Hírek


/ 2009.02.10. 08:37:30 |

Frontális karambol Zámoly előtt

 Személyautók frontális karamboljához riasztották a székesfehérvári tűzoltókat hétfőn késő délután. Csákvár és a Zámoly-Csákberény-Gánt elágazó között egy Suzuki Swift és egy Opel Meriva ütközött. Az egyik sofőr a roncsok közé szorult.
/ 2009.02.10. 07:47:44 |

Jól stratolt az egyszerűsített adóbevallás - 66 ezren választották

 Már több mint 66 ezren választották az adóbevallás egyszerűsített módját, amit az APEH az idén újdonságként ajánl az adózóknak. Ehhez csupán annyit kell tenni, hogy a megkapott bevallási egységcsomagban lévő nyilatkozattal megbízzák az állami adóhatóságot, hogy a rendelkezésére álló adatok alapján készítse el a személyre szabott bevallás ajánlatot. A nyilatkozatokat február 16-áig aláírva, kitöltve kell visszaküldeni az APEH-hoz.
/ 2009.02.10. 07:35:52 |

Jelentősen csökkent az ipari termelés az Európai Unióban is

 A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint Magyarországon decemberben az ipari termelés az év előző időszakához képest 19,6 százalékkal, munkanaphatástól megtisztítva 23,3 százalékkal esett. Hasonló mértékű csökkenés tapasztalható az Európai Unió legtöbb országában. Az eddig nyilvánosságra hozott adatok szerint decemberben az ipari termelés visszaesése Finnországban 15,6 százalék, Spanyolországban 15,1 százalék, Észtországban 20,7 százalék, Lettországban 14,2 százalék volt.
/ 2009.02.09. 16:54:42 |

Székesfehérvár mély megrendüléssel fogadta Marian Cosma meggyilkolását

 Mély megrendüléssel értesült Székesfehérvár is Marian Cosma haláláról és az MKB Veszprém KC játékosai elleni támadásról. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér a Magyar Kézilabda Szövetség főtitkárához írt levelében így fogalmaz: "MOB tagként, és mint a kézilabda sportágat édesapaként is jól ismerő ember, megértem fájdalmukat. Bízom abban, hogy a rendőrség mindent megtesz majd annak érdekében, hogy a tettesek mihamarabbi felelősségre-vonása megtörténjen."

/ 2009.02.09. 16:00:52 |

Nő Székesfehérvár és a főváros között a járatszám - február 22-től változik a vasúti menetrend

 Február 22-től módosítja a MÁV a Székesfehérvár - Budapest vasúti menetrendet. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér közleményt adott ki a módosításról: "2008/2009. évi vasúti menetrend különösen hátrányosan érinti Székesfehérvárról a fővárosba irányuló munkába járást, illetve az onnan hazajutást. Ezért még decemberben levélben fordultam Molnár Csaba miniszterhez, az új vasúti menetrend felülvizsgálatát kérve." írja közleményében a város polgármestere.
/ 2009.02.09. 12:44:52 |

Kamionnal ütközött két személygépkocsi a 81-es főúton

 Összeütközött két személygépkocsi és egy kamion a hóátfuvásos időben hétfőn reggel a 81-es főúton. Az ütközés után az egyik autó az árokban állt meg. A mentők az elsődleges adatok szerint egy embert súlyos, egy másikat könnyebb sérülésekkel szállítottak kórházba.
/ 2009.02.09. 12:35:48 |

Teherautó pótkocsiját borította fel a szél a 8-as főúton

 Felborult pótkocsihoz riasztották a székesfehérvári tűzoltókat hétfőn reggel. A 8-as főúton egy szivacsot szállító teherautó keresztbe fordult az úton, és a pótkocsi az oldalára borult. Személyi sérülés nem történt.
/ 2009.02.09. 11:17:45 |

Vízjáték és ivókút a Kossuth udvarban - kedden mutatják be a terveket

Tervbemutatásra, beszélgetésre invitálja a a környezete iránt elkötelezett érdeklődőket a Székesfehérvári Művészek Társasága február 10-én 17 órakor a Pelikán Galériába. Itt tekinthetőek meg a Kossuth utcai belső udvarba (Möbius Kávézó és Pelikán Galéria közti területre) tervezett vízjáték és ivó-kút tervei, amelyeket a móri kerámia művésztelepen részt vett alkotók készítettek.
/ 2009.02.09. 11:10:11 |

A munka gyümölcse: feljutott a MÁV a Kiemelt-csoportba

 Újabb két, győztes mérkőzésen van túl a MÁV Előre-Kodolányi-CityLine. Pénteken a Vörösmarty Csarnokban a Nyíregyháza volt az ellenfél, és az első szettet leszámítva könnyedén nyert a csapat 3-0-ra. Vasárnap feltűnően korai időpontban kezdődött a Kalocsai SE elleni, idegenbeli bajnoki. Az alföldi túra azonban újabb győzelmet eredményezett Vacsi Evelinéknek.
/ 2009.02.09. 11:07:55 |

Szenvedély és erotika kiállítás a Műhely Kávéházban

Juhász Tibor, a külföldről hazatért magyar festőművész műveinek központi témája a szenvedély és az erotika. Alkotásai mély érzelmeket fejeznek ki, de képei sosem vulgárisak. A kiállítás 2009. február 14-től, két héten keresztül várja az érdeklődőket Székesfehérváron, a Műhely Kávéházban.