Hírek
-
Kamionnal ütközött két személygépkocsi a 81-es főúton
Összeütközött két személygépkocsi és egy kamion a hóátfuvásos időben hétfőn reggel a 81-es főúton. Az ütközés után az egyik autó az árokban állt meg. A mentők az elsődleges adatok szerint egy embert súlyos, egy másikat könnyebb sérülésekkel szállítottak kórházba.
2009.02.09. 12:44:52 -
Teherautó pótkocsiját borította fel a szél a 8-as főúton
Felborult pótkocsihoz riasztották a székesfehérvári tűzoltókat hétfőn reggel. A 8-as főúton egy szivacsot szállító teherautó keresztbe fordult az úton, és a pótkocsi az oldalára borult. Személyi sérülés nem történt.
2009.02.09. 12:35:48 -
Vízjáték és ivókút a Kossuth udvarban - kedden mutatják be a terveket
Tervbemutatásra, beszélgetésre invitálja a a környezete iránt elkötelezett érdeklődőket a Székesfehérvári Művészek Társasága február 10-én 17 órakor a Pelikán Galériába. Itt tekinthetőek meg a Kossuth utcai belső udvarba (Möbius Kávézó és Pelikán Galéria közti területre) tervezett vízjáték és ivó-kút tervei, amelyeket a móri kerámia művésztelepen részt vett alkotók készítettek.
2009.02.09. 11:17:45 -
A munka gyümölcse: feljutott a MÁV a Kiemelt-csoportba
Újabb két, győztes mérkőzésen van túl a MÁV Előre-Kodolányi-CityLine. Pénteken a Vörösmarty Csarnokban a Nyíregyháza volt az ellenfél, és az első szettet leszámítva könnyedén nyert a csapat 3-0-ra. Vasárnap feltűnően korai időpontban kezdődött a Kalocsai SE elleni, idegenbeli bajnoki. Az alföldi túra azonban újabb győzelmet eredményezett Vacsi Evelinéknek.
2009.02.09. 11:10:11 -
Szenvedély és erotika kiállítás a Műhely Kávéházban
Juhász Tibor, a külföldről hazatért magyar festőművész műveinek központi témája a szenvedély és az erotika. Alkotásai mély érzelmeket fejeznek ki, de képei sosem vulgárisak. A kiállítás 2009. február 14-től, két héten keresztül várja az érdeklődőket Székesfehérváron, a Műhely Kávéházban.
2009.02.09. 11:07:55
Környezeti kármenetesítést végez a honvédség Székesfehérváron és a Kelet-Bakonyban
Év végére erősödik a gazdaság
A magyar gazdaság az idén 2,5 százalékkal esik vissza, az infláció átlagosan 2,3 százalékra csökken a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb prognózisa szerint, amely az Erste Bank együttműködésével készült. A gazdaságkutató prognózisában azt várja, hogy 2009 átlagában egy euró átlagosan 270 forintot ér majd, szemben a tavalyi 251,20 forintos átlaggal.
Baleset a 81-es főúton Magyaralmásnál - fél pályán halad a forgalom
Negyed nyolc után egy Toyota Yaris közlekedett Székesfehérvár felől Mór irányába. A magyaralmási bekötőhöz érve megcsúszott a vizes aszfalton, és megpördülve nekiütközött a szemből érkező Seat személygépkocsinak, majd a Seat mögött haladó Iveco teherautónak is nekicsapódott. A balesetben a Toyota és a Seat vezetője sérült meg. A Toyota sofőrjét súlyos sérülésekkel szállították a Fejér Megyei Szent György Kórházba, Székesfehérvárra.
Ha a Bakony és a Vértes fele utazna busszal érdeklődjön a közlekedésről
Felborult egy kamion Székesfehérvár és Csór között - megnyitották a 8-as főutat
Felborult egy kamion a 8-as számú főúton, Csórnál, a Veszprém felé vezető oldalon. A balesetben senki nem sérült meg, a főúton azonban jelenleg is folyik a műszaki mentés. A rendőrség lezárta a 8-as számú főút ezen szakaszát. Így a főút Székesfehérvár és Csór közötti szakaszán a Veszprém felé vezető oldalon közlekedni nem lehet. A másik oldalon a forgalom zavartalan.
Székesfehérváron is gyújtottak gyertyát a Veszprém meggyilkolt játékosára emlékezve
Mintegy ötven-hatvan sportoló, sportbarát és székesfehérvári emlékezett meg vasárnap este szakadó esőben és metszően hideg szélben Székesfehérváron a Veszprémben meggyilkolt kézilabdásra. A Városház téren gyülekezők gyertyákat, mécseseket gyújtottak és helyeztek el a Török kútnál, majd élőláncot alkotva körbefogták az Országalmát, imát mondtak az elhunyt Marian Cozmáért és végül elénekelték a Himnuszt.
Vonattal ütközött egy autó Agárdon
Nem várhat tovább - szeptemberre elkészülhet a Jégcsarnok felújítása
A következő EBEL szezonra megújulhat a Székesfehérvári Jégcsarnok, ugyanis a város önkormányzata 180 millió forintos beruházással újítja fel a 32 éves csarnokot. A fejlesztés elsősorban a jégelőállításban és a szigetelésben jelent majd óriási előrelépést. A tervek szerint a felújítás már szeptemberre megvalósulhat, de az igazi áttörést egy új, az eredeti csarnok mellett felépítendő edzőpálya hozná meg. A tervek már erre is megszülettek és rövidesen akár meg is valósulhatnak.