-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Kistérségi egyeztetés a Székesfehérvári Rendőrkapitányságon
A Székesfehérvári Rendőrkapitányságon csütörtökön délelőtt Kistérségi Egyeztető Fórumot tartottak a rendőrkapitányság illetékességi területén lévő települések polgármesterei, illetve jegyzői. Pozitívnak ítélték a rendőrök munkáját, ugyanakkor a közbiztonsággal, közlekedéssel kapcsolatban egy-egy településen felmerülő probléma megoldásához a rendőrök segítségét kérték.
2009.10.08. 21:41 |
A Székesfehérvári Rendőrkapitányságon csütörtökön délelőtt Kistérségi Egyeztető Fórumot tartottak a rendőrkapitányság illetékességi területén lévő települések polgármesterei, illetve jegyzői. Pozitívnak ítélték a rendőrök munkáját, ugyanakkor a közbiztonsággal, közlekedéssel kapcsolatban egy-egy településen felmerülő probléma megoldásához a rendőrök segítségét kérték.
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság tanácstermében csütörtökön délelőttre összehívott Kistérségi Egyeztető Fórumon a megyeszékhely vonzáskörzetébe tartozó szinte mind a 31 település polgármestere vagy jegyzője megjelent, ezzel is jelezve a kistérségek közbiztonságának fontosságát. Az idén ebben a körben másodjára összehívott fórumon a Székesfehérvári Rendőrkapitányság részéről dr. Csizek Tibor r. ezredes, városi rendőrkapitány köszöntötte a megjelenteket, majd tájékoztatást adott arról, milyen szervezeti és szervezési változásokat vezettek be az egyes területeken az első, februárban megtartott fórumon történt felvetések kapcsán. Az értekezleten a rendőrség részéről jelen volt még Csery Péter r. őrnagy, hivatalvezető, Schekk Géza r. őrnagy, közrendvédelmi osztályvezető, valamint Angyal Gábor r. százados, enyingi őrsparancsnok és Burján István r. főhadnagy, polgárdi őrsparancsnok.
Az átfogó tájékoztatót követően a települések képviselőinek több mint a fele felszólalt a fórumon. Egybehangzóan pozitívan nyilatkoztak a Székesfehérvári Rendőrkapitányság munkájáról. Az Önkormányzatok igénylik a közbiztonság javítását, támogatják a tárggyal kapcsolatos erőfeszítéseket. Biztonság kérdésében elsősorban a helyi rendőrséget (rendőrkapitányságot, őrsöt, körzeti megbízottat) pártfogolják, problémáik orvoslásában ezek segítségét kérték. A rendőri vezetők ígéretet tettek a problémás helyzetek megoldására.
A fórumon szó esett a Településőri Programról is, mellyel kapcsolatban a rendőri vezetők elmondták, a települések önkormányzatainak a pályázat benyújtásához minden tőlük telhető segítséget megadnak. A települések közül már eddig is többen csatlakoztak a programhoz, és a fórumon további önkormányzatok jelezték pályázási szándékukat.