Hírek
-
Baleset a Budai úton
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat pénteken délelőtt. Székesfehérváron a Budai út városból kivezető szakaszán két személygépkocsi, egy terepjáró és egy kisáruszállító ütközött. A balesetben az elsődleges adatok szerint egy személy súlyosan, ketten könnyebben sérültek.
2010.03.12. 11:18:46 -
Megkezdődtek a 48-as forradalom és szabadságharc fehérvári ünnepségei
A Fekete Sasnál tartotta hagyományos ünnepi megemlékezését a Ciszterci Szent István Gimnázium. A diákok versekkel és a kortársak leírásainak segítségével emlékeztek meg a 48-as forradalom legfontosabb pillanatairól. A színvonalas műsorban mozaikszerűen fellvillantva idézték fel az elmúlt évtizedek 48-as megemlékezéseinek jellegzetes motívumait, hangulatát. A hétfőre eső Nemzeti Ünnepen a közös megyei és városi ünnepségre 11 órakor kerül sor a Petőfi szobornál.
2010.03.12. 09:34:32 -
Belső védelmi gyakorlatot tartottak a fehérvári Mol telephelyen
Belső védelmi gyakorlatot tartottak a székesfehérvári tűzoltóság közreműködésével szerdán délelőtt a MOL székesfehérvári bázistelepén. A Kapos utcai telephelyen a feltételezett veszélyhelyzet szerint a vasúti kocsiba történő betöltéskor a fázisolaj kiömlött és azonnali tócsatűz keletkezett.
2010.03.12. 08:03:56 -
Országos fogyasztóvédelmi konferenciát rendeztek Székesfehérváron
A Társadalmi Unió, - az Európai Unió támogatásával és az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával - "Közhangulat és fogyasztóvédelem" címmel országos fogyasztóvédelmi konferenciát szerveztek Székesfehérváron március 11.-én. A konferencia stratégiai jelentőségű mind a hazai, mind az EU-beli megítélésünket illetően.
2010.03.11. 23:07:22 -
Az 1848-49-es Forradalom és Szabadságharc székesfehérvári eseményeiről
1848-49 fontos fordulatot hozott Székesfehérvár életében is. 1848. március idusának eseményei a a pesti események utáni napokban lettek ismeretesek, a városban népgyűléseket tartottak, nemzetőrséget szerveztek. A városban az új önkormányzat a helyhatósági választásokat követően, május hónapban szerveződött meg és hasonlóan nagy érdeklődés mellett került sor a népképviseleti választásokra, amelyen gróf Batthyány István nyert mandátumot.
2010.03.11. 21:18:15