-
A fiatalokra épít a FIVOSZ
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) Fejér vármegyei szervezete tovább erősíti közösségét: Tóth Zita személyében új alelnökkel bővül a csapat, amelynek célja változatlanul a fiatal vállalkozók támogatása, edukációja és közösségbe szervezése.
2026.05.01. -
Partnerségi megállapodás
Együttműködési megállapodást kötött a Fejér Vármegyei Mérnöki Kamara és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Pro Albensis Üzleti Szolgáltató Nonprofit Kft. közreműködésével. A szakmai rendezvények kölcsönös támogatása, közös egyetemi programok szervezése, valamint pályaorientációs együttműködés is része annak a partnerségi törekvésnek, amely újabb lendületet adhat Fejér vármegye gazdasági és műszaki életének.
2026.04.25. -
Lányok napja a robotika világában
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara idén is csatlakozott a Lányok Napja országos programhoz. Interaktív előadások, kvízjátékok várták a 12 év feletti résztvevőket, hogy megismerhessék a 21. század informatikai, mérnöki és menedzsment kihívásait. A közel harmincfős csapat betekintett az egyetemen folyó képzésekbe, és tartalmas sétát tett a Mobil robotika és a Virtuális valóság laborokban is.
2026.04.23. -
VOSZ fórum a Sóstón
Székesfehérvár idei évi költségvetése, a város gazdasági tervei és a közvetlen uniós forráslehetőségek voltak a központi témák a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által útjára indított vállalkozói fórumsorozat második találkozóján. Szó volt útfejlesztésekről, közösségi közlekedésről és a szakképzésről is.
2026.04.22.
Két év állami kezesség az állásukat vesztett lakáshiteleseknek
Maximum két évre a lakáshitelek törlesztésének egy részét átvállalja az állam azoktól, akik önhibájukon kívül elvesztették állásukat. Budai Bernadett kormányszóvivő közölte: azok kérhetik a csökkentett törlesztőrészletet, akik 2008. szeptember 30-a után vesztették el állásukat, és bizonyíthatóan önhibájukon kívül lettek munkanélküliek. Ennél az állami segítségnél a lakáshitel összege nem lehet több 20 millió forintnál.
2009.02.11. 19:30 |
Maximum két évre a lakáshitelek törlesztésének egy részét átvállalja az állam azoktól, akik önhibájukon kívül elvesztették állásukat. Budai Bernadett kormányszóvivő közölte: azok kérhetik a csökkentett törlesztőrészletet, akik 2008. szeptember 30-a után vesztették el állásukat, és bizonyíthatóan önhibájukon kívül lettek munkanélküliek. Ennél az állami segítségnél a lakáshitel összege nem lehet több 20 millió forintnál. Az állam által vállalt kézfizető kezesség révén maximum két évig csökkenthető a lakáshitelek törlesztőrészlete azoknak, akik önhibájukon kívül elveszették munkájukat - mondta a kormányszóvivő a szerdai tájékoztatón.
Hangsúlyozta: nem arról van szó, hogy az állam átvállalja a hitelt, vagy a hitel egy részét, hiszen a kezesként átvállalt összeget is vissza kell a hitelezőnek fizetnie. Abban az esetben, ha az adós két év után sem tesz eleget törlesztési kötelezettségének, a tartozás átalakul az állammal szembeni tartozássá, ebben az esetben a tartozás adók módjára lesz behajtható. Az állam azonban eltekint a kezességvállalási díj felszámolásától - tette hozzá Budai Bernadett.
A kormány ezzel az intézkedésével azt szeretné elkerülni, hogy a jelzálogalapú lakáshitelek tömegesen bedőljenek.
Budai Bernadett kérdésre elmondta: a Pénzügyminisztérium és a Bankszövetség a héten még egyeztet a szóban forgó törvényjavaslatról, amelyet a kormány sürgősséggel nyújt be az Országgyűlésnek.
A múlt heti kormányülést követő sajtótájékoztatón Daróczi Dávid kormányszóvivő azt mondta, hogy ez a konstrukció a tervek szerint a 2008. szeptember 1-je előtt felvett lakáshitelekre vonatkozik majd. Akkor arról is beszélt a kormányszóvivő, hogy a devizahitelesek megsegítésére a kormány meghosszabbítja a bankokkal kötött korábbi egyezségét is, miszerint az autóra vagy lakásra felvett devizahitelek a jövőben is költségek nélkül átválthatóak lesznek forinthitelre. Daróczi Dávid elmondta: a teljes hazai hitelállomány 60 százaléka devizahitel, amelyből a lakáshitelek 2.200 milliárd forintot, azaz a GDP 9 százalékának megfelelő összeget tesznek ki.