Hírek
-
Hétfőn és kedden nem lesz melegvíz a város több pontján
A fűtés és meleg víz szolgáltatást biztosító erőművi berendezések és hőtávvezetékek esetében elkerülhetetlenül szükségesek olyan javítások, karbantartások, amelyek csak üzemszünet mellett hajthatók végre. A Vizivárosban, az Õsz utcában, a Királykút lakótelepen, Rákóczi úton, a József A. utcában,a Deák F. utcában, a Lövölde úton, az Erzsébet utcába, továbbá a Belváros területén július 26-án reggeltől - 27-én este 20.00 óráig szünetel a meleg víz szolgáltatás.
2010.07.25. 05:23:54 -
Óvatos strandolásra intenek az erős szélben
Tilos a vízben tartózkodni a másod fokú viharjelzés esetén , elsőfokú jelzésnél pedig a part közelében kell maradni - hívta fel a figyelmet a vízi balesetek elkerülés érdekében Dr. Papp Zsigmond rendőr ezredes a Vörösmarty Rádióban. A Közrendvédelmi és Víziközlekedési Rendészeti osztályvezető hangsúlyozta, fokozott veszélyt jelent a strandolókra a Velencei-tó magas vízszintje, továbbá komoly veszélyforrást jelentenek a kikötőkben nem látszó csónakkikötő karók.
2010.07.24. 09:48:16 -
Paneltűz a Kelemen Béla utcában - mindenkit kimentettek
A Kelemen Béla utcában egy tízemeletes panelépület földszintjén csaptak fel a lángok pénteken este. A lépcsőház sűrű, fekete füsttel telítődött. A földszinten egy otthoni kisműhelyként használt helyiség égett teljes terjedelmében. A lakók többségének sikerült időben elhagyniuk az épületet. Egy tizedik emeleten lakó férfi a tetőre menekült, őt mentőálarcban a lépcsőházon keresztül hozták le. A nyolcadik emeleten egy nő lett rosszul, őt szintén a tűzoltók hozták ki az épületből.
2010.07.23. 22:33:24 -
Tűz egy panelban a Kelemen Béla utcában
Tűzesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat pénteken kora este. Székesfehérváron a Kelemen Béla utcában egy tízemeletes panelépület földszintjén csaptak fel a lángok. A tűzről több bejelentés érkezett, mely szerint a lépcsőház is sűrű fekete füsttel telítődött. A tűzoltók II-es kiemelt fokozatban, három gépjárműfecskendővel, az emelőkosaras járművel és a műszaki mentőszerrel siettek a helyszínre.
2010.07.23. 22:30:01 -
Léket kapott a csónak, rendőrök mentették ki a benne ülőket
A múlt héten egy vitorlás, ezúttal egy horgászcsónak került bajba. A vízirendőrök a Templom-tisztás nevű területen pásztázták a Velencei-tavat, amikor arra lettek figyelmesek, hogy nem messze tőlük két személy integet feléjük. Azonnal a bajba jutottak segítségére siettek. Az elöregedett horgászcsónak – amiben a 40 év körüli pázmándi nő és az ötvenes éveiben járó agárdi férfi ült – kilyukadt, és süllyedni kezdett.
2010.07.23. 13:12:13