-
Fogadóóra december 8-án
Fogadóórát tart Deák Lajosné önkormányzati képviselő: hétfőn 17 órától várja a 11. választókörzetben élőket.
2025.12.05. -
Áramszünet lesz az Írók utcái környékén
December 2-án hálózati karbantartás miatt áramszünet lesz az írókról elnevezett székesfehérvári utcákban – tájékoztatott az E.ON.
2025.12.01. -
Közmeghallgatás a Városházán
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése 2025. december 5-én, pénteken 08.00 órától közmeghallgatást tart. A közmeghallgatás témája: „Tájékoztató Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata pénzügyi és gazdasági helyzetéről”. Az ülés helyszíne a Városháza Díszterme, ahova tisztelettel várják az érdeklődőket.
2025.11.28. -
Fogadóórát Szontaghné Kovács Erika
Decemberben is két helyszínen és időpontban tart fogadóórát Szontaghné Kovács Erika. A 9. számú választókörzet önkormányzati képviselője 1-jén és 2-án várja a körzetben élőket.
2025.11.28.
Székesfehérvár elnyerte "A Kultúra Magyar Városa 2006" címet
Ma délelőtt Budapesten, az Oktatási és Kulturális Minisztériumban került sor „A Kultúra Magyar Városa 2006” cím átadására. A két kategóriában kiadott elismerést a 30 ezer fő feletti lakosságszámú városok közül Székesfehérvár vehette át. A második évben odaítélt címeket Arató Gergely államtitkár adta át. Az ünnepélyes átadáson kapott oklevél tanúsága szerint Székesfehérvár „a város kulturális, művészeti életének kiemelkedő támogatásáért és fejlesztéséért, kulturális értékeinek példaértékű bemutatásáért” részesült az elismerésben.

Székesfehérvár város képviseletében Boldizs Kálmánné, a kulturális területért is felelős alpolgármester utazott a fővárosba, hogy átvegye „A Kultúra Magyar Városa 2006” elismerő címet. Az ünnepélyes átadáson kapott oklevél tanúsága szerint Székesfehérvár „a város kulturális, művészeti életének kiemelkedő támogatásáért és fejlesztéséért, kulturális értékeinek példaértékű bemutatásáért” részesült az elismerésben.
A szakminisztérium által kiírt pályázatra minden település az elmúlt öt évben végzett tevékenységének bemutatásával és elért eredményeivel pályázhatott. Székesfehérvár városa is egy több területet felölelő szakmai anyagot nyújtott be, amit a Polgármesteri Hivatal munkatársai és a kulturális intézmények állítottak össze. Azért is fontos a cím elnyerése, mert ez tényszámokon, megvalósult rendezvényeken és kulturális célokat szolgáló fejlesztéseken alapul. Múlt héten örömmel fogadtuk az előzetes értesítést, amit éppen a nyári szezont lezáró fesztiválprogramok, a Fehérvári Vigasságok, a Lecsófesztivál és a Sárkányhajó Fesztivál több tízezer embert vonzó rendezvényén jelenthettünk be. Büszkék vagyunk az országos rangot adó címre, ami megerősítés, hogy tudjuk: jó úton haladunk, de még számtalan feladat megoldása vár ránk. A Kultúra Magyar Városa cím használata olyan presztízst ad, amit mindenképpen ki kell használnunk a kultúra fejlesztésére és értékeink őrzésére. Szeretnénk mindenkinek köszönetet mondani, hiszen ez egy közös siker: a kultúra területén dolgozó szakembereké, intézményeké, az idelátogató vendégeké és legfőképpen minden székesfehérvárié.
