Közlemények


/ 2005.03.02. 11:45:47 |

Korlátozták a látogatást a Szent György Kórházban

 Az influenzás megbetegedések halmozódása miatt - az  ÁNTSZ megyei vezető főorvosával egyeztetve - a látogatás korlátozását rendelte el 2005. március 3-ától a Fejér Megyei Szent György Kórházban az intézmény főigazgatója. A korlátozás ideje alatt a betegek kedden, csütörtökön és vasárnap 16-tól 18 óráig látogathatók.

/ 2005.02.24. 12:54:34 |

Elhunyt Kozák András színművész

 A 62 éves Kossuth- és Jászai-díjas művész hosszan tartó betegség után halt meg. Kozák Andrást a Székesfehérvári Vörösmarty Színház, a Thália Színház, a Vidám Színpad, a Pesti Magyar Színház, a Magyar Színházi Társaság és a MASZK Országos Színészegyesület saját halottjának tekinti. Temetéséről később intézkednek. A Kossuth- és Jászai-díjas érdemes és kiváló művészt hosszan tartó súlyos betegség után csütörtökre virradó éjszaka érte a halál. Kozák András 2000-ben szerződött a székesfehérvári Vörösmarty Színházhoz, ahol művészeti vezetőként dolgozott. Rendezésében láthatta a fehérvári közönség többek között a Csárdáskirálynő, a Sirály, a Tokaji Aszú és a Lóvátett lovagok című színdarabokat is.

/ 2005.02.20. 10:11:49 |

Szerdától vízmérőleolvasás az Öreghegyen - akihez nem jutnak be átlagot fizet

 Székesfehérváron a családi házas fogyasztóknál 2004. február 23-tól március 2-ig, a „H” ütemnek megfelelően, ami a Pozsonyi út - Béla út - Fiskális út által körülhatárolt területet, valamint a Távírda utcát érinti, vízmérőleolvasást végez a Fejérvíz Rt.  Kérik fogyasztóinkat, hogy tegyék hozzáférhetővé a vízmérőhelyeket. Ha ezt nem biztosítják, az előző időszak átlagfogyasztását tudják figyelembe venni. Azokat a fogyasztóinkat, akiket kétszeri megkeresésre sem érnek el, arra kérjik, hogy a levélszekrényben hagyott leolvasólapot töltsék ki és postafordultával küldjék vissza.

/ 2005.02.18. 12:43:12 |

Új osztályvezető főorvosok a Fejér Megyei Szent György Kórházban

 Két új osztályvezető főorvosi pályázatot hirdetett meg a múlt évben a Fejér Megyei Szent György Kórház. A pályázatok nyertesei februártól osztályvezető főorvosként dolgoznak az intézményben. Dr. Mester Sándor február elsejétől osztályvezető főorvosként irányítja a Fejér Megyei Szent György Kórház traumatológiai - baleseti sebészeti - osztály munkáját. Dr.habil. Vass Zoltán február elsejétől osztályvezető főorvosként irányítja a fül-orr-gégészet, fej- és nyaksebészeti osztály munkáját.

/ 2005.02.18. 07:21:43 |

Hóátfúvás miatt lezártak két utat Fejér megyében

 Hóátfúvás miatt lezárták a Székesfehérvár-Zámoly közötti 8123-as (ezt az éjszaka megnyitották óvatosan, de lehet rajta közlekedni), és a Verebet Lovasberénnyel összekötő 8117-es (pénteken délelőtt még megtisztítja a közútkezelő) utat csütörtök este - közölte a közútkezelő kht. ügyeletese. Az útlezárásokra nem friss havazás miatt került sor - sehol nem esik a hó a megyében, hanem azért, mert a 45-60 kilométer sebességű széllökések miatt hóátfúvások alakultak ki - mondta az ügyeletes.

/ 2005.02.15. 10:23:33 |

Fejér megyei roma gyermekeknek hirdetnek irodalmi és rajzpályázatot

Fejér megyében élő roma gyermekek számára hirdet irodalmi és rajzpályázatot a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága. A rajzpályázatra a 3-6, 7-10 és 11-14 éves korosztály jelentkezhet.  A „Vigyázz az úton!” címet viselő rajpályázatra a műveket 2005. június 30.-ig kell eljuttatnia a gyerekeknek névvel és címmel a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Közbiztonsági Szervek Közlekedésrendészeti Osztályára. A „Biztonságos közlekedés” címet viselő irodalmi pályázatra 3-10 oldal terjedelmű műveket várnak (A/4 méretű gépelt oldal). A pályázaton a12-18 éves korosztály vehet részt, a beküldési határidő 2005. június 30. Az eredményhirdetés mindkét pályázat esetében 2005. szeptemberében lesz.

/ 2005.02.10. 09:49:59 |

Állnak a vonatok Martonvásár és Budapest között

 Áramkimaradás miatt már csaknem egy órája nem közlekednek (délelőtt 9 órához képest) vonatok Martonvásár és Budapest között - közölte a Mávinform ügyeletese. A hidegben, a nyílt pályán nyolc-tíz szerelvény állhat - mondta Varsányi Antal. Hozzátette: a szakemberek dolgoznak a hiba kijavításán, a közlekedés bármelyik percben megindulhat.

/ 2005.02.10. 07:26:29 |

Fehérvári főiskolák főigazgatói jártak a Városházán

 A három Székesfehérváron működő felsőoktatási intézmény vezetői találkoztak szerdán a Városházán. Warvasovszky Tihamér polgármester, Boldizs Kálmánné alpolgármester és dr. Vass Rezső oktatási tanácsnok a hosszabb távú együttműködés irányairól tárgyalt a főigazgatókkal, de emellett konkrét döntések is születtek. A főiskolák vezetői is a szoros együttműködésben látják a jövőt, ennek értelmében megegyeztek abban, hogy a közös kollégium építését újból napirendre tűzik.

/ 2005.02.07. 06:30:32 |

A Velencei-tavon, a Balatonon és a városi tavakon is alkalmas a jég a sportolásra

 A hétvégén már lehetett korcsolyázni mind a Velencei tó, mind pedig a Balaton jegén. Gárdonyban a Sport Beach és Agárdon a Popstrand partja mentén lekotorták a havat a jég egy részéről, ezeken a helyeken zene és büfé, melegedő is várja a korcsolyázókat. A meteorológusok egész hétre kemény hideget jósolnak, így várhatóan a következő hétvégén is alkalmas lesz a tavak jege a sportolásra.
/ 2005.02.06. 12:08:21 |

Már nem fogadja el a Városgondnokság a tavalyi parkolóbérleteket

 Február első hetétől már csak a 2005-ös évre megváltott kártyákat fogadják el a parkoló ellenőrök. A tapasztalat azt mutatja, nagyon sok autós megváltotta már a bérletet, ami nem lett drágább, sőt országos viszonylatban is kedvező árfekvésű. Lakhelyünk közvetlen közelében, ahogy az elmúlt évben 500 forintot kell kifizetniük a lakóknak az éves bérletért, 60 ezer forintért pedig bárki válthat a város összes parkolózónára érvényes bérletet. A Városgondnokság egy éve a rendszám alapján megkapja a tulajdonos adatait a rendőrségtől, így nem érdemes parkolójegy vagy bérlet nélkül parkolni.