-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Fotótörténeti kiállításra készül a Városi Képtár - Deák Gyűjtemény
A Városi Képtár több szakemberrel közösen arra vállalkozott, hogy az 1945-ig készült fehérvári fotókat, kordokumen- tumokat összegyűjtse. A leletmentésnek szánt gyűjtőkampány március első felében történt meghirdetése óta már gyűlnek a múzeumban a korabeli fotográfiák. Egy gyűjtő a napokban 160 darabból álló kollekcióját bocsátotta másolás céljából az intézmény rendelkezésére.
2011.04.05. 15:59 |
A Városi Képtár több szakemberrel közösen arra vállalkozott, hogy az 1945-ig készült fehérvári fotókat, kordokumentumokat összegyűjtse. A leletmentésnek szánt gyűjtőkampány március első felében történt meghirdetése óta már gyűlnek a múzeumban a korabeli fotográfiák. Egy gyűjtő a napokban 160 darabból álló kollekcióját bocsátotta másolás céljából az intézmény rendelkezésére.
Kincses Károly fotómuzeológus vezetésével indul a Városi Képtár Emlékmentés másképp, közösen elnevezésű programja, melyben a képtár nem kevesebbre vállalkozik, mint, hogy összegyűjtse Székesfehérvár egyedi történelmét, a 1945 előtt készült személyes családi tulajdonban lévő képekből. A szervezők hangsúlyozzák, nem elsősorban csak fotókat várnak majd, hanem képeket a hozzájuk kapcsolódó történetekkel együtt.

A családoktól összegyűjtött fotókat megpróbálják szinkronba hozni a város helytörténetével és attól a tudástól, elemzéstől amit hozzáadnak a gyűjtők más értelmet nyerhet egy-egy családi fotó. A kampány során szeretnénk megismerni a Székesfehérváron 1865 és 1945 között készült személyes, családi tulajdonban levő fotográfiákat - mondta Szűcs Erzsébet, a képtár igazgatója. A leletmentésnek szánt gyűjtőkampány március első felében történt meghirdetése óta már gyűlnek a múzeumban a korabeli fotográfiák. Egy gyűjtő a napokban 160 darabból álló kollekcióját bocsátotta másolás céljából az intézmény rendelkezésére, s többen keresték fel a családi fotóalbumokban féltve őrzött képekkel a múzeumot.
A Városi Képtár - Deák Gyűjtemény munkatársai és önkéntesei annak érdekében, hogy minél szélesebb körből sikerüljön összegyűjteni a kiállítás anyagát, megkeresték a város nyugdíjasklubjait, s kérték az idős emberek támogatását. A beérkezett fotók egy részét egyébként már a kiállítás megnyitása előtt megismerhetik az érdeklődők, azokat ugyanis felteszik majd a múzeum honlapjára.
A szervezők kérik, hogy a fotográfiák tulajdonosai személyesen, telefonon vagy e-mailen keresztül jelentkezzenek a Városi Képtárban, ahol hétfőn 16 óráig, keddtől vasárnapig pedig 18 óráig tartanak nyitva. A képeket beszkennelik majd visszaadják a tulajdonosnak és ha kéri akkor digitálisan is megkapja a fotót. Ha valaki otthagyja a fotót megőrzésre, akkor azokat megfelelő körülmények között a Szent István Király Múzeum fotótárában őrzik majd meg. A gyűjtést 2011 végéig végzik, majd a tervek szerint 2012-ben lesz egy nagyszabású kiállítás a feldolgozott anyagból.
További információ: Városi Képtár Oskola u. 10. Telefon: 22/329-431, E-mail: keptar@enternet.hu
