Hírek
-
Kizuhant a kocsiból és áthajtottak rajta
Súlyosan megsérült annak az autónak az utasa, amely előzés közben lesodródott a 7-es útról Székesfehérvár közelében. Az anyósülésről kizuhant utason egy szemből érkező autó hajtott keresztül. A baleset kedden délelőtt történt a főút Szabadbattyán és Székesfehérvár közötti szakaszán, a 79-es kilométernél.
2010.03.30. 13:28:57 -
Felújítják a Kisteleki utcai bölcsődét
A IV. számú, Kisteleki úti Bölcsőde fejlesztéséről tájékoztatott a helyszínen Fiedler Ágnes, a Székesfehérvári Városfejlesztési Kft. ügyvezetője és Székesfehérvár polgármestere. A Kisteleki úti Bölcsőde férőhely bővítésére közel 80 millió forintot nyert el az önkormányzat. Az intézményben új szárny épül, energiatakarékos felújításrta kerül sor és új játszóparkot is kialakítanak.
2010.03.30. 13:08:26 -
Nyertes pályázat a Megyeház utcai óvoda bölcsődévé alakítására
A Megyeház utcai egykori Boldog Gizella Óvoda bölcsődévé alakítására nyert pályázati támogatást a város önkormányzata, melyről Cser-Palkovics András frakcióvezető és Vargha Tamás tanácsnok tartott sajtótájékoztatót az intézmény előtt. Mint mondták közel 80 millió forintos pályázati támogatás mellett majd 100 millió forintos önkormányzati önrésszel újítják fel az épületet, ahova mintegy 60 gyermek járhat majd.
2010.03.30. 12:24:47 -
Műszaki hiba miatt késnek a vonatok a fehérvári vonalon
Műszaki hiba miatt 25-30 perces késésekkel közlekednek a vonatok a Budapest - Székesfehérvár vasútvonalon. A közlemény szerint Gárdony és Székesfehérvár között a felső vezetékben feszültségkimaradás nehezíti a vasúti közlekedést. A szakemberek már megkezdték a helyreállítást, ennek ellenére a járatok - várhatóan 11 óráig - jelentős késéssel közlekednek az említett vonalon.
2010.03.30. 10:20:59 -
Megoldódhatnak a csapadékvíz problémák az Öreghegyen
Régóta probléma az Öreghegy délkeleti részén keletkező felszíni vizek szabályozott formában való elvezetése, valamint a már jelenleg is túlterhelt Aszalvölgyi árok tehermentesítése. A C-0-0 jelű csapadék főgyűjtőből, mely az Öreghegy felszíni vizeit hivatott elvezetni, az eltelt 10 év alatt több szakasz is megépült, de összefüggő rendszerré történő kiépítésére nem került sor. Egy nyertes pályázat azonban lehetővé teszi, hogy hamarosan megoldódnak ezek a problémák - tájékoztatott Szigli István a Városfejlesztési Bizottság elnöke.
2010.03.30. 09:04:23