-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
A Városházán adták át az idei Tóth István - Tóth Terézia ösztöndíjakat
Kedden délelőtt adták át a Városháza Nagytanács termében a Tóth István - Tóth Terézia ösztöndíjakat. Székesfehérváron ebben az évben mintegy száz általános és középiskolás, illetve főiskolás-egyetemista részesül támogatásban, melyet jövő év januárjától kapnak havi rendszerességgel a diákok. Az ösztöndíjakat az alapítvány kuratóriumának vezetőivel adta át Warvasovszky Tihamér polgármester. KÉPGALÉRIA
2008.12.16. 14:59 |
Kedden délelőtt adták át a Városháza Nagytanács termében a Tóth István - Tóth Terézia ösztöndíjakat. Székesfehérváron ebben az évben mintegy száz általános és középiskolás, illetve főiskolás-egyetemista részesül támogatásban. Az ösztöndíjakat jövő év januárjától kapják havi rendszerességgel a diákok.
KÉPGALÉRIA

Tóth István és Tóth Terézia Székesfehérvárról Kanadába költözött és telepedett le, örökségüket letétbe helyezték és annak kamatai szolgálnak évente a székesfehérvári diákok ösztöndíjaként. Azok a tanulók kaphatnak Tóth István-Tóth Terézia ösztöndíjat, akik jól tanulnak és szociális helyzetükből kifolyólag tanulmányaik támogatást igényelnek. Az örökség kamatait az önkormányzat kiegészíti és ebből kaphat jövőre 96 székesfehérvári diák ösztöndíjat - mondta Dr. Lőrinczi Attila kuratóriumi elnök.

A város polgármestere Warvasovszky Tihamér az ösztöndíjak átadásakor sok sikert kívánt a diákoknak, majd arra hívta fel a figyelmet, hogy a megszerzett tudás mindig jó befektetés. A diákok havi 3 és 7 ezer forintot kapnak majd. Az átadási ünnepségen a Herrmann László zeneiskola növendékei adtak ünnepi műsort, majd utána a város polgármestere a kuratórium elnökségével együtt mindenkinek személyesen adta át az ösztöndíjat.
KÉPGALÉRIA

Tóth István és Tóth Terézia Székesfehérvárról Kanadába költözött és telepedett le, örökségüket letétbe helyezték és annak kamatai szolgálnak évente a székesfehérvári diákok ösztöndíjaként. Azok a tanulók kaphatnak Tóth István-Tóth Terézia ösztöndíjat, akik jól tanulnak és szociális helyzetükből kifolyólag tanulmányaik támogatást igényelnek. Az örökség kamatait az önkormányzat kiegészíti és ebből kaphat jövőre 96 székesfehérvári diák ösztöndíjat - mondta Dr. Lőrinczi Attila kuratóriumi elnök.

A város polgármestere Warvasovszky Tihamér az ösztöndíjak átadásakor sok sikert kívánt a diákoknak, majd arra hívta fel a figyelmet, hogy a megszerzett tudás mindig jó befektetés. A diákok havi 3 és 7 ezer forintot kapnak majd. Az átadási ünnepségen a Herrmann László zeneiskola növendékei adtak ünnepi műsort, majd utána a város polgármestere a kuratórium elnökségével együtt mindenkinek személyesen adta át az ösztöndíjat.