Hírek
-
Beszélgetés a gazdasági helyzetről a Hiemer-házban Demján Sándorral
Székesfehérváron tett látogatást a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnöke. Demján Sándor véleménye szerint a gazdasági válságot csak a termelés növelése oldhatja meg. Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere a beszélgetésen kiemelte, hogy minden városnak kötelessége a munkahelyek megtartása, illetve a piacbarát közeg megteremtése.
2008.11.07. 20:29:30 -
Beszorult a roncsok közé Mercedes sofőrje Tácnál
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat csütörtökön este. Tác határában egy Seat Ibiza és egy Mercedes személygépkocsi ütközött. A Mercedest vezető férfit a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül, majd a mentők kórházba szállították. A Seatban ketten sérültek meg.
2008.11.07. 20:15:12 -
Második lett a Fejérvíz csapata a vízműves ügyfélszolgálati versenyen
A víziközmű- szolgáltatók országos szakmai szervezete, a MAVÍZ, idén hatodik alkalommal hirdette meg vízműves ügyfélszolgálati munkatársak részére szakmai berkekben igen rangos versenyét, melyen évről-évre egyre nagyobb számban vesznek részt a tagszervezetek. A csapatok a versenyen elméleti és gyakorlati ismereteiket mérték össze. A Fejérvíz ZRt. munkatársai a második helyet szerezték meg.
2008.11.07. 17:31:02 -
Egyeztető tárgyalások a kis- és középvállalkozások segítéséről a Városházán
A fehérvári kis- és középvállalkozások segítéséről tárgyaltak a Regionális Munkaügyi Központ, a Regionális Képzőközpont, a Vállalkozói Központ és a Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, illetve a Munkaerőpiaci Partnerség program vezetői a Városházán. A fórumot a város polgármestere Warvasovszky Tihamér hívta össze, hogy tárgyaljanak az előbb említett intézmények által nyújtott lehetőségekről.
2008.11.07. 16:15:07 -
Felelősen Fehérvárért - előadás szemről és látásról a kistérség védőnőinek
A város társadalmi felelősségvállalási programjának keretén belül a kistérség védőnői másodszor gyűltek össze a tisztiorvosi szolgálat térségi központjában. Szeptemberben a hallásról, november első péntekén pedig a látásról frissítették fel a tudásukat a Szent György Kórház szemész főorvosának segítségével.
2008.11.07. 16:05:37
Fennállásának 25 éves évfordulóját ünnepelte a Tolnai Úti Óvoda
Több száz embert küld el a Sanmina-SCI a tatabányai üzemből
Hírügynökségi jelentések szerint 400 fős leépítést tervez az amerikai központú Sanmina-SCI a tatabányai üzeméből. A vállalat elsősorban a székesfehérvári gyárból hozott dolgozókat akarja elküldeni. Az elbocsátott létszámnak csak 20 százaléka tatabányai munkavállaló. A cégnek az elektronikai összeszerelési iparágban, Miskolcon, Székesfehérváron és Tatabányán van telephelye.
Rendkívüli Közgyűlés - Bozai István az új városgondnok
Kigyulladt egy kamion a 8-as főútnál
Mert jó célt szolgál - elismerés Székesfehérvár társadalmi felelősségvállalás programjának
Idén először adták át a CSR Hungary 2008 díjat, amellyel a cégek társadalmi felelősségvállalását ismerték el. A Székesfehérvári Polgármesteri Hivatal társadalmi felelősségvállalás programját különdíjjal ismerték el, melyről csütörtökön délután a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a program koordinátora Farkas Tamás tartottak sajtótájékoztatót a Városházán.