Kulturális hírek
-
Hajnalig szólt az underground zene az aulában - teltház volt a Méhkasaula Másfél estjén
A Méhkasaula Kulturális Egyesület vendége volt a hétvégén az ország egyik legismertebb underground együttese a Másfél. Az együttes még a '90-es években alakult és azóta is egyedi stílussá vegyítik össze az elektronikus zenét a hagyományosabb alternatív és rock dallamokkal. A koncertre körülbelül 150 ember váltott belépőt, ami egy kellemes telt házat eredményezett a Szabadművelődés Házában. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2006.04.18. 14:06:54 -
Locsolkodás Húsvét Hétfőn - az internetezők kétharmada tartja a szokást
A húsvéthétfői locsolkodás olyan népszokásunk, amely a mai napig fennmaradt. Az eredetileg vízbevető vagy vízbehányó hétfőnek ismert napon az ősi termékenységet varázsló szokásnak sokszor erőszakkal vetették alá a lányokat: kúthoz, vályúhoz hurcolták és vödörből zúdították rájuk a vizet, amelynek tisztító erejében is bíztak. Mások számára a vízzel való meghintés a keresztség jelére utal: sokáig az ünnepélyes keresztelés is része volt a húsvétnak. Napjainkban már csak a hagyományőrzők locsolnak vödörből és áznak bőrig, a szódásüveg is ritkán, talán csak viccből kerül elő...
2006.04.17. 07:54:25 -
A vallási és a kulturális békét sürgetett XVI. Benedek pápa
A világ népei, kultúrái és vallásai közötti békés együttélésre hívott fel XVI. Benedek pápa a Szent Péter székesegyház középső erkélyéről. A húsvéti beszédében az új pápa magyarul is megszólalt. A katolikus egyházfő aggodalmát fejezte ki a terrorizmus miatt, amit már több alkalommal megtett, amióta II. János Pál pápa tavaly áprilisban történt halála után a pápai trónra lépett. "Erősítsék a nemzetek és a nemzetközi közösség vezetői a fajok, kultúrák és vallások közötti békés együttélés elérésére irányuló akaratukat, hogy megelőzzék a terrorizmus veszélyét" - mondta XVI. Benedek.
2006.04.16. 09:16:03 -
Nem játék a húsvéti nyuszi -könnyű véteni az állatvédelmi törvény ellen
A nyúltartás nem egyszerű dolog. A tapsifüles húsvétkor még jól mutat a lakásban, körberajongják a gyerekek, de ha netán olyasmit forgatunk a fejünkben, hogy jó lenne befogadni otthonunkba, nem árt már most felkészülni. Jó, ha tudjuk: a kedves húsvéti állatka nagyon sok fejfájást okozhat az embernek, ha a kelleténél tovább marad a lakásban. Akinek tehát nem engedik meg a körülményei, hogy örökbe fogadja a nyuszit, gondoskodjon róla, hogy legyen kinek továbbajándékozni az ünnep után.
2006.04.15. 12:00:36 -
Egy Másféle est a Méhkasaulában - vendég a Másfél együttes
A Méhkasaula Kulturális Egyesület újabb sztárvendéget lát vendégül szombaton a Szabadművelődés házában. A művház aulájában ezúttal a Másfél együttes vendégeskedik. Az együttes a Magyar underground zene egyik legelismertebb képviselője. Az zenekar 10 albumot tudhat a magáénak A csapat 1993 -ban alakult és azóta aktív részese a magyar party kultúrának. Instrumentális zenéjüket hangszerekkel állítják elő, melynek hangját számítógépekkel változtatják. A méhkasaulában a zene mellett plakátjaikat és filmjeiket is bemutatják. A koncert után pedig a méhkas Dj-k zenélnek hajnalig. A rendezvényre elővételben 800 Ft, a helyszínen 1200 Ft a belépőjegy.
2006.04.14. 13:54:02
Bárdos Deák Ági megváltoztatta a sorsát - Beszélgetés az énekessel a Deák Gyüjteményben
Húsz éve robbant fel a csernobili atomerőmű 4-es blokkja - beszélgetés az eseményekről
Számos rendezvénnyel ünnepli a város a költészet napját - PROGRAMOK és HELYSZÍNEK
Székesfehérváron rendezték a Fejér megyei Színjátszó Találkozót
Kétnapos rock-metál fesztivál a Base-ben
Első alkalommal rendezik meg a székesfehérvári Base-ben a két napos rock-metal megmozdulást április 7-én és 8-án. A programban megtalálható a hazai underground színe-java. Április 7-én, az első napon többek között a Neck Sprain, a Subscribe és az Isten Háta Mögött lép majd a színpadra. De megmutatja magát a Crash Diet, a fehérvári P.F.L. és a 86 is. Kapunyitás mindkét nap 18 órakor lesz, a napijegy 800 Ft, a bérlet pedig 1500 Ft-ba kerül a helyszínen.
A Vörösmarty Színház társulata is bemutatkozott a Vidéki Színházak Találkozóján
A székesfehérvári Vörösmarty Színház és a szolnoki teátrum előadásával Budapesten szerdán este kezdődött a Vidéki Színházak Találkozójának idei programsorozata. Az idei programban összesen huszonnyolc előadás szerepel, köztük dráma, zenés játék, gyerekdarab és musical is. A vidéki társulatok két héten át öt fővárosi teátrumban lépnek a budapesti közönség elé: a Thália Színházban, a Nemzeti Színházban, a Merlin Színházban, a Petőfi Csarnokban és a Tivoli Színházban.
Két év után újra Fehérváron rendezték meg a megyei diáknapokat
Ingyenes világzenei party a táncházban szombaton 19 órától
Fejér Megyei Diáknapok lesznek a hétvégén
A hétvégén április 1-2 -án rendezik a Fejér Megyei Diáknapokat Székesfehérváron. A találkozó nyilvános fellépést, bemutatkozási lehetőséget biztosít a művészetekben tehetséges fiatalok számára, a közös szórakozást, és tapasztalatcsere lehetőségét is kínálja a résztvevőknek. A fellépők neve és a produkciók időpontja itt található!