Hírek


/ 2010.09.17. 14:31:46 |

Õszi közlekedés - a rendőrség tanácsai autósoknak és kerékpárosoknak

 Az őszi időszakban a közlekedési balesetek legfőbb oka, hogy a gépjárművezetők nem az időjárási-, látási- és útviszonyoknak megfelelően vezetik járműveiket: a legtöbb problémát a csúszós út és a romló látási viszonyok okozzák, ezért lényeges, hogy minden járművezető megfelelően felkészítse járművét - és természetesen saját magát - ezekre a körülményekre – figyelmeztet a rendőrség.
/ 2010.09.17. 13:57:07 |

Még a fűtőtestet is lefűrészelték...

 Etikai kódex készült az város szociális bérlakásaiban való együttélésről, melyet a város Közgyűlése elé terjesztenek. A legnagyobb problémát azok jelentik, akik hetek alatt tönkreteszik a városi tulajdonú lakásokat. A Gáncs Pál utcában például a fűtőtestet is lefűrészelte egy bérlő, de rendszeresen tönkreteszik a nyílászárókat és a konyhabútorok is.
/ 2010.09.17. 13:06:33 |

Házi őrizetben a Halesz ligeti tizenéves rablók

 Pénteken délelőtt helyezte házi őrizetbe a Székesfehérvári Városi Bíróság azt a két 16 éves fiút, akiket a fehérvári nyomozók egy szeptember 10-i rablással gyanúsítanak. Az eset a székesfehérvári Halesz parkban történt, ahova a két elkövető cigi-vásárlás ürügyével csalta ki a sértettet a közeli szórakozóhelyről azért, mert megtetszett nekik a nála lévő mobiltelefon és azt el akarták venni tőle.
/ 2010.09.17. 11:38:48 |

Támogatja a kormány a regionális fejlesztési tervek megvalósulását

A kormány támogatja a gazdasági növekedés beindítását és fenntartását, a munkahely- teremtést, a közösségek és vállalkozások fejlesztését szolgáló regionális fejlesztési tervek megvalósítását - mondta Navracsics Tibor pénteken Székesfehérváron. Cser-Palkovics András, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke kiemelte, hogy munkájukhoz elengedhetetlen a kormányzati támogatás és a régión belüli együttműködési készség. Székesfehérváron inkubátorházakat fejlesztenek, valamint üzleti és konferenciaszálloda is épül.
/ 2010.09.17. 08:06:22 |

Bíztató bemutatkozás - Albacomp - Komárom 91-78

 Jól kezdte a mérkőzést az Albacomp, 10:1-es állásnál kényszerültek időkérésre a meglepett vendégek. Ezt követően kiegyenlített lett a játék, felváltva estek a szebbnél szebb kosarak. 31-24 lett a negyed vége. Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője a mérkőzés után elismerően nyilatkozott a játékosok igyekezetéről, de a védekezéssel nem volt elégedett.
/ 2010.09.17. 02:29:37 |

"Vedd észre, éld át!" - programkavalkád Székesfehérváron

 A Kulturális Örökség Napjai, a Szakrális Művészetek Hete és a Kultúrházak Éjjel-nappal 2010-es székesfehérvári eseményeiről tartottak sajtótájékoztatót kedden délelőtt a püspökségen. Idén a Fesztivál hetének nyitó napjai és a Kulturális Örökség Napjai szinte egybeesnek. Külön érdekesség, hogy ezekben a napokban tartják meg a Kultúrházak Éjjel-nappal 2010-es rendezvényeit is.
Programok és plakátok a cikkben találhatók!
/ 2010.09.16. 20:11:27 |

Jó híreket kaptak a devizahitelesek

A kormány tervei szerint néhány tízezer bajba jutott devizahitelesen segíthet a hamarosan felállítandó nemzeti eszközkezelő társaság, amely a Magyar Fejlesztési Bank egyik leánytársaságaként jöhet létre. Az eszközkezelő koncepcióját október 15.-ig kell kidolgozni, a kormány ekkor dönt a társaság létrehozásáról, majd a következő néhány hónapban áll fel az intézmény. Közben újabb jó hír a devizahiteleseknek, hogy nem emelt alapkamatot a svájci központ bank.
/ 2010.09.16. 19:11:17 |

Alföldi Tej - az ország legnagyobb termelői csoportja

 A székesfehérvári Alföldi Tej Magyarország legnagyobb termelői csoportja, százhuszonhárom tejtermelő a tulajdonosa – mondta Mélykuti Tibor az Alföldi Tej ügyvezetője az V. Coop Rally kapcsán. A cég még 2003-ban alakult huszonkét tejtermelővel és kilencvenmillió tejkvótával. 2005 novemberében megvásárolták a székesfehérvári Parmalat gyárat, ami ma Magyarország legnagyobb tejipari feldolgozó üzeme.
/ 2010.09.16. 18:08:42 |

Kulturális Örökség Napok szeptember 18-19

  A hétvégén, szeptember 18-án és 19-én ismét sok és értékes kulturális program ad lehetőséget a szabadidő eltöltésére. Székesfehérvár kivételesen gazdag kulturális örökségének bemutatásához a fehérvári Önkormányzat a Hiemer-ház megnyitásával járul hozzá. Az idén a KÖN egybeesik a soron következő Turista Nappal, így városnéző séták nem csak szombaton, hanem vasárnap is lesznek. Városnéző sétákat Siklósi Gyula régész professzor vezeti, a Hiemer-házban Igari Antal megyei főépítész kalauzol!
/ 2010.09.16. 17:59:03 |

Hétvégétől permetezik a platánfákat Székesfehérváron

 Székesfehérvár Városgondnoksága Kft. platánfák növényvédelmi permetezését végezteti a város területén. A munkavégzés időtartama: 2010. szeptember 18 – 30-ig, 19.00 - 06.00 óra között. A felhasználásra kerülő szer (Decis Mega, Mirage 45 EC, Wuxal lombtrágya, Agrol Plus) a méhekre mérsékelten, a vizekre pedig kifejezetten veszélyes!