Közlekedésbiztonsági fórumot tartottak a polgárőrök Székesfehérváron

A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség, a Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet támogatásával, közlekedésbiztonsági fórumot rendezett a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság szakembereinek a vezetésével a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Árpád Technikum és Szakképző Iskolában.
2025.02.23. 19:21 |
Közlekedésbiztonsági fórumot tartottak a polgárőrök Székesfehérváron

Kép: Fehér Gábor

Elhangzott, hogy a készülő új KRESZ, szabályozza az utóbbi időben megnövekedett számú elektromos rollerek és elektromos kerékpárok szerepét is a közlekedésben. Fő cél, hogy 2030-ra ötven százalékkal csökkenjen a közlekedési balesetek száma Fejér vármegye útjain.

Cseh István, a Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség elnöke köszöntötte a polgárőr egyesületek vezetőit, a meghívott előadókat. Hangsúlyozta, hogy nagyon fontosnak tartják a rendőrséggel együtt, a vármegye közlekedésbiztonságának további javítását.

Szabó Vendel Fejér vármegye rendőr-főkapitánya és Halász Attila főkapitány-helyettes tartott előadást a fórumon, amelyben statisztikai adatokkal alátámasztva bemutatták az elmúlt 25 esztendő vármegyei közlekedésbiztonsági helyzetét.
Részletesen foglalkoztak az utóbbi években megnövekedett gépjármű forgalommal, a közlekedési balesetek fő okaival, az ok és okozati összefüggésekkel. A gyorshajtás, az elsőbbség meg nem adása, a rossz követési távolság, a biztonsági öv bekapcsolásának mellőzése és az ittas vezetés a fő oka a közlekedési baleseteknek.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a rendőrség célja nem a büntetés, hanem elsősorban a megelőzés és az ehhez kapcsolódó közbiztonsági akciók szervezése.