Kulturális hírek


/ 2009.09.08. 07:34:53 |

Magyar ezredek a Doberdó-fennsík védelmében - kötelességünk emlékezni

  A HM hadtörténeti Intézet és Múzeumban mutatták be a Magyar ezredek a Doberdó-fennsík védelmében című, frissen megjelent kötetet.A Doberdó-fennsík a magyar hadtörténelem egyik legfontosabb emlékhelye és egyúttal a magyar katonai helytállás és hősiesség jelképe is.
/ 2009.09.07. 10:38:25 |

Több tízezer vendéget várnak a Fehérvári Zenei Napokra

Szeptember 10-e és 12-e között ismét megrendezik városunkban a Fehérvári Zenei Napokat. A programokról, az új helyszínről és az előkészületekről dr. Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő, frakcióvezető és Kovács Antal főszervező közös sajtótájékoztatón számolt be. A fesztiválra tavaly mintegy 10 ezer turista érkezett, idén hasonlóan sikeres lehet a rendezvény.
A FEZEN programjait ITT találja!
/ 2009.09.06. 17:42:12 |

Patikatörténeti kiállítás nyílt a Fekete Sasban

 A patikusszakma múltjának hőskorában használt gyógyszerformákat és a készítésükhöz használt eszközöket mutatja be az Elixírek, pilulák, flastromok címmel a Fekete Sas Patikamúzeumban megnyitott kiállítás. Az október 11-ig látható kiállítás alapjául Bartók Adrienn szakgyógyszerész kutatásai szolgáltak. A tárlaton megtudhatják a látogatók, hogy miként készítették századokkal ezelőtt a medicinákat a patikáriusok és a méz használatával is részletesen foglalkozik a tárlat.
/ 2009.09.04. 17:54:19 |

Alkotások műtermi áron szombaton délután és este a Pelikán Galériában

 Szeptember 5-én, szombaton délután három és este nyolc között egy jó hangulatú művészeti vásárra hívja Önt a Székesfehérvári Művészek Társasága. A tavaly márciusban indult sorozat minden hónap első szombatján kerül megrendezésre a Pelikán Galériában, ahol hivatásos művészek -ez alkalommal Büki Zsuzsanna, Revák István, Szentes Ottokár és Pinke Miklós- már tizenkettedik alkalommal kínálják legfrissebb alkotásaikat műtermi áron.
/ 2009.09.03. 21:33:28 |

"Nagy Rajzolás" Szinyei és a hazai táj kiállításához kapcsolódóan

 Idén, október 10-én, szombaton, a Múzeumok Õszi Fesztiváljának keretein belül a Városi Képtár - Deák Gyűjteményben is megrendezik a "Nagy Rajzolás" Napot, melyre szeretettel várnak mindenkit - korcsoporttól függetlenül -, aki egyénileg, vagy csoportosan vállalkozik a Szinyei és a hazai táj c. időszaki kiállításhoz kapcsolódóan parafrázisok, szabad átértelmezések kidolgozására.
/ 2009.09.03. 13:28:39 |

Demjén Ferenc, Charlie, Somló Tamás és Tóth Vera együtt koncertezik az ARÉV Sportcsarnokban

 Szeptember 19-én szombaton este Székesfehérváron az ARÉV Sportcsarnokban négy nagyszerű magyar előadó lép színpadra. Demjén Ferenc, Charlie, Somló Tamás és Tóth Vera együtt koncertezik a Királyi Városban. A négy énekes-zenész közel három órás koncertet ad.
/ 2009.09.03. 10:01:05 |

Szombaton a Vásártéren rendezik a kettesfogathajtó megyei bajnokság 9. fordulóját

 A Fejér Megyei Kettesfogathajtó Bajnokság fehérvári versenyéről tartott sajtótájékoztatót Brájer Éva, a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke, Maroshegy önkormányzati képviselője és Pleizer József, a Székesfehérvári Lovas Sportegyesület elnöke. Székesfehérváron a Vásártéren a szombati napon délelőtt 10 órakor lesz a megnyitó, majd az akadályhajtás versenyszám lesz, ebédszünet után megint akadályhajtás, ezt követően pedig vadászhajtás is lesz. A fogathajtó bajnokság délután 4-5 óráig tart majd.
/ 2009.09.02. 21:53:50 |

Mediterrán hangulat pénteken este a Horváth testvérekkel a Kossuth utcában

Szeptember 4-én, pénteken este "megkisérlik" a Horváth testvérek segítségével úgy szórakoztatni a Mauro, a Mokka és a Padre vendégeit, hogy közben a környéken lakókat ne zavarják. A pénteki estén lesz a térzene próbája, ha sikerül, akkor pedig gyakrabban is örülhetnek a Belvárosban sétálók és a teraszokra kiülők egy kis mediterán hangulatnak a Fekvő Katonánál. Mindenkit szeretettel várnak!
/ 2009.09.02. 19:30:45 |

Ötven éves fennállását ünnepli a Székesfehérvári Fotóklub

Jubileumi ünnepséget tartott az 50 éves fennállását ünneplő Székesfehérvári Fotóklub. A tagokat és a klub leköszönő elnökét, Nagy Ottót a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte a Fejér Megyei Művelődési Központban. Az ünnepelt - akinek nevét mostantól az emeleti galéria viseli -rövid beszédében kiemelte, hogy a legnagyobb öröm számára a fiatalok nevelése és tanítása.