Hírek
-
Magyar Kultúra Napja - pénteken este a Vörösmarty Színházban
A Magyar Kultúra Napját 1989 óta ünnepeljük. Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak. Az emléknapon országszerte számos kulturális és művészeti rendezvény tartanak. Székesfehérvár is ünnepel. 2010-ben első alkalommal a Vörösmarty Színházban rendezik meg január 22-én 19 órai kezdettel a Magyar Kultúra Napját.
2010.01.21. 09:28:26 -
A héten három gyalogost is elütöttek a zebrán Székesfehérváron
Székesfehérváron a Horvát István utca - Deák Ferenc utca kereszteződésében egy Suzuki sofőrje nem adott elsőbbséget egy gyalogosnak, aki a kijelölt gyalogátkelőhelyen közlekedett, és elütötte. A baleset következtében az asszony súlyos sérüléseket szenvedett. A héten a Suzukisok már két idős ember is elütöttek a zebrán a városban.
2010.01.21. 08:32:33 -
Ismét fehérbe öltözött a város
Székesfehérváron csütörtök reggel óta 8 hókotró takarítja az utakat. A forgalom a egész nap közepes volt a városban. A járdatakarító kisgépek is járják az utcákat és kézi takarítással is. A hó az egész Dunántúlon esik és várhatóan késő estig ez nem is lesz másképp. A városi hóügyelet telefonszáma: 22/513-483, ez a mindenkori hóügyeletesnél csörög. E-mail: hougyelet@varosgondnoksag.hu
2010.01.21. 08:03:33 -
A csapadékcsatorna hálózat fenntartására vár ajánlatokat a Városgondnokság
A székesfehérvári csapadékcsatorna hálózat és szerelvényei fenntartási munkáira vár ajánlatokat a Városgondnokság. A feladatok közé tartozik többek között a tisztítóaknák teljes karbantartása, a sérült aknák javítása illetve cseréje és takarítása is. Ez utóbbi tevékenység 1200 fehérvári víznyelő aknát érint. Ajánlatokat február 2-ig vár a Városgondnokság. LETÖLTHETÕ AJÁNLATKÉRÉS
2010.01.21. 07:52:21 -
Csütörtöktől feloldják a látogatási tilalmat a Szent György Kórházban
Folyamatosan csökkent az újinfluenza-szerű megbetegedések száma az utóbbi időben a Közép-dunántúli Régióban. Ezért a Fejér Megyei Szent György Kórházban a látogatási tilalmat – január 21-étől, csütörtöktől – feloldotta az intézmény megbízott főigazgatója, dr. Jachymczyk György.
2010.01.20. 21:54:49