Hírek
-
Felfüggesztett börtönt kapott veszélyes hulladék felhalmozásáért
A Székesfehérvári Járási Ügyészség veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt vádat emelt azzal a férfival szemben, aki engedély nélkül tárolt az ingatlanán veszélyes hulladékot. Az ügyészség vádiratában a terhelttel szemben, tárgyalás mellőzésével végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását, tovább pártfogó felügyelet elrendelését indítványozta.
2024.11.27. 20:29:00 -
A digitális technika segítségével járhatjuk körbe a Mátyás kori koronázóbazilikát Fehérváron
A XV. századi Európa egyik legnagyobbjának számító templomát, a székesfehérvári koronázóbazilikát mutatja be az a szerda este megnyílt kiállítás, amely Szabó Zoltán építész több évtizedes munkáján alapul. A digitális technológia segítségével három dimenzióban elevenedik meg a hatalmas, középkori bazilika, amelyet a látogatók egy alkalmazás segítségével akár körbe is járhatnak.
2024.11.27. 19:59:15 -
A Maroshegyi idősotthonba és az Ezredéves Iskolába kerülnek Penkné Ördögh Kati festményei
Tizenhat saját készítésű festményét ajándékozta oda a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Maroshegyi Gondozási Központja, illetve az Ezredéves Iskola számára Penkné Ördögh Kati. Az amatőr festő képeiből november elején nyílt kiállítás a Köfém Művelődési Házban, a tárlat zárásaként került sor az ünnepélyes adományozásra.
2024.11.27. 17:44:03 -
A II. világháborús harckocsik történetével folytatódik a Kodolányi szabadegyetem
Dr. Számvéber Norbert alezredes, a Hadtörténelmi Levéltár és Térképtár igazgatója előadásával folytatódik a Székesfehérvár és Fejér vármegye 1944/45-ben című szabadegyetemi programsorozat. A Kodolányi János Egyetem Rákóczi utcai helyszínén november 28-án, csütörtökön 18 órakor kezdődő eseményen az 1944-45-ben Fejér vármegyében hadban álló harckocsikat ismerheti meg a hallgatóság.
2024.11.27. 17:19:07 -
Polgármesteri Elismerő Emlékérmet kapott Borosné Kocsis Erika és Südi Gabriella
A Polgármesteri Hivatalban töltött 28, illetve 26 esztendőért mondott köszönetet dr. Cser-Palkovics András polgármester és dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző Borosné Kocsis Erikának és Südi Gabriellának. A nyugdíjba vonuló kollégákkal szerdán reggel egy jó hangulatú beszélgetés keretében elevenítették fel az elmúlt évtizedekben köztisztviselőként végzett munka legfelejthetetlenebb pillanatait, végigkövetve a közigazgatásban bekövetkezett változásokat is.
2024.11.27. 16:17:15