Hírek
-
Több, mint 2.5 milliárd a Városgondnokság idei költségvetése
A Városgondnokság a 2009. évi költségvetését az Önkormányzat Költségvetési Rendeletének megfelelően készítette el. A gazdasági válság városunkra gyakorolt hatása miatt 20%-kal - 500 millió Ft-tal - kevesebb pénzből gazdálkodhat az intézmény. Az eddi évek gyakorlatához képest újdonság, hogy általános tartalékot képeztünk az intézményi költségvetésen belül is, mely a Városgondnokság folyamatban lévő szerkezeti, munkaszervezési átalakulásának részét képezi. Főbb kiadási tételeket a cikkben talál!
2009.03.19. 10:15:54 -
Engedd át a gyalogost! - rendőrök ellenőrzik az autósokat a zebrák környékén
Az utóbbi időben a gyalogos-átkelőhelyeken, illetve annak közvetlen közelében több olyan közúti közlekedési baleset is történt, amelynek sértettje gyalogos volt. A lakott területen található kijelölt gyalogos-átkelőhelyek biztonsága érdekében április 5-ig tartó ellenőrzéssorozatba kezdett a rendőrség. Az akció során azon gyalogos-átkelőhelyeket ellenőrzik kiemelten, melyeknél nincs lámpa. A rendőrök traffipaxot és kamerákat is használnak!
2009.03.19. 10:07:48 -
Idén is lesz Critical Mass Székesfehérváron
Az idei évben április 25-én rendezik meg a kerékpáros felvonulást Székesfehérváron, a gyülekezés a Halesz parkban lesz. A helyszínen számos program várja majd az érdeklődőket: lesz "kerekpázsit" beszélgetés, kerékpáros ügyességi vetélkedő, BMX-Trial bemutató és "civil sarok" is. A rendezvényen ezúttal is 700-800 főt várnak.
2009.03.19. 09:10:15 -
Folyamatosan javítják a kátyúkat Székesfehérváron
A fagy és az enyhe időjárás gyakori váltakozása, valamint a jelentős mennyiségű csapadék sok úthibát okozott az elmúlt télen a város közútjain is. A kátyúk sok esetben komoly károkat okozhatnak az autókban. A 30-40 centiméteres, sőt nem egy esetben méteres átmérőjű kátyúk leginkább a gumikban és a felnikben tehetnek kárt. Az úthibákat jelenleg a Depónia Kft javítja, de már folyamatban van az új közbeszerzési pályázat, melynek nyertesét várhatóan áprilisban választja ki az önkormányzat.
2009.03.19. 07:35:03 -
Töretlen a lendület az Alba Volán-Bericap öttusázóinál - Interjú Korponai István, vezetőedzővel
Kulcsár Antal távozása után nem sikerült zökkenőmentesen megoldani az Alba Volán-Bericap öttusa-szakosztályának vezetési problémáit, hiszen a korábbi vezetőedző Komlódy Zsolt nem sokáig vitte a stafétabotot. Az egyik mesteredzőt a másik, Korponai István váltotta a fehérvári öttusasport élén. A korábban vívóedzőként dolgozó szakember már felvette a ritmust, és nagy intenzitással intézi a Volán dolgait is, míg Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány segítőjeként a válogatott stratégia kidolgozásában is tevékenyen részt vesz.
2009.03.18. 22:38:36
Zalaegerszegen is kikapott az Albacomp
Székesfehérvár szorosabbra fűzné kapcsolatait lengyel testvérvárosával
Kevesen gyűjtik szelektíven a hulladékot Magyarországon
Megrángatta az oroszlán bajszát az Újpest
Ezermester tanfolyamok a Székesfehérvári Nagycsaládosok Egyesületével
A Praktiker áruház és a SZÉNA Egyesület az Ezermester Akadémia keretében három témakörben indít kétórás, rövid kurzusokat. Csempézési, padlólerakási és gipszkarton szerelési alapismeretekről tartanak tanfolyamokat. A programokon való részvételre előzetes regisztráció szükséges a szena@szena.hu címen, vagy a 22/737-652-es telefonszámon.
A 2014-es jégkorong vb egyik házigazdája lehet Fehérvár
Csapatzászló adományozási ünnepséget tartottak Székesfehérváron
Április elején érkeznek a városi civil támogatások
Tűzoltási és mentési gyakorlat a Philipsnél
Tűzoltási ellenőrző gyakorlatot tartott a székesfehérvári tűzoltóság a Philips Kft-nél Székesfehérváron. A feltételezés szerint egy elektromos targonca zárlata miatt tűz keletkezett az alapanyagraktárban, s két dolgozó kivételével az épületből mindenki ki tudott menekülni. A gyakorlat során a tűzoltóknak a feltételezés alapján úgy kellett végrehajtaniuk a mentést és tűzoltást, mintha valódi szituációban, igazi tűzesetnél lennének.
Karját és kulcscsontját törték üres üvegekért Székesfehérváron
Kar- és kulcscsonttöréssel vittek kórházba egy székesfehérvári hajléktalant, akit utcán élő társa vert meg, hogy megszerezze összegyűjtött üres üvegeit. A sérültet a mentők súlyos kar-és kulcscsonttöréssel szállították a fehérvári kórházba - áll a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság keddi közleményében.