Élő-Képes Krónika Székesfehérvár Belvárosában

 A Turisztikai Kft. szervezésében folytatódik Élő-Képes Krónika, amelyre a Kavalkád program- sorozatban kerül sor minden hétvégén. A szervezők szívből javasolják az alsó tagozatos általános iskolásoknak a programon való részvételt, hiszen ezen alkalmakkal egyedi megközelítésben ismerhetik meg a történelmi eseményeket. A Szín-Tér Egyesület a 21. századi gondolkodásmódhoz igazította ezt az ötletet, méghozzá olyan formában, hogy a turisták egyszerre, egy helyen és időben láthassák a krónikában már megrajzolt képeket, szereplőket, a ma is beazonosítható fehérvári helyszínekkel.
Részletes program a cikkben!
2010.09.09. 16:47 |
 A Turisztikai Kft. szervezésében folytatódik Élő-Képes Krónika, amelyre a Kavalkád programsorozatban kerül sor minden hétvégén. A szervezők szívből javasolják az alsó tagozatos általános iskolásoknak a programon való részvételt, hiszen ezen alkalmakkal egyedi megközelítésben ismerhetik meg a történelmi eseményeket.
 
 A képes krónika a középkorban, a történelmi események dokumentálására szolgáló, valamint a későbbi korok embere számára művészi eszközökkel megvalósított „média” volt, amit ma is érdekes nézegetni. A Szín-Tér Egyesület a 21. századi gondolkodásmódhoz igazította ezt az ötletet, méghozzá olyan formában, hogy a turisták egyszerre, egy helyen és időben láthassák a krónikában már megrajzolt képeket, szereplőket, a ma is beazonosítható fehérvári helyszínekkel. Így – a történelmi figurák animálásával - életre kelnek a valódi helyszínek.
 
 
Az Élőképes krónika figurái ugyanis mozognak is, így teszik egyedi módon illusztrálttá, és egyben interaktívvá a belvárosi idegenvezetést. Az egyes helyszíneken bemutatott élőképeket magyarázó szöveg kíséri, ugyanakkor jól fotózható is az attrakció, mert a képek hátterében az eredeti Képes krónika motívumai, ornamentikái látszanak, mintegy keretezve a játékot. Az előadásokban különböző korok színházi eszköztára is megfigyelhető, és a vállalkozó szellemű turisták is részt vehetnek a játékban.
 
Összesen 12 helyszínen látható az interaktív idegenvezetés, kronológiában visszafelé haladva. Az a cél, hogy a látogatók pontról pontra haladva végül eljussanak a Belvárosba, továbbá fontos az is, hogy a város története szempontjából egyre emelkedettebb, magasztosabb helyen érjen véget az elmesélt történet. A történetek alapja a magyar/fehérvári legendakincs. A szervezők továbbra is szeretettel várnak mindenkit a programokra!