Hírek
-
Márton-napi vigasság a múzeumban
2008. november 15-én, szombaton 17–24 óráig Márton-napi programokat tartanak a Szent István Király Múzeumban, a Fehérvári Polgárok Egyesülete szervezésében. 17.00 órakor Dr. Demeter Zsófia múzeumigazgató köszöntőjével kezdődik a rendezvény, ezt követően pedig a jeles nap névadóját, a savariai születésű Szent Márton alakját idézik fel.
2008.11.10. 04:28:09 -
Márton-napon kinyit a Hiemer-ház és mulatság is lesz
Márton-napi mulatság helyszíne lesz november 11-én a Hiemer-ház. A Szent Márton nevéhez fűződő hagyományok felelevenítésére egész napos programokkal, ludas ételekkel és finom borokkal várnak mindenkit a szervezők. Ezen a kedden egész nap látogatható lesz a nagyrészt már megújult Hiemer-ház is.
2008.11.10. 03:57:24 -
Két góllal kapott ki a Fehérvár Póló SE a Népligetben
A Vízilabda OB1 soros fordulójában az Androbau-Fehérvár Póló SE a Ferencváros otthonában vendégeskedett. A fehérvári pólósok jól tartották magukat, csupán a második negyedben mutatott gyengébb produkció döntött az FTC javára, így a fővárosiak két góllal nyertek. Az Androbau-Fehérvár Póló SE az Egerrel mérkőzik a következő fordulóban.
2008.11.09. 17:40:17 -
Lemosta az Olaj csapatát az Albacomp
Miután az Albacomp a kosárlabda NB1 negyedik fordulójában elvesztette veretlenségét a PVSK Panthers otthonában, az ötödik játéknapon hazai környezetben javítani szeretett volna. A fehérváriak a Szolnoki Olaj együttesét fogadták, és megmutatták: a pécsi fiaskó csak egy kisiklás volt, hiszen a Szolnokot a parkettbe döngölték Peresztegi Nagy Ákos fiai. Albacomp–Szolnoki Olaj 104–74 (28–15, 23–15, 33–27, 20–17)
2008.11.09. 17:06:50 -
Pontosan tért haza Nyíregyházáról az FC Fehérvár
A Soproni Liga 14. fordulójában a Nyíregyháza otthonába látogatott az FC Fehérvár, és a Nyírségban pontért, pontokért portyáztak a fehérváriak. A tabella 5. helyén álló Spartacust egy győzelemmel beérhette volna a Vidi, de a Varga István együttese csupán egy ponttal tért haza. Nyíregyháza – FC Fehérvár 1-1 (1-0)
2008.11.09. 17:00:35
Nyaraló borult lángba Velencefürdőn
Szent Erzsébet napi hangversny és kiállítás a Károlyi kastélyban
Szűkítené az önkormányzatok feladatkörét az önkormányzati miniszter
Felül kell vizsgálni a 18 éves önkorményzati rendszer feladat- és hatáskörét, beleértve a finanszírozási, támogatási rendszereket is, mert feladatcsökkentés nélkül nem lehet forrást kivonni az önkormányzati rendszerből - mondta Gyenesei István önkormányzati miniszter. Úgy fogalmazott, hogy feladatcsökkentés nélkül nem lehet forrást kivonni az önkormányzati rendszerből. A szféra számára a jövő évre tervezett költségvetési összeg 1275 milliárd forint, ami 1,9 százalékos növekményt jelent az idei évhez képest.
Magabiztosan győzött és továbbjutott a Fehérép Alcoa FKC
Õszi bokor- és cserjeültetés a Hermann Ottó utcában
Székesfehérvári telephelyét is eladja az AAA Autó
Eladja az autótelepeinek otthont adó, magyarországi ingatlanjai egy részét - köztük a fehérvári telephelyét is - az AAA AUTO Csoport, hogy ugyanazon, vagy más telephelyek bérlésével nagyobb hatékonyságot érjen el. Ez a lépés összhangban áll az AAA AUTO Group N.V. holland anyagcég igazgatóságának júniusi döntésével, amely a felesleges ingatlanok eladásával kíván tőkét felszabadítani a csoport számára.
Tudatos jogalkotás a beruházásokért: Fehérvár a top 10-ben
A továbbjutásért küzd az EHF-Kupában a Fehérép-Alcoa FKC
Nyíregyházára utazik az FC Fehérvár
Beszélgetés a gazdasági helyzetről a Hiemer-házban Demján Sándorral
Székesfehérváron tett látogatást a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnöke. Demján Sándor véleménye szerint a gazdasági válságot csak a termelés növelése oldhatja meg. Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere a beszélgetésen kiemelte, hogy minden városnak kötelessége a munkahelyek megtartása, illetve a piacbarát közeg megteremtése.