Magabiztosan győzött az Albacomp a Debrecen ellen

Az Albacomp hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a Debrecen felett, így az utolsó forduló előtt azonos mérleggel áll a listavezető Szolnokkal a férfi kosárlabda NB I alapszakaszában. Bár a Debrecen nyerte az első negyedet, az Albacomp magabiztosan szerezte meg a győzelmet.
Albacomp-Factum Sport Debrecen 95-75
2011.03.26. 22:36 |

Egy küzdő Debrecennel találta magát szemben a kezdetben takarékon játszó Albacomp. A debreceni csapat nem csak hogy kapaszkodott, hanem a vezetést is átvette a negyed végére, és négy pontos előnnyel kommunikálta, hogy komolyabban kell venni a találkozót a hazai csapatnak. 19-23 lett az első negyed vége.

A második negyedben egy fokozattal feljebb kapcsolt a Fehérvár. Az agresszív védekezés meghozta a gyümölcsét. Rendre jöttek a labdaszerzések és a könnyű kosarak. A Factum nem igazán tudott mit kezdeni az Alba gyors lerohanós támadásaival. Lassan de biztosan az eredményben is tükröződni látszott a két csapat erőkülönbsége.48-34 volt a félidei eredmény.

Elfáradt a vendégcsapat, oktatott az Albacomp. A második félidőben már előkerültek a látványelemek is. Vendégoldalon küzdelemben nem volt hiány de Mondzinger Márkon és Yves Mekongón kívül kevesen tudtak hozzászólni a játékhoz. A fehérvári alakulatból egyedül Hollisnak nem ment a játék a kezdőből, rajta kívül mindenki tíz pont felett zárt. Sokat cserélt Dzunics mester, a kispad pedig szállította is a pontokat. A végén 20 pontos különbséggel magabiztosan nyerte a találkozót az Albacomp.

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: A második negyedben dőlt el a mérkőzés, amikor összeállt a védekezésünk és a támadásunk is. Utána már tudtunk játszani egy kényelmes húsz pontos mérkőzést. Próbáltam sokat rotálni és azt gondolom, hogy aki pályára lépett az hozzá is tett a mérkőzéshez.

Mika Turunen, a Debrecen edzője: A második negyed volt a döntő, mint ahogy látszik a részeredményeken is. Sok gyors indítást kaptunk, nem voltam elégedett a védekezésünkkel. Az Albacomp egy nagy csapat, nagy játékosokkal. Gyakorlatilag a két csapat „alapanyaga” nem ugyanaz. Ugyanakkor büszke vagyok Mondzinger Márkra és Kaluha Csabira is.