Hírek
-
Székesfehérváron ülésezett az Országgyűlés Fogyasztóvédelmi Eseti Bizottsága
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás is téma volt az Országgyűlés Fogyasztóvédelmi Eseti Bizottság kihelyezett ülésén Székesfehérváron a Hiemer-házban. Az ülésen a város fogyasztóvédelmi helyzetéről Warvasovszky Tihamér tartott rövid ismertetőt, majd Németh László a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület tevékenységéről beszélt.
2008.11.20. 12:45:34 -
Emlékdiplomás pedagógusokat köszöntöttek a Városházán
2008.11.20. 12:15:56 -
"Az én Finnországom" - személyesen hirdetett eredményt a finn nagykövet a Hiemer-házban
2008.11.20. 11:44:03 -
Székesfehérváron rendezik a Szkeptikusok XIV. Országos Konferenciáját november 29-én
A program során a tudósok nem egymás közt beszélik meg aktuális problémáikat, hanem előadásokat, ismertetőket tartanak a nagyközönséget is érdeklő kérdésekről Az elmúlt majd’ másfél évtizedben sok ismert, jeles tudós, - köztük több akadémikus - tanár, újságíró tartott előadást. Az összejövetelek elsődleges célja, hogy fórumot kapjanak azok a tudósok, tanárok, újságírók, akik fel kívánnak lépni az áltudományos és tudomány-ellenes áradattal szemben.
2008.11.20. 08:19:13 -
Felújítás alatt a Püspök-kút - beépítenek egy vízforgatót is
Felújítják a Püspök kutat, mely jelenleg a Buszpálya- udvar mellett a régi várfal tövében található. A kút eredetileg az Országalma helyén díszítette a város Főterét, majd az 1938-as városrendezés alkalmával helyezték át. A Püspök-kutat 1928-ban készítette Bory Jenő és 1972-ben került jelenlegi helyére. A mostani felújítás egyben kisebb modernizáció is, hiszen a tervek szerint egy vízforgatót is szerelnek az ivókútba.
2008.11.20. 07:58:23
Couture és Bonni súlyos büntetése
Egyre olcsóbb a tankolás
Alelnökévé választotta Németh Lászlót a Fogyasztóvédő Egyesületek Szövetsége
Tizennégy non-profit szervezet a mai napon Fogyasztóvédő Egyesületek Szövetsége (FESZ) néven új civil tömörülést hozott létre Budapesten. Az új civil tömörülés alapító tagjai között van a Székesfehérvári Fogyasztóvédő Egyesület is, amelynek vezetőjét, Németh Lászlót a szövetség alelnökévé választották.
Lakóház gyulladt ki Velencefürdőn
Testi-lelki egészségünk - 15 éves születésnapját ünnepli az életmód klub
Az idén ünnepli 15. születésnapját a Nemes Nagy Ágnes Kollégium Életmódklubja. Az évforduló alkalmából november 24-27. között Testi-lelki egészségünk címmel egész hetes rendezvénysorozattal várja a kollégium az érdeklődőket. A másfél évtizede sikerrel működő klub igyekszik a diákokat egészséges táplálkozásra és életmódra nevelni, megszerettetni velük a reformkonyhát, megismertetni őket olyan életvezetési szokásokkal, melyekkel egészségüket óvhatják, védhetik.
A város polgármestere is ott volt a Pénzügyi Bizottság rendkívüli ülésén
Péntekig lehet jelentkezni a szépkiejtési és prózamondó versenyre
Rendkívüli érdeklődés az amatőr asztalitenisz bajnokság iránt
Klinikai pszichológus előadása a magyar - szlovák (v)iszonyról
Béke- és vendégszerető népnek tartjuk magunkat, a környező országok többségében azonban tapintható a magyarellenes hangulat. Vajon honnan ered ez az ellentét? Mostanában főként (ismét) a szlovák-magyar viszony borzolja a kedélyeket. Van-e megoldás a konfliktusok kezelésére? Az előadás nem annyira a politikai összetevőket feszegeti, sokkal inkább a történelmi, lélektani összefüggésekre, kérdésekre és válaszokra helyezi a hangsúlyt. Időpont és helyszín: november 27. 16:30, Szabadművelődés Háza