Hírek


/ 2009.03.21. 18:48:50 |

Tizedszer lett bajnok az Alba Volán SC!

 Nem másért, mint a fehérvári jégkorong tizedik bajnoki címéért szállt harcba az Alba Volán SC a 72. Országos Jégkorong Bajnokság döntőjének ötödik mérkőzésén. Az összesített párharcban 3-1-re vezető fehérváriak önbizalomtól duzzadva fogadták az Újpestet a teltházas Jégcsarnokban, és a sorozatban hetedik aranyra áhítozó hazai publikumnak nem is kellett csalódnia: Bajnok az Alba Volán SC!
/ 2009.03.20. 20:42:40 |

Nemzeti Minőségi Díjat kapott a Kodolányi János Főiskola

A hazai felsőoktatási intézmények között elsőként a Kodolányi János Főiskola kapta meg a Nemzeti Minőség Díjat. Ezzel az elismeréssel az intézmény immár 9 hazai és nemzetközi minőség díjjal rendelkezik, mely egyedülálló a magyar oktatási rendszerben. Az elismerést a Parlamentben tegnap Dr. h.c. Szabó Péter PhD, a KJF rektora vette át Dr. Molnár Károly Kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli minisztertől és Mester Zoltántól, a Nemzeti Minőségi Díj Bizottság elnökétől.
/ 2009.03.20. 13:47:02 |

Emlékművet állítanak a Rácz utcában ártatlanul kivégzett fehérvári polgárok emlékére

 Március 22-én vasárnap avatják a Rácz utcában kivégzett fehérvári mártírok emlékművét. A tragédiában 12 ártatlan székesfehérvári polgár halt meg: 1945 március 22-én este szovjet katonák jelentek meg a Rácz utcában, a pincékben bujkáló polgári lakosokat az utcára terelték és géppisztoly sorozattal lőtték agyon. A 64 évvel ezelőtti tragédiának dr. Radics József önkormányzati képviselő kezdeményezésére állítanak emléket, az emlékmű Kocsis Balázs szobrász-restaurátor munkája.
/ 2009.03.20. 12:26:39 |

Öt fehérvári iskola nyert több mint százmillió foriuntot integrált nevelési programokra

 Öt fehérvári oktatási intézmény, az önkormányzat segítségével összesen 104 millió forintot nyert a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében. Az összeget olyan integrált nevelést megvalósító programokra fordítják, mely hátrányos helyzetű és sajátos nevelési igényű gyerekek oktatását segíti. A projektről Székesfehérvár polgármestere és az intézmények képviselői számoltak be pénteken délelőtt a Városházán.
/ 2009.03.19. 21:45:14 |

Egy lépésnyire az Alba Volán a bajnoki címtől

 Nagy lépést tett az Alba Volán SC tízedik bajnoki címe felé azzal, hogy a 2008-2009-es sorozat döntőjének negyedik mérkőzésén nyerni tudott az Újpest otthonában. A fehérváriak összekapták magukat, és esélyt sem  adtak a liláknak. A Volán összesítésben 3-1-re vezet, és szombaton 18 órától véget vethet a párharcnak, és bajnok lehet.
Újpest–Alba Volán 0–5 (0–0, 0–3, 0–2)
/ 2009.03.19. 18:47:21 |

Turisztikai együttműködés Székesfehérvár és Velence között

 Együttműködési megállapodást kötött Velence és Székesfehérvár önkormányzata csütörtökön délután. A két település között a turisztika és a marketing területén alakul ki partnerség. Oláhné Surányi Ágnes Velence és Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere az aláíráskor elmondták, hogy rendszeresek lesznek azok az egyeztetések, melyek a megyeszékhely és a Velencei-tó turizmusának népszerűsítéséről szólnak. 
/ 2009.03.19. 16:56:47 |

Online hibabejelentő is működik a Városgondnokság új honlapján


 Új honlapja van Székesfehérvár Megyei Jogú Város Városgondnokságának. A különböző szakfeladatokról szóló ismertetők mellett egy online hibabaejelentő is működik a honlapon. A Városi Piac szolgáltatásai mellett a Parkolási csoport tevékenységéről, a székesfehérvári temetők fenntartásáról, a város parkjainak, játszótereinek karbantartásáról és a város útüzemeltetéséről is fontos információk találhatók az új honlapon.
/ 2009.03.19. 13:38:42 |

Eltűnt egy siketnéma fiatalember - keresi a rendőrség

 A Székesfehérvári Rendőrkapitányság közigazgatási eljárást folytat a képen látható Lakatos Albert eltűnése ügyében. A 33 éves fiatalember a Fejér Megyei Önkormányzat Integrált Szociális Intézetéből, Polgárdi-Tekerespusztáról néhány napja ismeretlen helyre távozott. Albert siketnéma, kommunikációra képtelen, közepes fokban szellemi fogyatékos. Előfordulási helyei: vasútállomások környéke, vonatok, továbbá az orvosi rendelők, egészségügyi intézetek környéke.
/ 2009.03.19. 10:51:36 |

Körforgalom épül a Berényi út - Kisteleki út csomópontban

 Székesfehérvár önkormányzata 250 millió forintot nyert el belső utak felújítására a "Székesfehérvár Kelet-Nyugati belső korridor fejlesztése a Palotaváros - Öreghegy tengelyen" projekt keretében. A beruházás segítségével 1,036 km útszakaszt korszerűsítenek Fehérváron. A Berényi út - Kisteleki út csomópontban körforgalom épül és teljes szélességben felújítják a Berényi utat a Kadocsa utcáig.