Hírek


/ 2010.08.02. 15:18:54 |

Eső esetén is lesz - módosították az Operettgála esőhelyszínét

 A "BOR, MÁMOR, SZERELEM" című Operettgála előadásai ezen a héten kedden megkezdődnek. Az időjárási előrejelzések szerint szükség lehet az esőhelyszín igénybevételére. Eső esetén az előadások a Művészetek Háza (Barátság Háza) emeleti színháztermében kerülnek megrendezésre. A hatalmas érdeklődés és az ennek nyomán megemelt nézőszám miatt az eredetileg esőhelyszínnek tervezett Zeneiskola terme kicsinek bizonyult, ezért vált szükségessé a módosítás.
/ 2010.08.02. 12:06:39 |

Seattal ütközött egy tréler a 81-es főúton

 Szerencsés kimenetelű közlekedési baleset történt július 30-án, pénteken reggel a 81-es főúton. A Pótkerék Csárdánál egy Seat Ibiza személygépkocsi a bal oldalával ütközött egy Scania tréleres teherautó pótkocsijával. A balesetben senki sem sérült meg. A Seatot a tűzoltók csörlővel vontatták le az útról.
/ 2010.08.02. 11:32:33 |

Árokba hajtott egy furgon Lovasberény és Nadap között

 Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat július 29-én, csütörtökön este. Lovasberény és Nadap között egy Fiat Ducato furgon az út menti vízelvezető árokba hajtott, ahol az elejével a partfalnak ütközött. A Fiatot vezető nőt a mentők az elsődleges adatok szerint súlyos, a vele utazó gyereket könnyebb sérülésekkel szállították kórházba.
/ 2010.08.02. 11:03:53 |

Negyven év szolgálati idő után nyugdíjba mehetnek a nők

Januártól 40 év szolgálati idő után életkortól függetlenül nyugdíjba mehetnek a nők. Iván László, a Fidesz szakpolitikusa szerint a kabinet már döntött erről, a parlament az őszi ülésszakon pedig szavaz az ügyben. Más konkrét lépésről egyelőre nem nyilatkozott, annyit mondott: őszre "korszerű és igazságosabb” nyugdíjellátást dolgoznak ki.
/ 2010.08.02. 09:51:45 |

Pénteken kezdődik - Történelmi Kavalkád a Belvárosban

 Jövő hétvégén felvonulással indul a Történelmi kavalkád: augusztus 6-án, pénteken kezdődik a több hétvégén át tartó színes, hangulatos programsorozat, mely hívja és várja Székesfehérvár polgárait és vendégeit a Belvárosba. Augusztus 7-én, szombaton este látványos Történelmi Kavalkád felvonulással veszi kezdetét a fesztiválprogram. Csütörtökön már megérkeztek a Kavalkád díszletei is. A szervezők szeretettel várják azokat a jelmezes felvonulókat, akik szívesen vennének részt a történelmi hangulatú eseményen.
/ 2010.08.02. 08:40:40 |

Szlovén válogatottal erősített a Sapa Fehérvár

Ales Kranjc személyében szlovén válogatott jégkorongozóval erősített a Sapa Fehérvár AV19 együttese. A klub hivatalos honlapja arról számolt be, hogy a remek felépítésű hátvéd a következő szezonban erősíti majd a magyar bajnokcsapatot, amely az osztrák élvonalban is érdekelt. Kranjc aligha ismeretlen a szurkolók számára, hiszen hosszú éveken át az Acroni Jesenicével, míg tavaly a Vienna Capitalsszal látogatott megannyi alkalommal az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba.
/ 2010.08.02. 08:25:04 |

Több, mint 400 közlkedési baleset történt hétvégén

 Pénteken, szombaton és vasárnap összesen 414 közúti közlekedési baleset történt. Ebből 3 halálos kimenetelű volt, 58 súlyos, 104 könnyű sérüléssel végződött, 249 személyi sérülés nélküli, anyagi káros baleset történt. Az ellenőrzések során 218 esetben színeződött el a szonda. A rendőrök 224 személyt értek tetten bűncselekmény elkövetése közben, 110 körözöttet fogtak el, és 732 embert állítottak elő az ország területén.
/ 2010.08.02. 08:16:29 |

Fehérvári szurkolók nyerték a Drukkerkocsma Magyar és Nemzetközi Topik Kosárlabda Tornát

 Kilencedik alkalommal rendezték meg a Drukkerkocsma Magyar és Nemzetközi Topik Kosárlabda Tornát, melyen az NBI-es csapatok szurkolói mérkőztek meg egymással. Az idei helyszín Dombóvár volt. A három napos torna célja eldönteni melyik kosárlabda csapat szurkolói művelik jobban a kosárlabdát, amelyhez a topicban olyan jól értenek. Az izgalmas tornán végül a székesfehérvári szurkolók diadalmaskodtak, a döntőben 51-46 arányban legyőzve a Falco csapatát.
/ 2010.08.01. 19:58:08 |

Tizenhárom év óta - döntetlent játszott a Vidi Siófokon

 Nem szakadt meg az „átok” a Videoton FC tizenhárom év után sem tudott bajnoki mérkőzést nyerni a Balaton partján. Az első félidőben egy szerencsés, kapushibából esett góllal került előnybe a Siófok. Az összecsapást a küzdelem jellemezte, helyzet alig adódott. A második játékrészben megélénkült az iram, a Vidi egy siófoki labdavesztés után kiegyenlített.
VIDEÓ összefoglaló a cikkben!
Siófok-Videoton 1-1 (1-0)
/ 2010.08.01. 14:33:41 |

Elmarad a vasárnap esti szúnyogirtás - jövő hétre halasztották

 A vasárnapra rendelt szúnyogirtás a szombaton elvégzett csípésszám vizsgálati eredmények kiértékelése - a csípésszámok több vizsgálati helyen 40 db/h alatt voltak - és a további várható hőmérséklet emelkedése miatt elmarad. A külső szakértő ismételten elvégzi a csípésszám vizsgálatot és az eredmény ismeretében és a helyi időjárási viszonyokat figyelembe véve a szúnyogirtás időpontjáról hétfőn tájékoztat a Városgondnokság.