Hírek
-
Duplázott a Vidi - ismét a Fehérvár nyerte a Ligakupa döntőt
Az FC Fehérvár 3-1-re győzött a Ligakupa Siófokon rendezett döntőjében a Pécsi MFC ellen, és megvédte elsőségét a sorozatban. A siker értékét növeli, hogy a Vidi a szezon tizenöt meccse közül egyetlen egyen sem szenvedett vereséget. A mérkőzés alapján a Fehérvár FC megérdemelten nyerte meg másodszor is a Ligakupát
2009.05.13. 20:14:07 -
Helytálltak a Fehérvári Rugby Club játékosai Brnoban
Jól szerepeltek a Fehérvár Rugby Club játékosai a hétvégén Brnóban rendezet nagyszabású nemzetközi tornán. A kadet korosztályban nagyhírű csapatok között is jól helytállva, az előkelő 4. helyen végeztek. A fehérvári csapatot a Velencei Kékcápák és a Pusztaszabolcs játékosai is erősítették.
2009.05.13. 19:54:17 -
Szalagkorlatnak ütközött egy Honda a 8-ason
Egy autó a szalagkorlatnak ütközött, egy másik a mezőre hajtott szerdán kora délután a 8-as főúton. A Csórt elkerülő szakaszán a Veszprém felől Székesfehérvár felé haladó Honda Civic a belső szalagkorlátnak ütközött. A szemközti oldalon ezután egy Renault az árokba hajtott.
2009.05.13. 15:31:56 -
Francia és felvidéki művészeket fogadott az alpolgármester
dr. Csapó Csilla alpolgármester a Városházán fogadta ma azokat a külföldi művészeket, akik a Székesfehérvárért Művészkör meghívására látogattak városunkba.Roger Petit és Thérese Gehin festőművészek Franciaországból, Jakubecz Márta író és publicista Szlovákiából érkezett. Az alkotók munkáiból a Platán Galériában nyílik kiállítás.
2009.05.13. 14:43:36 -
Újra lesz elektronikai hulladékgyűjtő akció a Skála parkolóban
Az idei lomtalanítási program május 16-án indul a Skála parkolóban az e-hulladékok gyűjtésével, ahol minden székesfehérvári leadhatja a már nem használatos elektromos árammal működő eszközöket. A programot az ARISZ, a Gaja Környezetvédő Egyesület, Márton Zoltán önkormányzati képviselő, a Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi és Kommunális Irodája és a Depónia Kft közösen szervezi.
2009.05.13. 14:41:58
A kertkapuban raboltak ki egy fiatal nőt a Kertalja utcában - elfogták a támadót
Veterán katonákkal találkozott Székesfehérváron az orosz választási bizottság elnöke
Baleset Iszkaszentgyörgy felé
Lakatlan ház égett a Berényi úton
Nemzetközi Családi Nap pénteken délután a Bátky Zsigmond utcai ligetben
A Széna Egyesület a Családokért az elmúlt évben hagyományteremtő céllal, a Nemzetközi Családnap alkalmából szervezett városi rendezvényt annak érdekében, hogy felhívja a figyelmet a családi élet fontosságára. Idén május 15-én a Bátky Zsigmond utcai ligetben szervezik meg a rendezvényt, melynek mottója idén „Legyen a család az egészség és a biztonság forrása. A programról kedden tartottak sajtótájékoztatót az egyesület Sziget utcai központjában.