Hírek
-
Ötszáz dolgozót vesz fel a Denso Székesfehérvár
A székesfehérvári üzemében mintegy ötszáz dolgozóval növeli a foglalkoztatottak számát a Denso Gyártó Magyarország Kft. Az ismét három műszakban termelő, 3600 dolgozót foglalkoztató társasághoz bérelt dolgozókat vettek, illetve vesznek fel, ehhez munkaerő-kölcsönző cégek segítségét veszik igénybe.Az áprilisban záruló üzleti évet a vártnál, illetve a tavalyinál kisebb veszteséggel zárják.
2010.01.19. 13:50:20 -
Április közepéig befejezik a Sarló utcai rendelő felújítását
Tavaly télen volt olyan nap, hogy 14 fok volt a Sarló utcai Orvosi Rendelő gyermekorvosi várótermében, de a klaszp rendszerű, 1981-ben épített rendelő nyáron sem nyújtott komfortos hőérzetet a betegeknek. A rendelő felújítását a kivitelező szeretné április közepéig befejezni, a hivatalos átadási határidő pedig június 30. Az épület egyik szárnyán végeztek már a tetőszigeteléssel, ott a belső gépészeti szerelések zajlanak már, a másik szárny és a lift felújítását pedig hamarosan kezdik.
2010.01.19. 13:19:10 -
Rendszeresen verte szüleit egy székesfehérvári férfi
A szüleire támadt egy 35 éves férfi Székesfehérváron. Mint kiderült, a férfi rendszeresen fenyegette otthonában szüleit, és verte is őket. Ez hétfőn délután is így történt, amikor az anyja értesítette a rendőrséget. Az anya és az apa a bántalmazás során könnyen sérültek. A járőrök a férfivel szemben ideiglenes megelőző távoltartást alkalmaztak, és könnyű testi sértés elkövetése miatt büntetőeljárást indítottak vele szemben.
2010.01.19. 09:59:26 -
Elhunyt Sándorfalvi Sándor festőművész
Elhunyt Sándorfalvi Sándor, a Székesfehérvári Művészek Társaságának alapító tagja. A festőművész képzőművészeti ismeretekre Krivátsy Szücs György budapesti szabadiskolájában, valamint a Pallay József, Áron Nagy Lajos, Ballagó Imre, M. Tóth Sándor által vezetett Székesfehérvári szabadiskolákban tett szert. 1971-ben Alba Regia emlékéremmel jutalmazták. Sándorfalvi Sándor 1953 óta élt Székesfehérváron, 96 éves volt.
2010.01.19. 09:27:41 -
Halálos balesetek a jeges utakon
62-es főúton két halálos kimenetelű közlekedési baleset is történt hétfőn este. Egy Suzuki Swift egy pótkocsis teherautót előzött, megcsúszott, majd a lefagyott úttesten keresztbefordult és a szemközti sávba sodródott, ahol összeütközött egy Opel Corsával. A baleset során a Suzuki sofőrje a helyszínen életét vesztette. A másik halálos baleset szintén a 62-es főúton történt. Egy asszony akart kikanyarodni Suzuki Swiftjével a főútra, de közben nem adott elsőbbséget egy pótkocsis járműszerelvénynek, és összeütköztek.
2010.01.19. 08:18:12