-
Megérkeztek Fehérvár Angyalai!
Idén is megrendezte Székesfehérvár Önkormányzata a Fehérvár Angyalai adományozó programot. Ezúttal székesfehérvári intézményekben tanuló, sajátos nevelési igényű gyerekeket ajándékoztak meg, hogy örömet szerezzenek advent és karácsony alkalmából. Városunk nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a vendégeket a Hiemer-ház Báltermében.
2025.12.15. -
Nyílt nap az alapszakokról
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának képzéseit ismerhették meg az érdeklődők a kar pénteki nyílt napján. Elhangzott, az egyetem és így a fehérvári kar immár második éve a legfelső szegmensben szerepel a nemzetközi egyetemi rangsorban.
2025.12.12. -
Széchenyi Díj a Közügyekért
Immáron kilencedik alkalommal adták át Székesfehérváron a Széchenyi Díj a Közügyekért elismerést. Idén is több, mint 20 kitüntetést adtak át, a kitüntettetek között szerepel Kapu Tibor és Kovács István Kokó is.
2025.12.15. -
Eredményes évet zárt a Videoton
A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly.
2025.12.15.
Lakossági fórumot tartottak a Vásárhelyi lakótelep fűtéséről
Lakossági fórumot tartott a városvezetés és a távhőszolgáltató Széphő Zrt a Vásárhelyi úti lakótelep fűtéséről a Gárdonyi Géza Művelődési Házban. A telt házas fórumon szó volt olyan gyakorlati dolgokról is, hogy mi alapján és mennyit számláz majd a szolgáltató Széphő Zrt. Az összejövetelen ott volt a város polgármestere is, aki Vásárhelyi lakótelepi eset kapcsán kiemelte: „ismét bebizonyosodott, hogy a közszolgáltatásoknak köztulajdonban kell lennie.”
2011.01.18. 20:26 |
Lakossági fórumot tartott a városvezetés és a távhőszolgáltató Széphő Zrt a Vásárhelyi úti lakótelep fűtéséről a Gárdonyi Géza Művelődési Házban. A telt házas fórumon szó volt olyan gyakorlati dolgokról is, hogy mi alapján és mennyit számláz majd a szolgáltató Széphő Zrt. Az összejövetelen ott volt a város polgármestere is, aki Vásárhelyi lakótelepi eset kapcsán kiemelte: „ismét bebizonyosodott, hogy a közszolgáltatásoknak köztulajdonban kell lennie.”

Dr. Cser-Palkovics András kiemelte rövidtávú megoldás született szükséghelyzetben, amikor az önkormányzat január elején megvásárolta a Vásárhelyi úti lakótelep kazánjait. Arra kérte a lakókat, bár megjegyezte, hogy azok sajnos nem ülnek itt a fórumon a sorok között akiknek ez szól, hogy fizessék a számláikat. Kiemelte, hogy ilyen még egyszer nem történhet meg, hogy egy szolgáltató tél kellős közepén kikapcsolja a fűtést. Köszönetet mondott a közös képviselőknek, a Széphőnek és a jegyzőnek is, hogy megoldódott a lakótelep lakásainak fűtése.

Dr Bóka Viktor jegyző arról is beszélt a lakossági fórumon, hogy a város a Stopping Hungária, E-on felé való tartozását is megvásárolta. A lakók korábbi tartozásait azonban nem vette meg a város a Széphőn keresztül.
Fónad Csaba a Széphő Zrt igazgatója elmondta, hogy átvizsgálták a kazánokat és azok kisebb probléma nélkül elindultak. A Széphő ügyfélszolgálata is megkezdte a munkáját: mint mondta kaptak egy listát a korábbi szolgáltatótól, melyet a közös képviselőkön keresztül átnéznek. A számlázással kapcsolatban kiemelte, hogy a társasházakkal köt majd közüzemi szerződést a Széphő légköbméter arányos elszámolással. A légköbmétereket a közös képviselőkkel határozzák meg, felmérik a lakásokat és ez lesz a számlázás alapja. Általában minden hónap 25-e a Széphőnél a fűtés fizetési határideje. Szólt arról is, hogy a cég diszpécserszolgálata is napi 24 órában működik. A műszaki oldalról elmondta, hogy megkezdték a távfelügyelet kiépítését a kazánházakban. Arról is beszélt, hogy a ma érvényes távhőszolgáltatási árak szerint számláznak majd a fűtésért: az alapdíj jelentősen alacsonyabb, a hődíj kicsit több, de várhatóan összességében alacsonyabbak lesznek a fűtésszámlák, mint a korábbi szolgáltató fűtésdíja.
A fórumon ott volt Brájer Éva alpolgármester, a MAroshegy önkormányzati képviselője is. Elhangzott, hogy azok a fogyasztók, akik leváltak a fűtésrendszerről, azok az alapdíjról kapnak majd számlát, hődíjat értelem szerint nem kell fizetniük. A lakók felvetették, hogy a fővezetékek sok helyen gyengén, vagy egyáltalán nincsenek szigetelve és rendkívül nagy a hőveszteség. Fónad Csaba kiemelte, hogy a következő fűtési szezonra több millió forintos beruházással a Széphő elvégzi a vezetékek szigetelését.