Hírek


/ 2009.05.04. 12:29:36 |

Képzőművészeti pályázat a Természeti Katasztrófák Elleni Védekezés Világnapja alkalmából

 A Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a Természeti Katasztrófák Elleni Védekezés Világnapja alkalmából képzőművészeti pályázatot hirdet az általános iskolák alsó-és felső tagozatos, alapítványi, egyházi, speciális képzést folytató szakiskolák, gimnáziumok, szakközépiskolák és szakmunkásképzők nappali tagozatos tanulói részére 19 éves korhatárig.
/ 2009.05.04. 11:54:36 |

Péntekig gyűjthetik az ajánlószelvényeket az EP-választásra

Már csak öt napig gyűjthetik a június 7-ei európai parlamenti (EP) választáson listát állítani szándékozó pártok a választópolgárok ajánlószelvényeit. Az EP-választáson azok a pártok állíthatnak listát, amelyek összegyűjtöttek 20 ezer érvényes ajánlást a választópolgároktól. A pártoknak előbb nyilvántartásba kell vetetniük magukat az Országos Választási Bizottságnál (OVB). Eddig 26 párt vetette magát nyilvántartásba, köztük valamennyi parlamenti párt.
/ 2009.05.04. 11:51:26 |

Több lehetőség közül választhatnak a devizahitelesek

Bár a devizahitelesek érdekében a kormány és a bankok közötti egyeztetés még nem kezdődött meg, a pénzintézetek több lehetőséget is biztosítanak az előtörlesztések megkönnyítésére, vagy a törlesztőrészletek kordában tartására.Az Erste Bank április 6-tól vezetett be újabb törlesztési könnyítéseket, a Raiffeisen Bank maga megy az ügyfelekhez.
/ 2009.05.04. 11:13:34 |

Házhoz menő, "zsákos" szelektív hulladékgyűjtő akció indul Székesfehérváron

Az otthoni szelektív gyűjtéshez ad most segítséget a Deponia Kft, amely 2009 május 1-től székesfehérvár egy részén elindítja a házhoz menő, un. zsákos szelektív hulladékgyűjtó akciót. Ennek keretében elszállítják a háztartásokban keletkezett műanyag, illetve papírhulladékot. A műanyaghulladékot kéthetente átlátszó zsákban kell kihelyezni, míg a papírhulladékot havonta egyszer, összehajtogatva és összekötözve.
 
/ 2009.05.04. 08:01:52 |

Az idén sem marad el az autókiállítás Székesfehérvár belvárosában

 A Székesfehérvári Gépjármű Márkakereskedők ez évben is megrendezik Székesfehérvár történelmi belvárosában az Autós Kiállítást  május 23-án szombaton és 24-én vasárnap. Idén a közlekedésbiztonság lesz a középpontban, így a Fejér Megyei Rendőrfőkapitányság és a Székesfehérvári Rendőrkapitányság is képviselteti majd magát az autókiállításon.
/ 2009.05.04. 07:31:54 |

Auschwitz Album címmel nyílik kiállítás kedden a Szent István Király Múzeumban

 Május 5-én 17 órakor a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban Auschwitz Album címmel nyílik kiállítás. A "Rólunk, nekünk, nélkülük" utazó kiállítás a néhány évvel ezelőtt Budapesten, a Holokauszt Emlékközpontban bemutatott Auschwitz Album képeiből nyújtott válogatás mellett a tárlatot befogadó település egykori zsidó közösségének sorsáról tanúskodó dokumentumokat, fotókat tartalmaz.
/ 2009.05.04. 07:22:42 |

Érettségi 2009 - könnyűnek találták a diákok a magyar nyelv és irodalom érettségit

 Hétfőn reggel 8 órakor a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv írásbelikkel megkezdődnek a tavaszi érettségi vizsgák. Spiró György, Lázár Ervin vagy egy Petőfi-Vörösmarty összehasonlítás - e három feladat közül kellett egyet választaniuk a diákoknak a középszintű érettségin. A szövegértés feladatsora pedig egy Mikszáth-írásra épült. A diákok többsége az érvelést választotta és a tavalyinál könnyebbnek találták a vizsgát.
/ 2009.05.04. 07:18:16 |

Letölthető a májusi traffipax lelőhelyek listája

A Fejér Megyei Rendőr- főkapitányság közzé tette márciusi traffipax előrjelzését. A sebesség- ellenőrzésről szóló információkat, azonban nem lehet "készpénznek" venni, hiszen változhatnak a helyszínek. A legtöbbször települések belterületén lehet találkozni sebességellenőrzéssel, Székesfehérváron az Új Csóri úton mérnek majd a legtöbbször, de az Adonyi, a Móri, a Balatoni, az Aszalvölgyi és a Palotai út sem marad ki a listából. LETÖLTÉS
/ 2009.05.03. 21:15:20 |

Kovács Ferenc kapta a Magyar Labdarúgásért Emlékérmet

 A  Magyar labdarúgó- szövetség Telkiben zajló közgyűlésén a szervezet - immár hagyományosan - díjazta a múlt, a jelen és a jövő szakembereit. A Magyar Labdarúgásért Emlékérem kitüntetést Kisteleki István társaságában Sepp Blatter, a FIFA, és Michel Platini, az UEFA elnöke nyújtotta át. Kovács Ferenc az FC Fehérvár tiszteletbeli elnöke, aki három sikeres korszakban vezette a Videotont, így az 1985-ös, UEFA-kupa-döntős menetelés alatt is a Magyar Labdarúgásért emlékérem arany fokozatát kapta.
/ 2009.05.03. 21:08:47 |

Bronzérmesek lettek a fehérvári tollaslabdázók az országos bajnokságon

 A felnőtt tollaslabdázók Országos Bajnokságát az idén Debrecenben rendezték. Az Albatoll játékosai közül Bánhegyi Zita, Strobl Eszter, Letsch Péter és Nagy Sz. Levente képviselte. A verseny előtt kevés esély volt az éremszerzésre, de nagy meglepetésre sikerült ezúttal is a dobogóra állni fehérvári játékosoknak. A sérüléséből egyre jobban felépülő Bánhegyi Zita és a még U 19-es Strobl Eszter páros a harmadik helyen végzett a versenyen.