Hírek


/ 2009.05.11. 10:22:01 |

Hármas karambol az Új Csóri úton

 Mikrobusz és két személygépkocsi ütközött össze hétfőn reggel a 8-as főút Székesfehérvárra bevezető szakaszán. Az Új Csóri úton egy Renault Traffic mikrobusz, egy Mercedes E270-es és egy Citroën Xsara ütközött. A Citroën keresztbe fordult az úton. A helyszínre elsőként  két gépjárműfecskendővel és a műszaki mentőszerrel kiérkező tűzoltók áramtalanították a járműveket. A mentők három sérültet szállítottak kórházba. A mentés idején teljes útzár volt a 8-as főút ezen szakaszán.
/ 2009.05.11. 10:11:24 |

Fiatal művész bemutatkozó kiállítása Székesfehérváron

Horváth Gergő bemutatkozó kiállítása látható Székesfehérváron. A fiatal művész az utóbbi két évben készült festményeit mutatja be. A tárlat képei a környezetünkben lévő dolgokat rögzítik,munkáin jól látható a tanulási folyamat. A kiállítás 2009. május 15-ig tekinthető meg a Munkácsy Mihály Általános Iskolában.
 
/ 2009.05.11. 10:02:33 |

Jutalmat kaptak a cserbenhagyásos gázolót azonosító rendőrök

Jutalmat és főkapitányi dicséretet kapott az a két rendőr, akik néhány óra alatt azonosították egy halálos kimenetelű cserbenhagyásos gázolás vétkesét Székesfehérvárott.A két rendőrt, aki alig néhány óra alatt sikerrel derítette fel a végzetes baleset okozóját, Fejér megye rendőrfőkapitánya ma reggel pénzjutalomban és dicséretben részesítette.
/ 2009.05.11. 09:48:59 |

Sikeresen szerepelt a Prospero Színkör az Arany Deszka Fesztiválon

Újabb örömhírről számolt be Micskó Zoltán társulatvezető a Prospero Színkör házatájáról. A társulat újabb sikereket ért el hétvégén, az Ajkán megrendezett VI. Arany Deszka Fesztiválon Garaczi László: Imoga c. előadásával. A Magyar Szín-Játékos Szövetség által felkért szakmai zsűri ezüst minősítést adott az előadásnak. A közönség szavazatai alapján a legjobb produkció kategóriában a III. helyezést érte el a társulat.
/ 2009.05.11. 09:28:04 |

Esze István az Év Tűzoltója

 Ünnepélyes keretek között május 9-én a Zichy ligetben megrendezett Tűzoltó Napon adták át a Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése által alapított Év Tűzoltója díjat. Az elismeréssel idén Esze István tű. zászlóst, a székesfehérvári tűzoltóság szerparancsnokát tüntették ki. Esze István éveken keresztül részt vett a tűzoltóság versenycsapatában, hazai és nemzetközi versenyeken egyéni helyezést ért el. Rátermettségét, szakmai tudását értékelve a tűzoltóságon először különleges szerkezelő, majd szerparancsnok beosztásba nevezték ki.
 
/ 2009.05.11. 06:04:26 |

További közlekedésbiztonsági szigor Európában - 120km/h lesz a maximum sebesség?

 Az EU tíz év alatt akarta felére csökkenteni a közúti balesetek számát: Az eredeti cél többek között az volt, hogy a 2001-ben körülbelül 54 000 halálos baleset számát 2010-re a felére csökkentsék. Magyarországon javulnak az adatok, de még messze az uniós átlag alatt vagyunk. Az EU-s szakértők ezért már a következő évtized közlekedésbiztonsági intézkedéseit tervezgetik, a javaslatok között szerepel a 120 kilométeres maximális sebesség is.
/ 2009.05.11. 05:00:46 |

Tollaslabda versenyt rendeztek Kelemen József emlékére

 Kelemen József testnevelő tanár, tollaslabda edző emlékére rendezett tollaslabda versenyt a Tóparti Gimnáziumban a Polgármesteri Hivatal Sportirodája. Az ország több mint tíz településéről mintegy száz versenyző érkezett a székesfehérvári versenyre. Kelemen József a Kossuth Lajos Általános Iskola testnevelő tanáraként, tanítványaival országos szinten is kiemelkedő sikereket ért el és a tollaslabda sportágban.
/ 2009.05.11. 00:18:50 |

Első alkalommal rendezik meg a Fejér Megyei Bormustrát

 Május 16-án, szombaton a Szent István Művelődési Házban rendezik az I. Fejér Megyei Bormustrát Spányi Antal megyés püspök védnökségével a Székesfehérvári Egyházmegye és a Fejér megyei borászok közreműködésével. A borok kóstolása mellett a közönség gyönyörködhet Németh János kerámikus művész alkotásaiban, a jó hangulatról pedig a pákozdi Abajka Citerazenekar gondoskodik.
/ 2009.05.10. 21:09:37 |

Nyerni tudott a Vidi a Győr otthonában

 Fontos győzelmet aratott az Fehérvár a Győri ETO otthonában. Goran Vujovics és a brazil Silva találatával 2–1-es sikert könyvelhetett el a Vidi. Mindkét gárdának éltebevágó volt, hogy nyertesként hagyja el a pályát, igy nem volt meglepő, hogy az első percektől támadó szellemben játszottak a csapatok. Alves remek szólója és önzetlensége után már a 13. percben megszerezte a vezetést a Vidi.
VIDEÓ a gólokról!