Hírek
-
Május 16-án e-hulladék gyűjtés a Skála parkolóban, szeptemberben lomtalanítás városszerte
Mégis lesz idén lomtalanítás - többek között erről is döntött a Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság. Székesfehérvár Városgondnoksága és a szemétszállító cég a Depónia idén őszre hirdeti meg a városi lomtalanítást. Az akcióról minden fehérvári postaládába a lomtalanítás előtt egy héttel dobnak majd tájékoztatót, ugyanis nem szeretnék, hogy egy hétig folyamatosan széttúrt szemétkupacok legyenek városszerte.
2009.05.10. 15:06:36 -
Családok százai a Zichy ligetben a Tűzoltó Napon
A székesfehérvári tűzoltóság május 9-én, szombaton tartotta hagyományos Tűzoltó Napi ünnepségét a Zichy ligetben. A programok között idén is szerepelt a tűzoltógépjárművek felvonulása, volt roncsvágási gyakorlat és a rendőrség kommandósai mellett a büntetés-végrehajtási intézet munkatársai is tartottak kutyás bemutatót. A Zichy ligetben délutánig lovaglás, játszóház, arcfestés, füstsátor, lovaskocsikázás, kötélpálya, rendőrmotor, rendőrautó, mentőautó és a tűzoltóság járművei várták az érdeklődőket.
2009.05.09. 18:59:14 -
Szombaton tartották a hagyományos Korona Vásárt a belvárosban
Szombaton ezrek látogattak ki a hagyományos Korona vásárra Székesfehérvár Belvárosba. Kevesen tudják, a Korona elődja a Fejér Megyei Népbolt Vállalat, az 1950-es év végéig működött, majd némi változtatással, kiválva e körből alakult meg a Székesfehérvári Kiskereskedelmi Vállalat, ami Fejér Megyei Iparcikk Vállalat néven működött egészen a nyolcvanas évek elejéig és ezt a ma is létező Korona elődjének lehet tekinteni.KÉPGALÉRIA
2009.05.09. 14:20:53 -
Nem sikerült győzni az Albacompnak - a Falco jutott az elődöntőbe
Hatalmas csatában 104-98-ra győzte le az Albacompot, és 3-1-re megnyerte a három győzelemig tartó párharcot a Falco-Szova KC csapata Szombathelyen. Ez az idegenbeli vereség sajnos egyben azt is jelentette, hogy az Albacompnak nem sikerült a bravúr, a Falco jutott az élvonalbeli bajnokság elődöntőjébe. A forró hangulatú mérkőzés első perceitől a hazaiak ragadták magukhoz a vezetést, és a negyed végére már kilenc pontos előnyre tettek szert.
2009.05.09. 09:15:39 -
Húsz góllal nyert a Fehérép Alcoa Dunaújvárosban
Dunaújvárosban lépett pályára az NB I. középsőházának negyedik fordulóján a Fehérép Alcoa FKC. A fehérvári kézilabdás lányok számára közelező volt a két pont begyűjtése a Dunaferr elleni bajnokin, és ezt a feladatot becsülettel teljesítették is. Sótonyi László tanítványai az első félidei előnyt megduplázva, végül idegenben arattak húszgólos győzelmet.
2009.05.09. 09:04:01