Hírek


/ 2009.05.08. 20:41:56 |

Teherautó borult a 62-es főúton

 Teherautó és három személygépkocsi ütközött pénteken délután a 62-es főúton. A székesfehérvári tűzoltók két gépjárműfecskendővel és a daruval vonultak a balesethez. Az egyik személygépkocsi vezetője a roncsok közé szorult. A súlyosan sérült férfit a tűzoltók szabadították ki. A mentők még három könnyebb sérültet szállítottak kórházba.
/ 2009.05.08. 14:52:31 |

Az elsőbbségadás elmulasztása miatt történt a legtöbb baleset

 Az elmúlt héten egy halálos közlekedési baleset mellett, négy súlyos és tizenegy könnyű sérüléssel végződő balesetnél helyszíneltek a megye rendőrei. A halálos végű gyalogosgázolás segítségnyújtást elmulasztó elkövetőjét tizenkét órán belül felkutatta a rendőrség. A balesetek a héten az elsőbbségi jog megsértése, a figyelmetlenség, valamint a gyorshajtás miatt következtek be.
/ 2009.05.08. 14:41:11 |

Csökkenti a foglalkoztatók terheit az Állami Foglalkoztatási Szolgálat

 A 2009. május 11-től működő, https://estat.afsz.hu web-címen elérhető új rendszer segítségével a foglalkoztatók egyszerűen és gyorsan tehetnek eleget a csoportos létszámleépítések bejelenésével kapcsolatos törvényi kötelezettségüknek. Az alkalmazás segítségével a munkáltatók adatszolgáltatási terhe nagymértékben csökken, hiszen a bejelentések adatait elektronikusan rögzíthetik.
/ 2009.05.08. 11:04:31 |

Kékfestésről tart előadást az Öreghegyi Nyugdíjas Klub

Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület Öreghegyi Klubjában 2009. május 13-án (szerdán) 15 órakor Tuba László tart előadást, melynek témája a kékfestés, textilfestés, textil kikészítés lesznek. Az Öreghegyi Közösségi Házban minden érdeklődőt szeretettel várnak!
/ 2009.05.08. 10:52:51 |

Hamarosan lejár a személyi jövedelemadó bevallás leadási határideje

A "félkész" egyszerűsített ajánlatokat is figyelembe véve már közel 2,1 millió adózó teljesítette bevallási kötelezettségét. Az APEH a következő napokban még mintegy 1,5 millió bevallást vár.A bevallások ütemesen érkeznek, eddig közel 80 ezerrel többet küldtek be, mint a tavalyi év hasonló időszakában.
 
/ 2009.05.08. 10:44:22 |

Õsszel kezdődik a Sarló utcai orvosi rendelő felújítása

 Télen volt olyan nap, hogy 14 fok volt a Sarló utcai orvosi rendelő gyermekorvosi várótermében, de a klaszp rendszerű, 1981-ben épített rendelő nyáron sem nyújt komfortos hőérzetet a betegeknek. Négy gyermekorvosi és hat felnőtt háziorvosi rendelő működik a Sarló utcában, több mint tízezer ember egészségügyi ellátása történik itt. Az Egészségügyi Bizottság elnöke Östör Annamária arról tájékoztatott, hogy ősszel elkezdődhet a rendelő felújítása
/ 2009.05.08. 10:32:29 |

Munkaügyi felügyelőket képeztek a székesfehérvári regionális képzőközpontban

Az EU és a kormányzat által finanszírozott Új pálya - új esély program keretében munkaügyi felügyelőket képeztek a székesfehérvári regionális képzőközpontban; az oktatáson felsőfokú végzettségű, regisztrált álláskeresők vettek részt.
/ 2009.05.08. 10:27:43 |

Újra ülésezett Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése

 Május 8-án reggel újra ülésezett Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A testület döntött arról, hogy 43 normál tantervű általános iskolai osztály indul ősszel, ez eggyel több, mint a tavalyi évben. Közbeszerzési eljárást írnak ki a Sarló utca 25. szám alatti épület felújítására és védőnői szolgálat kialakítására.A közgyűlésen Kocsis Balázs képviselő szimpátiaszavazást javasolt a Kossuth udvarban lévő Órajátékkal kapcsolatban.
/ 2009.05.08. 08:49:21 |

Június 15-én kerül forgalomba a 200 forintos érme - novemberig jó a papír kétszázas

 Megkezdődött a kétszázas érme tömeges gyártása. A kétféle fémből álló érméből év végéig 71 millió készül, ebből 15,5 millió darabot már le is gyártott a Magyar Pénzverő Zrt. Az érmét először június közepén lehet majd kézbe venni. A 200 forintos érme bimetál, azaz két eltérő, kívül sárga, belül ezüstszínű fém ötvözetéből készül.
/ 2009.05.08. 08:32:18 |

Felével kevesebb autót adtak el a tavalyinál idén áprilisban

 Nem állt meg a magyar autópiac zuhanása, áprilisban 54 százalékkal kevesebb autót helyeztek forgalomba, mint az előző év azonos időszakában, így megdőlt magyar autópiac negatív rekordja. Az áprilisban forgalomba helyezett 7617 gépkocsi 54 százalékos zuhanást jelent a tavalyi év azonos időszakához képest.