Kulturális hírek
-
Megszépülő Károlyi-kastély - révbe ér a 12 éve tartó felújítás
A kastély felújítását 1999-ben kezdték meg, melyhez a Károlyi család tulajdonában lévő Fehérvárcsurgói Károlyi Kastély Fejlesztő és Üzemeltető Zrt. is csatlakozott. Ennek köszönhetően 1999-ben az északi, 2001-ben pedig a déli pavilon teljes felújítása történt meg, majd 2001 és 2008 között a két oldalszárnyat is helyreállították. A kastély rekonstrukciójának 2011-re tervezett befejezését segíti a mintegy 462 millió forinos EU-s támogatás.
2010.03.24. 12:07:54 -
"Virágzó Opole" kiállítás és színpadi gálaműsor a Vörösmarty Színházban
„Virágzó Opole” címmel nyílt kiállítás ma a Vörösmarty Színház aulájában a Lengyel-Magyar Barátság Napja alkalmából. A tárlat az Opolei régió kultúráját, építészetét és szinte valamennyi fontos látványosságát ábrázolja, valamint bemutatja a tradicionális sziléziai húsvét elengedhetetlen kellékeit is. A megnyitó alkalmával Vargha Tamás tanácsnok kiemelte, hogy a rendezvény „nem egy protokolláris esti ünnepség, hanem valóban két nép igaz barátsága hozta létre”. A kiállításmegnyitót színpadi gálaműsor követte.
2010.03.23. 19:21:31 -
Lengyel magyar irodalmi est a Petőfi Moziban
A Magyar-Lengyel Barátság Napjánal előestéjén lengyel-magyar irodalmi estet tartottak a Petőfi Moziban. Székesfehérvár lengyel testvérvárosából Opoléből és Fejér megye testvérmegyéjéből Opole vajdaságból érkeztek vendégek Székesfehérvárra. Vargha Tamás köszöntőjében a két nép közötti ősi barátságról és a lengyel-magyar közelmúltbeli jazzéletről is beszélt köszöntőjében.
2010.03.23. 06:26:00 -
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar a Művészetek Palotájában
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar április 6-án fél nyolctól ad koncertet a Művészetek Palotája – Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében, melyet a Magyar Szimfonikus Körkép című hangversenysorozat részeként hallgathat meg a közönság. Hétfőn délután Brájer Éva a Kulturális Bizottság elnöke, Vasvári Csaba színházigazgató, Drahos Béla az Alba Regia Szimfonikusok karnagya és Tóth István az Alba Volán vezérigazgatója tartott sajtótájékoztatót az koncertről.
2010.03.22. 16:26:58 -
Mindszenty Emlékérmet kapott Spányi Antal megyéspüspök
Mindszenty emlékérmet adományozott Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspöknek a Mindszenty Társaság. A bíboros emlékét, kultuszát ápoló társaság 2004-ben, 15 fővel alakult meg. Évente három alkalommal adnak át emlékérmet azoknak, akik életútjukkal, tevékenységükkel és szellemiségükkel kapcsolódnak Mindszenty Józsefhez.
2010.03.22. 06:48:34