-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Székesfehérvár elnyerte "A Kultúra Magyar Városa 2006" címet
Ma délelőtt Budapesten, az Oktatási és Kulturális Minisztériumban került sor „A Kultúra Magyar Városa 2006” cím átadására. A két kategóriában kiadott elismerést a 30 ezer fő feletti lakosságszámú városok közül Székesfehérvár vehette át. A második évben odaítélt címeket Arató Gergely államtitkár adta át. Az ünnepélyes átadáson kapott oklevél tanúsága szerint Székesfehérvár „a város kulturális, művészeti életének kiemelkedő támogatásáért és fejlesztéséért, kulturális értékeinek példaértékű bemutatásáért” részesült az elismerésben.

Székesfehérvár város képviseletében Boldizs Kálmánné, a kulturális területért is felelős alpolgármester utazott a fővárosba, hogy átvegye „A Kultúra Magyar Városa 2006” elismerő címet. Az ünnepélyes átadáson kapott oklevél tanúsága szerint Székesfehérvár „a város kulturális, művészeti életének kiemelkedő támogatásáért és fejlesztéséért, kulturális értékeinek példaértékű bemutatásáért” részesült az elismerésben.
A szakminisztérium által kiírt pályázatra minden település az elmúlt öt évben végzett tevékenységének bemutatásával és elért eredményeivel pályázhatott. Székesfehérvár városa is egy több területet felölelő szakmai anyagot nyújtott be, amit a Polgármesteri Hivatal munkatársai és a kulturális intézmények állítottak össze. Azért is fontos a cím elnyerése, mert ez tényszámokon, megvalósult rendezvényeken és kulturális célokat szolgáló fejlesztéseken alapul. Múlt héten örömmel fogadtuk az előzetes értesítést, amit éppen a nyári szezont lezáró fesztiválprogramok, a Fehérvári Vigasságok, a Lecsófesztivál és a Sárkányhajó Fesztivál több tízezer embert vonzó rendezvényén jelenthettünk be. Büszkék vagyunk az országos rangot adó címre, ami megerősítés, hogy tudjuk: jó úton haladunk, de még számtalan feladat megoldása vár ránk. A Kultúra Magyar Városa cím használata olyan presztízst ad, amit mindenképpen ki kell használnunk a kultúra fejlesztésére és értékeink őrzésére. Szeretnénk mindenkinek köszönetet mondani, hiszen ez egy közös siker: a kultúra területén dolgozó szakembereké, intézményeké, az idelátogató vendégeké és legfőképpen minden székesfehérvárié.