Hírek
-
Közösen ünnepelt Március 15-én Fejér megye és Székesfehérvár
Vasárnap délelőtt a borongós idő ellenére több százan gyűltek össze a Petőfi téren Székesfehérvár és Fejér megye közös Március 15-i ünnepségén. A korabeli magyar sajtóban megjelent írások alapján összeállított ünnepi műsort a Vörösmarty Színház művészei vitték színpadra, majd a megyegyűlés elnöke dr. Balogh Ibolya és a város polgármestere Warvasovszky Tihamér mondott ünnepi beszédet. Az ünnepség után a Fehérvári Huszárok tartottak lovasbemutatót a téren.KÉPGALÉRIA
2009.03.15. 13:49:48 -
A Kodolányi János Főiskoláé az év Campus honlapja
A Felsőoktatási Média Konferencia keretében a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sajtó Egyesület idén első alkalommal osztotta ki három kategóriában az Év Campus Honlapja Díjat. Intézményi kategóriában a Kodolányi János Főiskola és a Pécsi Tudományegyetem megosztva kapta az első díjat, a beérkezett 33 nevező közül.
2009.03.15. 11:40:52 -
Sok baleset történt az elmúlt héten - egyre többen ülnek ittasan a volán mögé
Tizennégy sérülésessel végződő közlekedési baleset történt Fejér megye útjain március 6-a és március 13-a között. Ezek közül egy halálos, nyolc súlyos, míg öt könnyű kimenetelű volt. A közúti ellenőrzések során harmincöt ittas közlekedőt szűrtek ki a rendőrök. Legtöbb esetben baleseti okként az elsőbbség meg nem adása, az út elhagyása és a figyelmetlenség szolgált. Három balesetnél az okozóval szemben az ittasság is felmerült.
2009.03.15. 09:36:21 -
Fantomkép készült az Olaj utcai fegyveres rablóról
Fegyverrel a kezében ment be az egyik székesfehérvári lottózóba egy ismeretlen férfi, míg női társa az üzlet előtt várta. Pénzt azonban nem szereztek, mert az alkalmazott segítséget kérve, kifutott az üzletből, így a rablópáros zsákmány nélkül menekülőre fogta. A két elkövetőt keresi a rendőrség, és a lakosság segítségét kéri az azonosításukban. A férfiről grafikai rajz készült.
2009.03.15. 09:28:52 -
A Magyar Köztársaság Bronz Érdemkeresztjét kapta Hujber László székesfehérvári tűzoltó
Eredményes szakmai tevékenysége elismeréséül a Magyar Köztársaság Bronz Érdemkeresztjének Katonai Tagozatával tüntették ki Hujber László tű. főtörzsőrmestert, a székesfehérvári tűzoltóság különlegesszer-kezelőjét. Az elismerést az önkormányzati miniszter előterjesztésére Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke adományozta Hujber László tű. főtörzsőrmesternek Nemzeti Ünnepünk március 15. alkalmából.
2009.03.15. 08:47:58
Foglalkoztatási fórumra várja a vállalkozókat a gazdasági kamara és a munkaügyi központ
Jelentkezési lap letőlthető az FMKIK honlapjáról
Kínos vereséget szenvedett az FC Fehérvár Kecskeméten
Fradiverő Fehérép - második félidei játékukkal nyertek a kézis lányok
Állami kitüntetés Hujber László tű. főtörzsőrmesternek
10. bajnoki címéért szállt harcba az Alba Volán SC
Titkos helyek - a belváros a terepasztal az új játékhoz
Titkos Helyek címmel városismereti kalandjáték indult Székesfehérváron. A játék során a történelmi Belváros a terepasztal és a játékosok a kártyákon található megfejtésekkel juthatnak tovább a következő állomásra. Az ötletgazdák Kovács Krisztián és Török Péter pénteken délelőtt sajtótájékoztatón népszerűsítették a fehérvári kalandjátékot. A Titkos Helyek játék első állomása a város főterén található Alexandra könyváruház. Itt szerezhetik be a játékosok a kártyacsomagot.