-
Új igazgató a Mondeleznél
A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.
2026.01.29. -
Tudatos évtervezés
A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.
2026.01.29. -
Precíziós gazdálkodás szak indul
Január végéig lehet jelentkezni az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar frissen meghirdetett, precíziós gazdálkodás szakirány továbbképzésére. A februárban induló képzésre január 31-ig várják a jelentkezéseket.
2026.01.19. -
Ingyenes födémszigetelés!
Az ingyenesen igényelhető szigetelési programok keretében továbbra is lehetőség nyílik különböző energiamegtakarítási megoldások alkalmazására, a lakossági energiahatékonyság növelésére. A még mindig ingyenesen igényelhető födémszigetelés beépítésével akár 20-30%-os fűtési energiamegtakarítás is elérhető. A lehetőség a székesfehérvári ingatlanok esetében is rendelkezésre áll.
2026.01.09.
Kinek a törlesztőrészletét vállalja át az állam?
A Blikk információi szerint a 2008 szeptembere előtt felvett devizahitelek törlesztőrészleteit vállalná át az állam, ami persze horribilis összegekbe kerülhet. Ahhoz, hogy valaki segítséget kaphasson az államtól, 3 feltétel valamelyikének kell megfelelnie. Az egyik a törlesztésképtelenség az árfolyamváltozás miatt, a másik a munkanélkülivé válás, illetve a harmadik a jelentős jövedelem-visszaesés.
2009.01.26. 09:22 |
A Blikk információi szerint a 2008 szeptembere előtt felvett devizahitelek törlesztőrészleteit vállalná át az állam, ami persze horribilis összegekbe kerülhet. Ahhoz, hogy valaki segítséget kaphasson az államtól, 3 feltétel valamelyikének kell megfelelnie. Az egyik a törlesztésképtelenség az árfolyamváltozás miatt, a másik a munkanélkülivé válás, illetve a harmadik a jelentős jövedelem-visszaesés. Azt ugyanakkor még nem lehet tudni, hogy pontosan mennyi pénzt fizet az adós helyett az állam, és milyen hosszan vállalja át a törlesztőrészletet. Eddig csak arról döntöttek, hogy a támogatást vissza kell fizetni az államnak. A lap birtokába került szakértői anyag szerint összesen 1600 milliárd forintnyi hitelállományt érinthet a program. A rendszer kapcsán a kormány elsősorban a spanyol példát vizsgálja, ahol 2010. december 31-ig vállalja át a törlesztést az állam. Emellett felmerül az angol, illetve az amerikai példa átvétele is, melyeknél az állam teljesen kivásárolt egyes adósokat, akik azután neki tartoztak.