-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Már nyolcadikban is jelen van a kábítószer
Függőségeink címmel rendezett konferenciát a Székesfehérvári Kábítószer Egyeztető Fórum csütörtökön délelőtt a Hiemer-házban. Fejér megyében a középiskolások mintegy 44 százaléka kipróbált már valamilyen fajta kábítószert, a nyolcadikos tanulóknak pedig 15 százaléka már kapcsolatba került a droggal. Ennek ellenére a konferencia résztvevői állították, hogy közel sem olyan rossz a helyzet drogfogyasztás terén Magyarországon.
2008.12.11. 17:23 |
Függőségeink címmel rendezett konferenciát a Székesfehérvári Kábítószer Egyeztető Fórum csütörtökön délelőtt a Hiemer-házban. Fejér megyében a középiskolások több mint 40 százaléka kipróbált már valamilyen fajta kábítószert, a nyolcadikos tanulóknak pedig 15 százaléka már kapcsolatba került a droggal. Ennek ellenére a konferencia résztvevői állították, hogy közel sem olyan rossz a helyzet drogfogyasztás terén Magyarországon.

Az európai országokra kiterjedő alkohol- és drogfelmérés magyarországi, azon belül is a Fejér megyei adataiból kiderül, hogy a megyében a 16 éves diákok 82 százaléka kipróbálta már a cigarettát, 44 százalékuk kipróbálta a kábítószert és 96 százalékuk fogyasztott már alkoholt életében.
A konferencián elhangozott, hogy a kábítószerrel való visszaélés mindössze egy százalékát teszik ki a bűncselekményeknek. Topolánszky Ákos, aki a Nemzeti Drogstratégia egyik megalkotója arról is beszélt, hogy a magyar társadalom érett-e a könnyűdrogok legalizálására. A Székesfehérvári KEF konferenciáján hirdette ki a város polgármestere Warvasovszky Tihamér az egészségfejlesztési pályázatokon nyertes fehérvári intézményeket. Idén mintegy félmillió forintra pályázhattak a fehérvári iskolák.

Az európai országokra kiterjedő alkohol- és drogfelmérés magyarországi, azon belül is a Fejér megyei adataiból kiderül, hogy a megyében a 16 éves diákok 82 százaléka kipróbálta már a cigarettát, 44 százalékuk kipróbálta a kábítószert és 96 százalékuk fogyasztott már alkoholt életében.
A konferencián elhangozott, hogy a kábítószerrel való visszaélés mindössze egy százalékát teszik ki a bűncselekményeknek. Topolánszky Ákos, aki a Nemzeti Drogstratégia egyik megalkotója arról is beszélt, hogy a magyar társadalom érett-e a könnyűdrogok legalizálására. A Székesfehérvári KEF konferenciáján hirdette ki a város polgármestere Warvasovszky Tihamér az egészségfejlesztési pályázatokon nyertes fehérvári intézményeket. Idén mintegy félmillió forintra pályázhattak a fehérvári iskolák.