-
Karácsonyi koncert az ARSO-tól
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar az idei esztendő zenei jubilánsainak műveiből válogatta össze hagyományos karácsonyi hangversenyének műsorát. Hétfőn este a nápolyi operastílus atyamestere, Alessandro Scarlatti halálának 300. évfordulójára emlékezve a mester gyönyörű Karácsonyi kantátája indította a programot.
2025.12.16. -
90 lve hunyt el Kaszap István
A Prohászka-emléktemplomban 17 órakor Spányi Antal megyés püspök koncelebrált szentmise keretében emlékezik meg Kaszap István halálának 90. évfordulójáról. A szentmise után a papság és a hívek Kaszap István sírjához vonulnak, és imádkoznak mielőbbi boldoggá avatásáért.
2025.12.16. -
Bodonyi Dániel kapta a díjat
A Fehérvár Médiacentrum munkatársa, Bodonyi Dániel kapta idén a DUE Médiahálózának Kaczián Gábor-díját. Az elismerést a szervezetben kiemelkedő közösségi és társadalmi munkát végző fiataloknak adják át minden évben karácsony előtt.
2025.12.16. -
Máltai és magyar dallamok
Egy különleges, karácsonyváró koncert erejéig külföldi vendégekkel egészült ki a Vox Mirabilis Kamarakórus. A Jézus Szíve templomban rendezett hangverseny vendége a Cantilena Malta Ensemble volt, akik Máltáról érkeztek Székesfehérvárra.
2025.12.15.
Július 14-től augusztus végéig minden hétvégén koncertek lesznek a Zichy-ligetben
A Zichy-ligeti koncertsorozatról tartott szerdán sajtótájékoztatót Brájer Éva a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke és Adorján Viktor a Gárdonyi Géza Művelődési Ház igazgatója. A hétvégi koncertek júliusban szombaton és vasárnap, augusztusban pedig csak vasárnapeste hat órakor kezdődnek és szeptemberig tartanak majd. Az előadók között lesz görög népzenét játszó zenekar, fellépnek majd fúvósok, harmonika együttes és lesz akusztikus gitár zenekar is. A Zichy-ligeti koncertek augusztusban is folytatódnak majd, hiszen a Szabadművelődés Háza vasárnap esténként rendez fúvóskoncerteket a parkban.
2007.07.05. 05:16 |
A Zichy-ligeti koncertsorozatról tartott szerdán sajtótájékoztatót Brájer Éva a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke és Adorján Viktor a Gárdonyi Géza Művelődési Ház igazgatója. A hétvégi koncertek júliusban szombaton és vasárnap, augusztusban pedig csak vasárnapeste hat órakor kezdődnek és szeptemberig tartanak majd. Jövő héten szombattól minden hétvégén koncertekkel várják az érdeklődőket a Zichy-ligeti Zenepavilonban. A szombat vasárnap este hat órakor kezdődő programot a Gárdonyi Géza Művelődési Ház szervezi. Az eseménysorozat szerdai sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy műfaji változatosságra törekedtek, illetve a gyerekekre is gondoltak -mondta Brájer Éva Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke.
A programsorozatra a Kulturális és Turisztikai Bizottság egymillió Forintot költ. A koncertek 1-1.5 óráig tartanak majd: az előadók között lesz görög népzenét játszó zenekar, fellépnek majd fúvósok, harmonika együttes és lesz akusztikus gitár zenekar is -emelte ki Adorján Viktor a Gárdonyi Géza Művelődési Ház igazgatója.
A Zichy-ligeti koncertek augusztusban is folytatódnak majd, hiszen a Szabadművelődés Háza vasárnap esténként rendez fúvóskoncerteket a parkban.
Július 14-e szombat, 18:00- Pyrgos Együttes - görög népzenék és néptánc
Július 15-e vasárnap, 18:00- Kákics Együttes - magyar paraszti zene
Július 21-e szombat, 18:00- Kimlei Harmónikások
Július 22-e vasárnap, 18:00- Korpusz rézfúvós kvartett
Július 28-a, szombat 18:00- Hang-szín-tér Big Band
Július 29-e vasárnap 18:00- Acousticure Zenekar