-
Nyári röplabdás tábor
A MÁV Előre nyári tábort szervez idén júniusban és júliusban a röplabda iránt érdeklődő, általános iskola alsó tagozatos gyermekek számára, ahova szeretettel várják a kezdőket és a haladókat egyaránt.
2026.04.30. -
Lépcsőfutás és gyaloglás
Május 2-án, szombaton reggel 9 órakor rajtol a Fehérvári lépcsőfutás az Aranybulla Emlékműnél. Az ingyenes közösségi sportrendezvényen három távot teljesíthetnek a versenyzők, emellett a szervezők külön kihívással készülnek a gyaloglók és a gyerekek számára is. Regisztrálni a verseny napján a helyszínen lehet.
2026.04.30. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Kemény meccsen győzött a Bécs elleni párharc első mérkőzésén a Volán
A két nyert meccsig tartó pre-playoff első összecsapása igazi kemény csatát hozott a Hydro Fehérvár AV19 és a Vienna Capitals között. A két együttes szezonbeli ötödik meccsét a Volán nyerte, ezzel pedig egy kis lépést tett a playoff felé.
Hydro Fehérvár AV19 – Vienna Capitals 2–1 (0–1, 2–0, 0–0)
A Volán 2007 óta játszik az osztrák jégkorongligában, vasárnap este pedig immár a századik Bécs elleni meccset rendezték a MET Arénában.
A korábbi 99-ből 33-at a fehérvári, míg 66-ot az osztrák csapat nyert meg. A mostani idényben az alapszakasz négy egymás elleni meccsén mindig az idegenben játszó alakulat hagyta el győztesen a jeget, Kiss Dávid együttese ezt a sorozatot szerette volna mindenképpen megszakítani.
A találkozó azonban nem így indult, a Vienna Capitals a 8. percben megszerezte a vezetést, a fehérvári Tim Campbell korcsolyájáról tört le a penge, és miközben megpróbált leevickélni a jégről Zane Franklin éppen a helyéről lőtt Rasmus Reijola kapujába. Az igazi playoff-hokit hozó első harmadban a folytatásban inkább a feszültségé volt a főszerep, még a dudaszó után is zajlott a „barátkozás” a jégen.
A feszültség nem csökkent a második harmadra sem, csak éppen a játék képe változott, a Volán egyre inkább felvette a ritmust, mind játékban, mind agresszivitásban.
A 27. percben góllá érett az erőfeszítés, egy remek fehérvári akció végén Messner fonákkal tette középre a korongot, az érkező Németh Kristóf kapáslövésből egyenlített. A harmadból kevesebb mint négy perc volt hátra, amikor Campbell korcsolyázta körbe a bécsi kaput, a próbálkozása még lejött a kapusról, de éppen a kapu előtt „birkózó” Rasmus Kulmala elé pattant a korong, a finn légiós pedig finom mozdulattal a Capitals kapusának lábai között a gólvonal mögé terelgette a pakkot, 2–1!
A harmadik húsz percet is a kemény játék jellemezte, sok ütközéssel, kakaskodással, olykor egy kis „szájkaratéval” megfűszerezve.
Újabb gól már nem esett, a végén a bécsiek természetesen még a kapusukat is lehozták az egyenlítés reményében, majd jött egy időkérés is, de hiába a hat az öt elleni játék, nem jött össze a vendégeknek az egyenlítés. A végén még egy kisebb bunyó borzolta a kedélyeket, jött egy fehérvári előny, de ekkor már csak 2,2 másodperc volt hátra. A Volán hátrányból felállva nyerte a párharc első összecsapását. Folytatás kedden, Bécsben, ahol a szezonban kétszer már nyertek Hári Jánosék.