-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Szegregált romatelepek - mindenki beleegyezett a költözésbe
A tervek szerint nyár elején lebontja a város a Palotai út 13 szám alatt található szociális bérlakásokat, ahol az utóbbi években szegregált romatelep alakult ki. Az önkormányzat Szociális Bizottságának elnöke és alelnöke mellett a Széphő Zrt, a Városgondnokság és a Polgármesteri Hivatal Szociális Irodája is képviseltette magát azon a bejáráson, ahol a bérlőkkel egyeztették a későbbi lakhatási lehetőségeket.
2010.05.06. 15:45 |
A tervek szerint nyár elején lebontja a város a Palotai út 13 szám alatt található szociális bérlakásokat, ahol az utóbbi években szegregált romatelep alakult ki. Az önkormányzat Szociális Bizottságának elnöke és alelnöke mellett a Széphő Zrt, a Városgondnokság és a Polgármesteri Hivatal Szociális Irodája is képviseltette magát azon a bejáráson, ahol a bérlőkkel egyeztették a későbbi lakhatási lehetőségeket.
A bejáráson készített képgalériát levettük az oldalról, mert az ottlakók személyiségi jogaikra hivatkozva nem járultak hozzá, hogy azokat megnézhessék a város honlapján.

Márton Zoltán a Szociális Bizottság elnöke elmondta, hogy a Palotai 13-ban található lakások egyébként is nagyon rossz állapotban vannak és nem érdemes költeni ezeknek a felújítására, helyette a város különböző pontjain hasonló nagyságú szociális bérlakásokba költözhetnek az ittlakók. Mind a kilenc családdal megállapodtak a költözésről, senkinek nem volt ellenére, hogy el kell hagyniuk heteken belül a Palotai úti bérlakásokat.

Az egyik hét tagú család jelenleg például 40 négyzetméteres lakásban lakik a Palotai úton. Õk a város más részén másfél- vagy kétszobás lakásba költözhetnek majd a Gáncs Pál, a Hübner András vagy a Mura utcába. Hasonló szegregációs probléma van a Móri út 8 szám alatt is. Az önkormányzat tervei szerint ezt a „telepet” is felszámolják a Palotai út 13-hoz hasonlóan. Az ottani 10 bérlakást is lebontja a fenntartó Széphő Zrt, azonban ezt jövőre tervezik majd.