Hírek
-
Sok útelhagyásos baleset volt a héten
Jellemzően az úton maradás okozott problémát több járművezetőnek az elmúlt héten. Legalábbis ez derül ki az elmúlt 168 óra közlekedési baleseteinek okait vizsgálva. A tizenegy bekövetkezett baleset közül legalább hét olyan történt, amelynek oka a jármű megcsúszása és az ebből eredő útelhagyása. Eddig legfeljebb a köd vagy a helyenkénti páralecsapódás nehezítette közlekedést, az időjárási előrejelzések szerint azonban hamarosan "támad a tél".
2008.11.14. 10:34:53 -
Megjelent Sohonyai Edit új könyve a Móra kiadónál
A Móra Kiadó X könyvek sorozatának legújabb kötete Sohonyai Edit Mocsok Csillag című, 15 éven felülieknek szóló könyve, amely a szerző Le a csajokkal! és Le a pasikkal! című regényeinek a folytatása. A szerző nemrég vehette át a Fejér Megyei Prima Díjat.
2008.11.14. 08:27:34 -
Felfüggeszti a lakossági svájci frank hitelezést a K and H
A lakossági hitelezés területén a K and H Bank november 17-től, azaz jövő hétfőtől felfüggeszti a svájci frank alapú kölcsönök nyújtását - jelentette a K and H Bank vezérigazgatója. Elmondta, a K and H Bank a jövőben a forintban, illetve az euróban történő hitelezésre koncentrál.
2008.11.14. 08:21:11 -
A fehérvári Pölöskei Petrát választották az év legjobb magyar rögbijátékosának
A Magyar Rugby Szövetség szavazásán az év legjobb női játékosának Pölöskei Petrát választották a klubok vezetői és a szövetség elnökségének tagjai. A Fehérvár Rugby Club és a magyar válogatott csapatkapitánya klubjában és a nemzeti csapatban is igazi vezéregyéniség, rutinjával, tudásával a fiataloknak is jó példát mutat.
2008.11.14. 07:46:13 -
Hó volt, hó nem volt - novbember 15-től tartanak hóügyeletet Székesfehérváron
A következő napokban hó ugyan nem várható a környéken, azonban a város kommunális szolgáltató cége november 15-étől tart hóügyeletet. Csütörtökön délelőtt gépszemle volt a vállalat telephelyén és egy értekezlet keretében egyeztették a Városgondnoksággal, illetve a rendőrséggel a hóeltakarítási feladatok ütemtervét. Ezen a télen nem helyeznek ki tároló edényeket, azokból ugyanis rendszeresen ellopták a sót.
2008.11.13. 13:42:42