Kulturális hírek


/ 2009.08.11. 12:38:04 |

Megújult a honlapja a székesfehérvári reformátusoknak

 Külső megjelenésében és belső tartalmában egyaránt megváltozott a Székesfehérvári Református Egyházközség honlapja. A honlapon napi igeolvasó található és közvetlenül meg lehet hallgatni is az igehirdetést. El lehet érni többek között a Békesség újság digitális változatát, valamint számtalan értékes anyagot lehet letölteni. A honlapot a www.albaref.hu címen érhetik el a látogatók.
/ 2009.08.10. 08:29:59 |

Interaktív installációk, hálózati projektek a héten a Bory-várban

 A PTE-MK Mediális Művészetek Intézete és a pécsi Periszkóp Rádió szervezésében augusztus 10-16 között médiaművészeti műhely látogat a székesfehérvári Bory-várba. A héten a résztvevők a tágan értelmezett médiaművészet körébe (interaktív installáció, hálózati projektek, videó- és hangművészet) tartozó munkákat hoznak létre. A munkákat augusztus 14-én, pénteken 20 órától mutatják be az alkotók, és azok másnap délutánig megtekinthetők, kipróbálhatók lesznek a vár területén.
/ 2009.08.10. 07:43:36 |

Az Alba Regia Szimfónikusokkal kedden folytatódik a Musica Regia

Augusztus 9-e és augusztus 13-a között újra benépesül esténként a Városház tér: az érdeklődők táncshow-t és szimfonikus zenekari koncerteket is láthatnak az idei Musica Regia programsorozat keretében. Fellép többek között a Presidance company, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és a Hermann László Ifjúsági Szimfonikus Zenekar is.
/ 2009.08.08. 09:42:45 |

Lovagok várják augusztusban a turistákat a Nemzeti Emlékhelyen

 A III. Béla lovagrend hagyományteremtő szándékkal második alkalommal tart többnyelvű idegenvezetést a Nemzeti Emlékhelyen, illetve a korábbi évek gyakorlatához híven a lovagrend augusztus 15-én, 22-én és 29-én 10-12 és 16-18 óra között a mai székesegyház altemplomában, III. Béla lovagkirály és hitvese, Anna királyné szarkofágjainál is kalauzolja az érdeklődőket. A zömében fiatal lokálpatriótákból álló lovagrend tagjai XII. századi, illetve reneszánsz öltözékekben kalauzolják a látogatókat.
/ 2009.08.07. 09:26:34 |

Újabb fiatal tehetség a Vidiben - orosz csatár is érkezhet

A kecskeméti nevelésű Szabó Tamás nemcsak hogy pályára lépett a Videotonban a szerdai, Paks elleni Ligakupa meccsen, de szerződést is kötött a klubbal. A 21 éves játékos 1+1 éves kontraktust írt alá. Érkezhet egy orosz csatár is a Levadia Tallintól: Nyikita Andrejev, aki a 2008-as bajnokságban huszonkét góllal zárt.
 
/ 2009.08.07. 09:07:08 |

Egy mozdulat: a Fehérvári Zenei Napok is csatlakozik az akcióhoz

 Igyon, amíg tetszik, aztán váltsa vissza poharát! A fesztiválok környezetterhelését hivatott csökkenteni az "Egy mozdulat" elnevezésű program részeként indított akció, amely fel akarja hívni a figyelmet a hulladékcsökkentés és a környezetvédelem fontosságára. Az akcióhoz csatlakozik a Székesfehérvári Zenei Napok is.
/ 2009.08.06. 08:16:22 |

Európa színei Székesfehérváron: 17 ország foltvarrói küldik el alkotásaikat

Székesfehérvár ad otthont a Magyar Foltvarró Céh rendezvényének augusztus 14-16 között. A rendezvényre a hazai foltvarrók mellett 17 európai ország művészei küldik el munkáikat. A székesfehérvári kiállítás különlegessége lesz az a foltokból összeállított, 170 részes képsorozat, amelyen különböző európai országok foltvarrói mutatják be országuk nevezetességeit.
/ 2009.08.06. 08:00:26 |

Pénteken nyílik Kecskés András kiállítása a Pelikán Galériában

A Székesfehérvári Művészek Társasága mindenkit szeretettel vár Kecskés András festőművész kiállítására a Pelikán Galériába (Székesfehérvár, Kossuth u. 15.) augusztus 7-én, pénteken 17 órakor. A tárlat szeptember 4-ig tekinthető meg kedd-péntek 10-18, szombat 10-14 óráig. A belépés díjtalan! "A festést koncentrált játéknak, illetve ön- és világismereti tevékenységnek is tekintem." - írja Kecskés András saját festészetéről.
/ 2009.08.06. 03:07:18 |

Az ország számos pontjáról érkeznek a fiatal tehetségek Székesfehérvárra

Évről évre egyre több fiatalt vonz Székesfehérvárra az Országos Musical Kurzus. Szabó Szilvia művészeti vezető elmondta, hogy míg az első évben még csak 18-an voltak, idén már 60-an érkeztek az ország legkülönbözőbb pontjairól, hogy elsajátíthassák a szakma fortélyait. A kurzus gálaműsora augusztus 13-án lesz a Vörösmarty Színházban.
/ 2009.08.04. 12:19:54 |

Musica Regia: kevesebb pénzből, változatlan színvonalon

 A hagyományokhoz hűen közösen rendezi meg a Musica Regia programsorozatot a városi önkormányzat és a Vörösmarty Színház. Brájer Éva, a város Kulturális és Turisztikai Bizottságának elnöke elmondta, hogy az eredeti költségvetés szerint le kellett volna mondania a városnak a Musica Regia programsorozatról, a kulturális bizottság döntése nyomán azonban folytatódik a rendezvény, ha nem is olyan anyagi háttérel, mint korábban, de minőségéből nem veszítve.