Hírek


/ 2010.03.22. 11:07:13 |

Aljnövényzet, bozótos égett Lujzamajorban

 Lángra kapott az aljnövényzet vasárnap délután Lovasberény-Lujzamajorban. A székesfehérvári tűzoltók két gépjárműfecskendővel és a vízszállítóval vonultak a helyszínre, ahol a felderítést követően kiderült, hogy több hektáron, foltokban ég a bozótos és a tűz mezőgazdasági épületeket veszélyeztetett. Molnár János tű. főhadnagy, szolgálatparancsnok ekkor II-es kiemeltre emelte a riasztási fokozatot, és a helyszínre kérte még a harmadik székesfehérvári gépjárműfecskendőt és az erdőtüzes járművet.
/ 2010.03.22. 09:00:37 |

Ma délutánig meg kell semmisíteni az összes le nem adott kopogtatót

 Azoknak a pártoknak, amelyek nyilvántartásba vetették magukat az áprilisi országgyűlési választásra, de mégsem tudták összegyűjteni a választókerületenként szükséges 750 ajánlást, hétfőn 16 óráig kell megsemmisíteniük az ajánlószelvényeket. Az áprilisi országgyűlési választásra az Országos Választási Iroda internetes tájékoztató oldala, a www.valasztas.hu szerint 824 jelölt - köztük 21 független - adta le a jelöltté váláshoz szükséges 750 ajánlást.
/ 2010.03.22. 07:15:43 |

Már csak egy kórház épületben van látogatási tilalom

 Már csak egy épületben van felvételi zárlat a Fejér Megyei Szent György Kórházban. Még pénteken kellett teljes látogatási és csomagátadási tilalmat elrendelni, mert annyian fertőződtek meg az intézményben egy hányást, hasmenést okozó betegséggel. A csomagátadási tilalom alól egyébként csak a tiszta ruha, a tisztasági csomag és a palackos ásványvíz mentesül. Élelmiszert szigorúan tilos az intézménybe beküldeni!
/ 2010.03.22. 07:05:57 |

Víz Világnapja - "Tiszta vizet az egészséges Világért"


 A Föld vízkészletének kevesebb mint három százaléka édesvíz, s ennek is csak tizede vehető közvetlenül igénybe, a többi sarki jégsapkákba, gleccserekbe zárva található. Jelenleg a Föld 1,2 milliárd lakója nem jut egészséges és elegendő ivóvízhez, 2025-ben pedig már az emberiség kétharmadát fenyegeti majd ez a veszély, miközben a fejlett világ pazarlóan bánik az ivóvízkészletekkel. Az Egészségügyi Világszervezet becslése szerint a fejlődő országokban valamennyi betegség 80 százaléka a szennyezett vízre vezethető vissza.
/ 2010.03.22. 06:56:23 |

Hétfőtől vásárolhatják meg a pártok a választási névjegyzék adatait

 Az áprilisi országgyűlési választáson induló jelöltek, jelölőszervezetek mától kaphatják meg a névjegyzékben szereplő választópolgárok nevét és lakcímét, amennyiben ezt kérik és fizetnek érte. A törvény azért biztosít lehetőséget a névjegyzékben szereplő mintegy 8 millió választó név- és lakcímadataihoz való hozzájutáshoz, hogy a pártok az országgyűlési választás kampányában közvetlenül is megszólíthassák a választópolgárokat. Az adatszolgáltatásra a választást megelőző 20. naptól, azaz március 22-étől van lehetőség.
/ 2010.03.22. 06:48:34 |

Mindszenty Emlékérmet kapott Spányi Antal megyéspüspök

 Mindszenty emlékérmet adományozott Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspöknek a Mindszenty Társaság. A bíboros emlékét, kultuszát ápoló társaság 2004-ben, 15 fővel alakult meg. Évente három alkalommal adnak át emlékérmet azoknak, akik életútjukkal, tevékenységükkel és szellemiségükkel kapcsolódnak Mindszenty Józsefhez.
/ 2010.03.22. 06:35:50 |

A döntő második meccsén is győzött a Volán

 A Sapa Fehérvár AV19 a második harmadban 6-1-re kiütötte, végül pedig 7-2-re legyőzte a Dab.Doclert a férfi jégkorong ob I döntőjének második mérkőzésén. A Volán így már 2-0-ra vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban. A szokatlan, vasárnap déli időpont ellenére is mintegy 2000 szurkoló látogatott ki
Sapa Fehérvár AV19 - Dab.Docler 7-2 (1-1- 6-1, 0-0)
/ 2010.03.21. 06:41:21 |

A Comeniuszban tartották az Irinyi János Kémiaverseny megyei döntőjét

 Az Irinyi János Országos Középiskolai Kémia Verseny megyei fordulóját tartották a héten a Comenius Gimnáziumban. Az egész napos elméleti és gyakorlati versenyen 16 tanuló mérte össze tudását. Valamennyi versenyző alaposan felkészült és színvonalas teljesítményt nyújtott az emelt szintű kémia érettségi követelményeinek is bőven megfelelő megmérettetésen. Fejér megyét hét diák képviseli majd májusban az országos döntőben.
/ 2010.03.20. 17:24:59 |

Pontokat vesztett Kispesten a Vidi - a Debrecen átvette a vezetést

A 19. forduló előtt listavezető Videoton gólnélküli döntetlent játszott a Budapest Honvéd vendégeként a labdarúgó Soproni Liga szombati mérkőzésén, így a pénteken győztes Debrecen megelőzte a tabellán. A Vidi nagy lendülettel kezdte a találkozót, sorra dolgozták ki a lehetőségeket a játékosok, de csak kapufáig jutottak. A Vidi először vesztett pontot tavasszal. Budapest Honvéd-Videoton FC 0-0
/ 2010.03.20. 11:44:29 |

Egy ponttal kapott ki az Albacomp Pakson

A címvédő Atomerőmű izgalmas, fordulatos mérkőzésen egy ponttal legyőzte az Albacompot a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján. A házigazda paksiak úgy diadalmaskodtak, hogy a harmadik negyedben mindössze öt pontot dobtak. Atomerőmű SE-Albacomp 67-66 (26-15, 13-21, 5-19, 23-11)