Hírek
-
Másfélszeresére nőtt a fehérvári Laurel adózás előtti eredménye
Az elmúlt évet változatlan, csaknem három milliárd forintos forgalommal zárta a székesfehérvári Laurel Számítástechnikai Kft., míg a cég adózás előtti eredménye több mint 50 százalékkal 289 millió forintra nőtt. A vállalat előrejelzése szerint az idei árbevétel és nyereség a tavalyi szint körül alakul majd. A 80 főt foglalkoztató cég eredményeihez hozzájárultak a saját fejlesztésű rendszerek is, melyeknek a forgalma megnégyszereződött.
2010.03.16. 07:38:43 -
Kalandozás a cipődivat évszázadaiban címmel nyílt tárlat a Szent István Király Múzeumban
A lábbelik történetét bemutató kiállítás nyílt Kalandozás a cipődivat évszázadaiban címmel pénteken Székesfehérváron, a Szent István Múzeumban. A tárlat az "Amiért megőrülnek a nők" tematikus kiállítás sorozat második része. Az első - tavalyi - tárlat a női kézitáskák történetét dolgozta fel, hiszen köztudott, hogy a szebbik nem mind a táskáknak, mind a cipőknek nagy rajongója.
2010.03.16. 02:36:11 -
Pályázat a Deák Dénes Ösztöndíj elnyerésére
A székesfehérvári Deák Dénes Alapítvány kuratóriuma pályázatot hirdet művészet- történész, várostörténész, illetve a doktori iskolák hallgatói részére. Az alapító végrendelete értelmében a pályázatot elnyerő alkotó számára a kuratórium évi 1500 dollárnak megfelelő összeget ajánl fel. Pályázni egy évre szóló, részletes kutatási tervvel, szakmai önéletrajzzal és egy elismert pályatárs írásbeli ajánlásával lehet. Részletek a cikkben!
2010.03.16. 01:57:50 -
Családi egészségnap az István Király Általános Iskolában
Az Alcoa Alapítványnak és Székesfehérvár Önkormányzatának köszönhetően „Centrumban az egészséges család” című programsorozat keretében, a SZÉNA Egyesület a Családokért és az István Király Általános Iskola egészségnapot szervez, március 20-án szombaton 10.00-14.00 óra között. Lesz hallásvizsgálat, lisztérzékenység-vizsgálat, vércukorszint-mérés, vérnyomás-mérés, mozgásszervi diagnosztika és testzsírtömeg index-mérés is.
2010.03.15. 22:16:41 -
Röplabda - idegenbeli győzelem a ki-ki meccsek első játéknapján
Győzelemmel kezdte a 12-14. helyért zajló rájátszást a Kodolányi-Masita-Hellotel FRKE a férfi röplabda NB I-ben. Az első játéknapon a Sümeg otthonában sikerült nyerni, méghozzá meggyőző játékkal. Fehérvári kezdő csapat a Takács, Sejben, Gazsi, Madácsi, Gelencsér, Deli összeállításban lépett pályára. Sümegi RE - Kodolányi-Masita-Hellotel FRKE 1-3 (-24, 29, -18, -20)
2010.03.15. 22:10:54