Hírek


/ 2009.02.09. 07:04:24 |

Székesfehérváron is gyújtottak gyertyát a Veszprém meggyilkolt játékosára emlékezve

 Mintegy ötven-hatvan sportoló, sportbarát és székesfehérvári emlékezett meg vasárnap este szakadó esőben és metszően hideg szélben Székesfehérváron a Veszprémben meggyilkolt kézilabdásra. A Városház téren gyülekezők gyertyákat, mécseseket gyújtottak és helyeztek el a Török kútnál, majd élőláncot alkotva körbefogták az Országalmát, imát mondtak az elhunyt Marian Cozmáért és végül elénekelték a Himnuszt.

/ 2009.02.08. 17:54:50 |

Vonattal ütközött egy autó Agárdon

  Személyvonattal ütközött egy személygépkocsi vasárnap kora délután Agárdon. A tűzoltók egy gépjárműfecskendővel és a műszaki mentőszerrel vonultak a balesethez. Az autót vezető férfit a mentők a tűzoltók segítségével emelték ki a kocsiból. A vonaton senkinek sem esett baja.
/ 2009.02.08. 10:03:50 |

Nem várhat tovább - szeptemberre elkészülhet a Jégcsarnok felújítása

 A következő EBEL szezonra megújulhat a Székesfehérvári Jégcsarnok, ugyanis a város önkormányzata 180 millió forintos beruházással újítja fel a 32 éves csarnokot. A fejlesztés elsősorban a jégelőállításban és a szigetelésben jelent majd óriási előrelépést. A tervek szerint a felújítás már szeptemberre megvalósulhat, de az igazi áttörést egy új, az eredeti csarnok mellett felépítendő edzőpálya hozná meg. A tervek már erre is megszülettek és rövidesen akár meg is valósulhatnak.

/ 2009.02.08. 00:28:08 |

Egyik fél sem szerzett előnyt az EHF-Kupában

 A fehérorosz Arkatron és a görög Patras búcsúztatása után igazán kemény ellenfelet sodort a Fortuna a Fehérép-Alcoa FKC elé, hiszen az EHF-Kupa nyolcaddöntőjében a román bajnokság második helyezettje, a BL-ből az EHF-be búcsúzó Rulmentul Urban Brasov ellen kell kiharcolnia a továbbjutást a fehérvári alakulatnak. Az első összecsapáson nem született döntés, senki sem szerzett előnyt. Fehérép-Alcoa FKC – Rulmentul Urban Brasov 33-33 (17-20)
/ 2009.02.07. 10:52:11 |

Február 22-től módosul a menetrend - több vonat megy majd Budapestre Székesfehérvárról

 Székesfehérvár a mostanihoz képest jobb összeköttetést kap a fővárossal február 22-től. Reggel hét és nyolc között már nem csak egy vonat közlekedik majd a fővárosba: február 22-től 6:43-kor és 7:30-kor is megy majd vonat Budapestre és a jelenlegi 6:48-as és 7:48-as is megmarad. Délután a Déliből 15:48-kor és 16:43-kor indul vissza vonat Fehérvárra. Változás még, hogy a zónázó vonatok megállnak a Camponánál is.
/ 2009.02.07. 10:46:55 |

Palotaváros

/ 2009.02.06. 15:50:21 |

kettő

Próba szöveg:
 Amint feltöltjük a szakfeladatok menüsort és készen lesz az e-mail alapú on-line hibababejelentő útjára indulhat Székesfehérvár Városgondnokságának új honlapja.

/ 2009.02.06. 15:48:23 |

Téglakiállítás nyílt Székesfehérváron

Bélyeges és monogramos téglákból nyílt állandó megyei kiállítás pénteken Székesfehérváron, a régi Megyeháza pincéjében. A mintegy 800 darabos egyedülálló gyűjteményt Siklósi Gyula régészprofesszor állította össze. Több éves kutató- és gyűjtőmunkájának eredményeként a megye csaknem valamennyi településéről sikerült néhány téglát bemutatni.
/ 2009.02.06. 15:44:56 |

Két héten múlva elindul a Városgondnokság honlapja

Próba szöveg:
 Amint feltöltjük a szakfeladatok menüsort és készen lesz az e-mail alapú on-line hibababejelentő útjára indulhat Székesfehérvár Városgondnokságának új honlapja.

/ 2009.02.06. 14:38:14 |

Rajz-, irodalmi-, környezetvédelmi- és fotópályázat a Víz Világnapjára

 Fejér megyei általános iskolás tanulók számára rajz- és irodalmi pályázatot, az általános és középiskolások számára pedig környezetvédelmi és fotópályázatot hirdettek a Víz Világnapja alkalmából. Olyan műveket várnak a szervezők, melyek közvetlenül vagy közvetve a vízzel, a vízkincs értékével, fontosságával, életünkben betöltött szerepével, egészségügyi vonatkozásaival, szépségével, vagy a Velencei-tóval hozhatók összefüggésbe. RÉSZLETEK A CIKKBEN!