Hírek
-
Az útlevelet kérték az osztrák rendőrök és még büntettek is
Húsz euróra büntettek egy férfit az osztrák határon, mert nem volt nála útlevél. Bár személyi igazolványa és lakcímkártyája nála volt, azt nem fogadták el az osztrák határőrök, pedig elvileg ezzel is átléphető a határ. A nickelsdorfi határátkelőn osztrák rendőrök megbüntettek egy magyar állampolgárt, mert elmondása szerint útlevél helyett személyi igazolvánnyal igazolta magát. Korábban egy soproni férfival fordult elő, hogy 50 euróra büntették meg Ausztriában útlevele hiánya miatt.
2008.08.28. 07:55:53 -
Egész Európában visszaesett a reálbérek növekedése
Az európai dolgozók reálbéreinek kollektív szerződésekben megállapított emelkedése a 2006-os 2,7 százalékról 2007-ben 2,3 százalékra esett vissza – ez derül ki a Eurofound Európai Munkaügyi Kapcsolatok Megfigyelőközpontjának (EIRO) legújabb, nemrégiben megjelent adataiból. A 12 új tagállamban is csökkent a reálbérek emelkedése, a 2006-os 5,2 százalékról 2007-ben 5 százalékra.
2008.08.28. 07:46:05 -
Az iskola rendőre - program a balesetmentes közlekedésért
Az Országos Rendőr-főkapitányság útjára indítja „Az iskola rendőre” elnevezésű programot, amelynek alapvető célja a kisiskolások balesetmentes közlekedésének elősegítése, valamint a gyermekek biztonságát veszélyeztető egyéb tényezők megszüntetése. A program célja, hogy lehetőség szerint minden általános iskolának legyen egy iskolai rendőre, aki közvetlen kapcsolatban van az iskola vezetésével, a diákokkal és a szülőkkel.
2008.08.28. 07:34:23 -
Jövőre még nem fenyegeti veszély az Egyszerűsített Vállalkozói Adót
Komoly gondot okozna a mintegy százezer vállalkozás számára a visszatérés a klasszikus adózási rendszerbe, ha az adóreform keretén belül megszűnne az eva. Szakértők szerint borítékolható, hogy 2009-ben még semmiféleképp nem lehet kihúzni az adók listájáról az evát. Kérdés továbbá, hogy az APEH kapacitásait mennyire terhelné le az adóév végén az áttérés miatt jelentkező mintegy 100 ezer evás papír- vagy elektronikus ügyeinek kezelése.
2008.08.28. 07:28:32 -
A Budai úton az Alba Innovációs Parkban lesz a Pannon Egyetem új székesfehérvári épülete
Jövőre elkezdődik a Pannon Egyetem új épületének építése az Alba Innovációs Parkban. A tervek szerint 2010-ben már műszaki és informatikai képzések indulnak a székesfehérvári intézetben. A Pannon Egyetem székesfehérvári épülete a tavaly átadott Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai kara mellett épül. Ezen a területen található a Budapesti Műszaki Főiskola és a Térségi Integrált Szakképzési Központ, továbbá a Magyar Tudományos Akadémia is itt építi nanotechnológiai laboratóriumát, nem utolsó sorban pedig a Lánczos Kornál Gimnázium is a szomszádban működik.
2008.08.28. 01:46:22
Fúvósok a Városház téren csütörtökön este hat órától!
Nemzeti Iskolafelújítási Program - mintegy 250 millió forintot nyert pályázaton Székesfehérvár
A Nemzeti Iskolafelújítási Programra 175 pályázat érkezett be, melyek fő fejlesztési területei az alapfokú iskolák, óvodák, középfokú iskolák és gyógypedagógiai intézmények. A Közép-Dunántúli Régióban összesen 31 nyertes pályázat született, mely összesen 12.307 gyermek számára biztosít minőségi, korszerű oktatási környezetet. A KDRFT több mint 8.5 milliárd Forint sorsáról döntött. Székesfehérvár Önkormányzata mintegy 250 millió Forintot nyert a pályázaton.
Hogyan használható a lézerszkennelés és a 3D modellezés a városfejlesztésben?
Tehetségkutató verseny a FEZEN-en - könnyűzenei nevezéseket várnak
Székesfehérvár Önkormányzata, a Tehetséges Zenészekért Alapítvány és a FEZEN Fesztivál közösen rendez könnyűzenei tehetségkutató versenyt szeptember 13-án a FEZEN Kodolányi Színpadán a Bregyó Sportcentrumban. Nevezni bármilyen könnyűzenei műfajban lehet szeptember 8-ig. A győztes 150 ezer forintos hangszervásárlási utalványt és 100 ezer forintot nyer.
Részletek a cikkben!
Új Pálya Program - támogatott átképzés munkanélkülivé vált közalkalmazottaknak
Hazatértek az olimpikonok
Kedden reggel landolt a Ferihegyi Repülőtéren a Pekingből érkező „aranygép”, mely az olimpiáról hazatérők között az olimpiai-bajnokokat is szállította. Az Alba Volán-Bericap öttusázói érthetően nem túl boldogan szálltak ki az autóbuszból Székesfehérváron, hiszen az athénban Olimpiai bajnoki címet szerző Vörös Zsuzsanna, valamint az egy évvel ezelőtt világ- és európa-bajnoki aranyat begyűjtő Horváth Viktor is elmaradtak az elvárásoktól.
Bibliát kaptak a fehérvári oktatási intézmények az igazgatói évnyitón
Véget ért a nyár a vasúttársaságnál - már az őszi-téli menetrend van érvényben
Augusztus 25-től a személyszállító vonatok közlekedésében visszaáll a nyári menetrendet megelőző már megszokott közlekedési rend, az utasok a közforgalmú menetrendben a téli menetrend megjelölés alatt olvashatnak a vonatok indulási és érkezési rendjéről. A nyári menetrend vége elsősorban a Balaton közlekedését érinti, hiszen az utazási igényekhez igazodva, a nyár végén már kevesebb vonat közlekedik a népszerű üdülőhelyre.
A túl lassan haladó autósokat is büntetné az új KRESZ
A gyorshajtás mellett veszélyforrást jelent a közlekedésben a túl lassú vezetés is, ezért várhatóan a lassan hajtókat is büntetni fogják. Bencze József országos rendőrfőkapitány a lapnak azt mondta, a KRESZ-ben várhatóan lesz ezt a témát érintő módosítás. A főkapitány szerint az ugyanúgy gond, ha valaki feltartja a forgalmat, mintha túl gyorsan hajt. A hétvégén egyébként új sebességrekordot állított fel egy Mitsubishi Lancer az M7-esen...
A rendőrségen ért véget a családi ramazuri - egymást és az autót is ütötték
Nemcsak a támadó, de sértettjei ellen is büntetőeljárást indított a rendőrség, miután tettlegességig fajult egy szerelmi háromszög szereplőinek nézeteltérése Székesfehérváron. A rendőröket egy nő jelenlegi élettársa riasztotta, miután állítása szerint a volt férj megtámadta a 38 éves asszonyt, majd őt magát is bántalmazta. Az viszont már csak a helyszínen derült ki a rendőrök számára, hogy a nő és az élettárs sem viselkedett angyalként...