Több lehetőség közül választhatnak a devizahitelesek

Bár a devizahitelesek érdekében a kormány és a bankok közötti egyeztetés még nem kezdődött meg, a pénzintézetek több lehetőséget is biztosítanak az előtörlesztések megkönnyítésére, vagy a törlesztőrészletek kordában tartására.Az Erste Bank április 6-tól vezetett be újabb törlesztési könnyítéseket, a Raiffeisen Bank maga megy az ügyfelekhez.
2009.05.04. 11:51 |
Bár a devizahitelesek érdekében a kormány és a bankok közötti egyeztetés még nem kezdődött meg, a pénzintézetek több lehetőséget is biztosítanak az előtörlesztések megkönnyítésére, vagy a törlesztőrészletek kordában tartására. Az Erste Bank április 6-tól vezetett be újabb törlesztési könnyítéseket, a Raiffeisen Bank maga megy az ügyfelekhez.
 
Az OTP Banknál a devizaalapú lakás- és jelzálog típusú hitelek esetén, 2009. április 15. és 2009. május 15. között teljesített elő- és végtörlesztéseknél az ügyfeleknek nem kell megfizetniük az előtörlesztés esetén felmerülő átütemezési, valamint a végtörlesztés esetén felmerülő szerződésmódosítási díjat. 
 
 Lakás- és jelzálog típusú hiteleknél, devizaalapú kölcsön forinthitelre váltása esetén eltekint az OTP a végtörlesztés miatti szerződésmódosítási díjtól, a fedezetváltozási díjtól, illetve az új forint alapú hitelre vonatkozóan a hitelbiztosítéki értékmegállapítási díjtól is. Nem kell megfizetni továbbá a hitelkeret beállítási jutalékot, a TakarNet ellenőrzése miatti ügyintézési díjat és a fedezetkezelési díjat.
 
Az Erste Bank április 6-tól vezetett be újabb törlesztési könnyítéseket, amelyek a 2008. novemberében hatályba léptetett intézkedéseknél szélesebb körben tudnak segítséget nyújtani az érintett ügyfeleknek.
Az Ersténél a már korábban is igényelhető könnyítéseken túl, a bankkal való egyeztetés és egyedi döntés után a bajba jutott ügyfeleknek lehetőségük lesz a hitel futamidejének további hosszabbítására, illetve kedvezményes díjú előtörlesztésre is.
 
A Raiffeisen Bank maga megy az ügyfelekhez. Megoldási javaslatokkal telefonon keresi meg azon lakossági ügyfeleit, akik átmeneti fizetési nehézséggel küzdenek a forint gyengülése miatt. Példaként ismertetik, hogy a törlesztőrészlet jelentős növekedése (minimum 10 százalék, illetve minimum 5 ezer forint) esetén további feltételek támasztása nélkül a személyi kölcsönnel, illetve jelzáloghitellel rendelkező ügyfelek részére egyaránt lehetőséget biztosít a bank a futamidő meghosszabbítására. Személyi kölcsön esetén a hosszabbítás legfeljebb 3 év lehet, míg jelzáloghitelek esetén a futamidő legfeljebb 10 évvel növelhető, maximum 40 évig.
 
A K and H Banknál is forintra lehet konvertálni a devizahiteleket, valamint törlesztési nehézségek esetén egyedi döntés alapján lehetséges módosítani a hitel lejáratán, vagy egyéb módon lehet könnyíteni a törlesztésen. A deviza alapú hitelek forintra történő konvertálására és a futamidő meghosszabbítására nem számol fel díjat a K and H Bank.

Gazdaság

  1. Érkeznek a midibuszok

    Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.

    2026.06.18.
  2. A sportélet és gazdasági háttere

    A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.

    2026.06.11.
  3. A FIFA-vbtől a védelmi iparig

    Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.

    2026.06.03.
  4. VOSZ fórum júniusban

    A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!

    2026.06.03.