Kulturális hírek


/ 2006.04.14. 02:59:30 |

Bárdos Deák Ági megváltoztatta a sorsát - Beszélgetés az énekessel a Deák Gyüjteményben

 A Kontroll csoport zenekar egykori énekesével Bárdos Deák Ágnessel beszélgetett tegnap a Deák Gyűjtemény falai között Pallag Zoltán az Árgus szerkesztője. Az énekes az elmúlt években elkezdett novellákat írni. A rövid írásokban életének nehéz pillanatairól, tapasztalatairól és apró szépségeiről ír, melyek egyre elismertebbek a kortárs irodalomban. A beszélgetés során Bárdos Deák Ági életéről és a régi időkről emlékezett, illetve rövid részletet olvasott fel naplójából, az írásban a férfiakat és velük ápolt kapcsolatát figurázza ki. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2006.04.10. 20:06:57 |

Húsz éve robbant fel a csernobili atomerőmű 4-es blokkja - beszélgetés az eseményekről

 1986. április 26 a világ történelméből és a kelet-Európai emberek emlékezetéből kitörölhetetlen időpont. Az idén 20 éve, hogy a csernobili atomerőmű 4-es blokkja túlhevült és a hűtővíz elpárolgásával atomfelhő szabadult a természetbe, ami egész Európát fenyegette. Egyben ez a nap, amelyen az emberi felelőtlenség miatt több ezren meghaltak és még több embernek az életét tönkretette a szovjet államvezetés meggondolatlan döntéssorozata. A katasztrófa eseményeire emlékeznek a Szabad Művelődés házában a április 13-án 17 órakor. Az eseményről Dr. Pázmándi Tamás atomkutató beszél.
/ 2006.04.10. 18:25:08 |

Számos rendezvénnyel ünnepli a város a költészet napját - PROGRAMOK és HELYSZÍNEK

 A '60-as évek óta ünnepeljük a költészet napját Magyarországon az egyik legjelentősebb alkotónk József Attila születésnapján. Április 11-én a jeles ünnep alkalmából temérdek megemlékezést, ünnepi műsort rendeznek városszerte: változatos programokkal várják az érdeklődőket, színdarabokkal, könyvbemutatókkal és felolvasóestekkel. Összeállítás a költészetnapi programokról...
/ 2006.04.10. 17:04:45 |

Székesfehérváron rendezték a Fejér megyei Színjátszó Találkozót

 A hétvégén rendezték meg a Fejér megyei Színjátszó Találkozót a Szabadművelődés Házában. A "megmérettetésre" zömében fiatalokból álló amatőr színjátszókörök jelentkeztek. A kétnapos rendezvényen összesen tizennyolc csoport lépett fel. A fiatalok nagy részt kortárs műveket adtak elő, de volt aki Molier darabját vitte színre. A sorban viszont olyan társulatok is szerepeltek, akik saját maguk, vagy rendezőjük által írt történetet adtak elő. A csoportok a megye minden részéről érkeztek, a második napra pedig már a Közép Dunántúli Régió egészéből nevezhettek színészek. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2006.04.06. 08:52:25 |

Kétnapos rock-metál fesztivál a Base-ben

 Első alkalommal rendezik meg a székesfehérvári Base-ben a két napos rock-metal megmozdulást április 7-én és 8-án. A programban megtalálható a hazai underground színe-java. Április 7-én, az első napon többek között a Neck Sprain, a Subscribe és az Isten Háta Mögött lép majd a színpadra. De megmutatja magát a Crash Diet, a fehérvári P.F.L. és a 86 is. Kapunyitás mindkét nap 18 órakor lesz, a napijegy 800 Ft, a bérlet pedig 1500 Ft-ba kerül a helyszínen.

/ 2006.04.06. 08:46:30 |

A Vörösmarty Színház társulata is bemutatkozott a Vidéki Színházak Találkozóján 

 A székesfehérvári Vörösmarty Színház és a szolnoki teátrum előadásával Budapesten szerdán este kezdődött a Vidéki Színházak Találkozójának idei programsorozata. Az idei programban összesen huszonnyolc előadás szerepel, köztük dráma, zenés játék, gyerekdarab és musical is. A vidéki társulatok két héten át öt fővárosi teátrumban lépnek a budapesti közönség elé: a Thália Színházban, a Nemzeti Színházban, a Merlin Színházban, a Petőfi Csarnokban és a Tivoli Színházban.

/ 2006.04.02. 12:05:37 |

Két év után újra Fehérváron rendezték meg a megyei diáknapokat

 Két év után újra Székesfehérváron rendezték meg a Fejér Megyei Diáknapokat. A hétvégén a megye fiatal tehetségei öt helyszínen számos kategóriában mutatták be a tudásukat. A táncosok, versmondók, zenészek és képzőművészek produkcióját bronz, ezüst vagy arany minősítéssel értékelték, a legjobbak pedig bekerülhettek a színházban megrendezett gálára.  (Tekintse meg képgalériánkat a versenyről! ; A világzenei estről!)
/ 2006.03.31. 14:16:33 |

Ingyenes világzenei party a táncházban szombaton 19 órától

 A Fejér Megyei Diáknapok keretein belül világzenei estet tartanak április 1-én, szombaton 19 órától a Táncházban. Az est vendége a Folkfree együttes, akik különböző népek hagyományait ötvözi a mai party zene elemeivel. Az együttes így javarészt az underground party kultúrában ismert Magyarországon. Az együttes zenéjének alap motívumát adja a tekerő „hurdy-gurdy” lant, ami a ritmuskíséretét adja a zenének.  A székesfehérvári koncerten az együttes vendégeként zenél Mits Márton szaxofonos is. Az este további részében pedig hastáncosok tartanak bemutatót, illetve Penguine Sound System válogat a világ népzenei lemezei közül.
/ 2006.03.30. 11:21:08 |

Fejér Megyei Diáknapok lesznek a hétvégén

 A hétvégén április 1-2 -án rendezik a Fejér Megyei Diáknapokat Székesfehérváron. A találkozó nyilvános fellépést, bemutatkozási lehetőséget biztosít a művészetekben tehetséges fiatalok számára, a közös szórakozást, és tapasztalatcsere lehetőségét is kínálja a résztvevőknek.  A fellépők neve és a produkciók időpontja itt található!

/ 2006.03.30. 03:37:07 |

Elsa Valle énekel pénteken az Öreghegyi Közösségi Ház Jazz klubjában

 Az Öreghegyi Közösségi Ház Jazz klubjában március 31-én, pénteken 19 órától a kubai dallamok dominálnak majd. Az est vendége Elsa Valle és a Rumba Caliente zenekar. Elsa Valle kubai énekesnő, aki a hagyományos vérpezsdítő latin zene ritmusát vegyíti a jazz könnyed magával ragadó dallamaival. Az énekesnőt a Rumba caliente együttes tagjai kísérik, akik magyar profi jazz zenészek. A zenekar tagjai:Elsa Valle – ének, Winand Gábor - szaxofon, fuvola, Petz Bálint – gitár, Barcza Horváth József -nagybőgő, basszusgitár és Szabó Csaba - konga.