-jén lépett életbe, amelynek emlékére 1996-ban javasolta a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezete, hogy Magyarországon július 1-je legyen a köztisztviselők napja. Székesfehérváron a Polgármesteri Hivatal köztisztviselői hétfőn délután ünnepeltek a Bregyó Sportcentrumban. A köztisztviselők számára 2001-től munkaszüneti nappá nyilvánították július elsejét, így a Polgármesteri Hivatalban is szünetel az ügyfélfogadás a keddi napon.
/ 2008.06.30. 10:15:38 |

Hármas karambol a velencei benzinkúton

 Összeütközött három személygépkocsi vasárnap délelőtt az M7-es autópálya mellett a velencei benzinkúton. A balesetben egy fiatal nő súlyosan megsérült. A székesfehérvári tűzoltók két gépjárműfecskendővel és a műszaki mentővel vonultak a káresethez.