Hírek


/ 2009.05.13. 11:35:23 |

A kertkapuban raboltak ki egy fiatal nőt a Kertalja utcában - elfogták a támadót

 Egy fiatal nő a kertkapujukban állt a Kertalja utcában, amikor hátulról egy férfi földre rántotta és kezéből kirántotta a kézitáskáját. A fiatal nő egy parkoló autóba beverte a fejét és esés közben és megsérült.  A sérülés ellenére a fiatal nő a rabló után szaladt, közben segélykiáltására egy közelben lakó férfi vette üldözőbe a támadót. Az ősz utcáig futott a rabló, de hiába, mert elfogták és jó ideig rács mögött gondolkozhat tettéről...
/ 2009.05.13. 09:28:59 |

Veterán katonákkal találkozott Székesfehérváron az orosz választási bizottság elnöke

 Az Orosz Föderáció Választási Bizottságának elnöke Vlagyimir Csurov látogatott Székesfehérvárra kedden délután. Az üzleti úton Magyarországon tartózkodó tisztségviselő veterán katonákkal találkozott a Helyőrségi Klubban. A hivatalos találkozók mellett végigjárja azokat a helyeket ahol a II. Világháború idején nagyapja is harcolt.
/ 2009.05.13. 08:10:59 |

Baleset Iszkaszentgyörgy felé

 Összeütközött két személygépkocsi kedden délután Székesfehérvár és Iszkaszentgyörgy között. A helyszínen egy Suzuki Swift és egy Opel Meriva ütközött, a Suzuki ráhajtott a buszmegálló melletti földkupacra. Az autóban ülő idős férfit a mentők az elsődleges adatok szerint súlyos, egy idős nőt könnyebb sérülésekkel szállították kórházba. Az Opelben senkinek sem esett baja.
/ 2009.05.13. 08:08:27 |

Lakatlan ház égett a Berényi úton

 Kigyulladt egy lakatlan épület két helyisége hétfőn délután. A régi építésű házban papírok égtek. A lángok terjedését a tűzoltóknak sikerült perceken belül megfékezniük. Személyi sérülés nem történt.
/ 2009.05.13. 05:07:33 |

Nemzetközi Családi Nap pénteken délután a Bátky Zsigmond utcai ligetben


 A Széna Egyesület a Családokért az elmúlt évben hagyományteremtő céllal, a Nemzetközi Családnap alkalmából szervezett városi rendezvényt annak érdekében, hogy felhívja a figyelmet a családi élet fontosságára. Idén május 15-én a Bátky Zsigmond utcai ligetben szervezik meg a rendezvényt, melynek mottója idén „Legyen a család az egészség és a biztonság forrása. A programról kedden tartottak sajtótájékoztatót az egyesület Sziget utcai központjában.
/ 2009.05.12. 19:36:09 |

Árnyas parkolók készülnek el a napokban a Széna téren

  A Széna téren lakók 2007-ben lakossági fórumon vetették fel, hogy több parkolóhelyre lenne szükségük a társasházak mellett, ugyanakkor nem szeretnék, hogy ez a zöldterület kárára valósuljon meg. Orosz István a Széna tér önkormányzati képviselője elmondta, hogy a lakók kérését mind a tervező, mind pedig a Városgondnokság felé tolmácsolta és képviselői keretének terhére árnyékos, térkövezett parkolóhelyeket alakítanak ki. 
/ 2009.05.12. 18:35:51 |

Lakossági fórum lesz szerdán a Palotavárosban

 Boldizs Kálmánné, a 8. számú választókörzet önkormányzati képviselője 2009. május 13-án (szerdán) 18.00 órakor lakossági fórumot tart az István Király Általános Iskolában. A fórumon a Városgondnokság mellett a Polgármesteri Hivatal szakemberei is részt vesznek. Minden lakót szeretettel várnak!
/ 2009.05.12. 13:42:46 |

Lesz-e betegjogi iroda Fő utca 3. alatt - konferencia a régiós képviseletről

 Székesfehérvári képviselete is lesz a Betegjogi, Ellátottjogi és Gyermekjogi Közalapítványnak. A régiós irodát Székesfehérváron a Fő utca 3. szám alatt nyitják majd meg, amire Európai Uniós forrást is nyert a közalapítvány. A betegjogi képviseletet ellátó szakemberek elérhetőségét egyébként minden egészségügyi ellátást nyújtó intézményben kötelező kifüggeszteni függetlenül attól, hogy közgyógyellátási intézményről vagy magánrendelőről van szó.
/ 2009.05.12. 12:27:43 |

Javítják az idősellátás feltételrendszerét Székesfehérváron

Az idősellátás feltételrendszerének javításáról tájékoztattak ma a Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központban, ahol idén január 1-től kezdtek el foglalkozni idősellátással. Warvasovszky Tihamér polgármester, a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulási Tanács elnöke kiemelte, hogy a központ többek között az otthoni ellátásban részesülő idősek életkörülményeinek javítását tűzte ki célul.