Kulturális hírek
-
Jubileumi hét a Vasvári Pál Általános Iskolában
Hétfőn délelőtt kezdődött az idén 50 éves Vasvári Pál Általános Iskola jubileumi hete, melynek keretében megnyitott az iskola alagsorában a "Székesfehérvár a tatárjárás idején " című kiállítás. Az egész héten át tartó programsorozatot pénteken "A sukorói haditanácstól a pákozdi győzelemig" címmel családi emléktúra és verseny zárja majd a Velencei-hegységben.
2010.03.08. 11:00:30 -
Tavaszi rendezvénysorozat támogatásáról döntött a Kulturális és Turisztikai Bizottság
A több rendezvényből álló tavaszi programsorozat támogatására tettek javaslatot a Kulturális és Turisztikai Bizottság mai ülésén. A Kortárs Művészeti Fesztivált 7,7 millió, a Városi Gyereknapot 4,2 millió, míg a Pünkösdi Virágálom elnevezésű rendezvényt 1 millió forinttal támogatja a testület. Brájer Éva, a bizottság elnöke elmondta, hogy a tervek szerint az idén a Gyereknapot is a belvárosban rendezik meg.
2010.03.08. 09:59:12 -
Bemutató előtt - négyszázan nézhették meg a főpróbát
A díjmentes főpróbák sorában a Kommunizmus története elmebetegeknek című abszurd drámát nézhették meg csütörtökön a fehérvári nyugdíjasok. A darab bemutatója egyébként pénteken este lesz a színházban. A Polgári Frakció még tavaly ősszel kezdeményezte, hogy ismét legyenek nyilvánosak a főpróbák a Vörösmarty Színházban - erről tartott sajtótájékoztatót Cser-Palkovics András frakcióvezető és Vargha Tamás tanácsnok a Vörösmarty Színházban.
2010.03.04. 17:27:00 -
Székesfehérvár az Utazás 2010 kiállításon - A pavilon 208/a
Pénteken kezdődik a legnagyobb hazai turisztikai szakkiállítás, az Utazás 2010., ahol a Közép-dunántúli Régió standján Székesfehérvár városa is kínálja programjait. A Hungexpo területén az "A" pavilon 208.A standján naprakész információkkal és ajánlatokkal várják az érdeklődőket a nagy városi rendezvényekkel és Székesfehérvár turisztikai lehetőségeivel kapcsolatban.
2010.03.03. 14:31:32 -
Kertbarát klub alakuló ülésére várják a Feketehegyen a fehérváriakat
Egyedülálló kezdeményezés indul március 24-én a Kertbarát Klub alapító ülésével a Feketehegy - Szárazréti Közösségi Házban. A hiánypótló klub havi rendszerességgel várja majd az érdeklődőket. A klub fő célkitűzései a növényszerető emberek összefogása, közösséggé szervezése, kirándulások lebonyolítása, a lakókörnyezetben történő kertészkedés támogatása, valamint a szaktanácsadás, tapasztaltcsere. Az ülésekre minden székesfehérvári érdeklődőt szeretettel várnak.
2010.03.03. 09:13:26