-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Minden eddiginél több diák vett részt a Mobilitási hét idei rendezvényein
Október 5-én került sor a Mobilitási hét eredményhirdetésére. A szeptember 16-a és 22-e között megrendezett programsorozatot a kiírók - Székesfehérvár Önkormányzatának szakbizottságai, a Polgármesteri Hivatal több irodája és a szervező Gaja Környezetvédő Egyesület - pontversennyel is értékelték. A Püspök-kertvárosi Óvoda és a Hunyadi Mátyás Közgazdasági Szakközépiskola mellett a fehérvári általános iskolák – a Comenius, a Hétvezér, a Kossuth Lajos, a Munkácsy Mihály, a II. Rákóczi Ferenc, a Széna Téri, a Táncsics Mihály, a Tolnai Utcai, a Tóvárosi, a Vízivárosi és a Vörösmarty - diákjai vettek részt nagy számban a központi programokon.
Október 5-én került sor a Mobilitási hét eredményhirdetésére. A szeptember 16-a és 22-e között megrendezett programsorozatot a kiírók - Székesfehérvár Önkormányzatának szakbizottságai, a Polgármesteri Hivatal több irodája és a szervező Gaja Környezetvédő Egyesület - pontversennyel is értékelték. A Püspök-kertvárosi Óvoda és a Hunyadi Mátyás Közgazdasági Szakközépiskola mellett a fehérvári általános iskolák – a Comenius, a Hétvezér, a Kossuth Lajos, a Munkácsy Mihály, a II. Rákóczi Ferenc, a Széna Téri, a Táncsics Mihály, a Tolnai Utcai, a Tóvárosi, a Vízivárosi és a Vörösmarty - diákjai vettek részt nagy számban a központi programokon.
Népszerű volt a Sóstó Természetvédelmi Terület felkeresése, a Honismereti Egyesület városismereti sétája, és sokan fogták egymás kezét a Nagy Õszi Ölelésen. A „Változtass” kampány feladatait megismerve négy iskola tanulói vállalták, hogy folyamatosan tesznek azért, hogy csökkenjen közvetlen környezetük terhelése. Szeptember 22-én, az Autómentes napon a diákoktól érdekes javaslatok érkeztek a városi közlekedés ésszerűsítésére. A résztvevők a hét során saját intézményeikben változatos programokat szerveztek: voltak sportprogramok, egészséges táplálkozást népszerűsítő foglalkozások; faliújságok, plakátok készültek és iskolarádiós adások hangzottak el a témában.
A pontverseny alapján a helyezettek:
I. Munkácsy Mihály Általános Iskola,
II. Kossuth Lajos Általános Iskola
Széna Téri Általános Iskola
III. Vízivárosi Általános Iskola