Hírek
-
Csatorna-beruházás: a családok terheinek csökkentését javasolják
Uniós támogatással, 2010. elején indulhat a szennyvízcsatorna építése Székesfehérvár eddig csatornázatlan utcáiban. A jelenlegi helyzet szerint az ingatlantulajdonosok 150 ezer forint érdekeltségi hozzájárulást fizetnek. Róth Péter önkormányzati képviselő tájékoztatása szerint a városi Fidesz frakció arra tett javaslatot, hogy az önkormányzat magánszemélyek esetében vállalja át az egy érdekeltségi egységre jutó befizetés összegének 20%-át, így a 150 ezer forint helyett csak 120 ezer forint terhelné a családokat.
2010.01.13. 16:34:48 -
Közműcseréket végez a kivitelező a Berényi úton
A Berényi úton jelenleg a csapadékcsatornát építik. Van ahol új vezetéket fektetnek le, van ahol pedig béleléssel javítják a csöveket. A közművek és a házi bekötések cseréjével a tervek szerint márciusra készül el a kivitelező. A Vértanú és a Csutora utca között is hamarosan továbbépítik az ún. A-0-0 csapadékcsatornát, ezt a földben húzódó optikai hálózat kiváltása után kezdi a kivitelező – mondta Lángi Judit a Városgondnokság műszaki ellenőre.
2010.01.13. 14:54:13 -
Tavaszra végeznek a közművezetékek cseréjével a Berényi úton
A Berényi úton jelenleg a csapadékcsatornát építik. Van ahol új vezetéket fektetnek le, van ahol pedig béleléssel javítják a csöveket. A közművek és a házi bekötések cseréjével a tervek szerint márciusra készül el a kivitelező. A Vértanú és a Csutora utca között is hamarosan továbbépítik az ún. A-0-0 csapadékcsatornát, ezt a földben húzódó optikai hálózat kiváltása után kezdi a kivitelező – mondta Lángi Judit a Városgondnokság műszaki ellenőre.
2010.01.13. 14:17:40 -
Székesfehérvári cég újíthatja fel a BKV buszait
Közel félmilliárd forintból 30 autóbusz karosszériáját és vázszerkezetét újíttatja fel a hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzésen nyertes két céggel a Budapesti Közlekedési Zrt. A második, 14 autóbusz felújítására szóló tendert a székesfehérvári IK Járműtechnika Kft. nyerte nettó 211 millió 120 ezer forinttal.
2010.01.13. 13:09:31 -
Elbocsátása miatt öngyilkossággal fenyegetőzött egy fehérvári nő
Kedd este tudta meg, hogy azonnali hatállyal elbocsátották munkahelyéről: a zavart idegállapotba került 50 éves nőhöz rendészek hívtak rendőrt Székesfehérváron. A nő azzal fenyegetőzött, hogy kárt tesz magában. A járőrök mentőt kértek a helyszínre, akik ellátásra beszállították a Szent György Kórház Pszichiátriai Osztályára.
2010.01.13. 11:03:09