Hírek
-
Emlékezés a Haleszi felkelés 161. évfordulóján
Közös tiszteletadásra várnak mindenkit a Halesz parkban augusztus 10-én, kedden 10 órakor. Székesfehérvár Megyei Jogú Város és Fejér Megye Önkormányzata, valamint a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága koszorúzással egybekötött megemlékezést tart a „haleszi felkelés” 161. évfordulóján. Minden fehérvárit szeretettel várnak a tiszteletadásra!
2010.08.05. 10:08:00 -
Vasárnap a Vasas vendégeskedik a Vidinél a vadiúj gyepen
Vasárnap este nyolc órakor kezdődik az NB1-es szezon első hazai mérkőzése, a Vasas ellen. A felújított gyepszőnyegen megrendezésre kerülő meccs kapcsán ismét ingyenes szurkolói buszok közlekednek a városban. A két csuklós szokásos útvonalon közlekedik: 19:15-kor indulnak a Sóstói Stadion irányába, majd a mérkőzés után 22:00-kor visszafelé. Részletes menetrend a cikkben található!
2010.08.05. 08:38:24 -
Nyitottak a fehérváriak a nonprofit vállalkozások szolgáltatásaira
Az Echo Survey egyik legújabb kutatása alapján a székesfehérvári lakosok alapvetően nyitottak arra, hogy nonprofit társadalmi vállalkozásoktól vegyenek igénybe gyermekkekel illetve idősekkel kapcsolatos szociális szolgáltatásokat - derült ki az Alba Radar júliusi adatfelvételéből. A kutatás során 300 fős reprezentatív telefonos lakossági kutatást készítettek a székesfehérvári felnőtt népesség körében
2010.08.05. 08:16:03 -
Kiírta a kisebbségi önkormányzati választások időpontját a Helyi Választási Bizottság
A bizottság az önkormányzati választásokkal egy napra, október 3-ra tűzte ki a kisebbségi választásokat. Bolgár és román kisebbség közül senki nem jelezte felvételét a választási névjegyzékbe és a görög kisebbségből mindössze hárman jelentkeztek, így ez a három kisebbség nem alakít önkormányzatot. Tíz kisebbségnek lesz lehetősége szerepelni a választáson. A névjegyzékbe 397 cigány, 37 horvát, 48 lengyel, 244 német, 71 örmény, 57 ruszin, 35 szerb, 33 szlovák, 41 szlovén és 49 ukrán került felvételre. Az ülés LETÖLTHETÕ jegyzőkönyve (4.6M)
2010.08.04. 11:45:12 -
Csütörtöktől permetezik a város platánfáit
A Városgondnokság megbízásából platánfák növényvédelmi permetezését végzik Székesfehérváron az elkövetkező napokban. A munkavégzés időtartama: 2010. augusztus 5 – 12-ig 19.00 és 06.00 óra között. A felhasználásra kerülő szer (Decis Mega, Topas 100 EC, Wuxal lombtrágya, Agrol Plus) a méhekre mérsékelten, a vizekre kifejezetten veszélyes!
2010.08.04. 11:36:55